Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování, Napětí a deska

ahoj, mám tu takovej meněí problém. Taktoval nebo spíš jsem se pokoušel taktovat FX 8300. Je pár vecí co me zarazilo. 1- jakto že se mi tady neukaze aktuální nebo spíš základní napětí ? re0xzpbcj ve vsech videích se stejnu zák. deskou ( 990xa ud3 ) tam to meli. 2- tak jsem se řídil pomocí tohotle protože to bylo jediný co dává smysl - ug2sc5j31 ( Vcore ) Pokazde kdyz jsem pridalav 0.025v tak to po kazdym restartovaní to sedelo s obrazkem 2 kde se to normalne pricetlo. No jenomze v biosu mi dany Vcor ukazoval presne 1.4v ale ve vsech programech ( cpuZ, aida64..) mi to ukazovalo skoro 1.6v.. Veril sem biosu az do ty doby nez mi to uplne cely spadlo a musel sem vypnout PC na pevno... Budu rad za kazdou pomoc.. komentare typu netaktuj kdyz to neumis atd.. si nechte laskave pro sebe diky :)

doporučuji downgrade na starší BIOS... sám používám verzi cca z roku 2003? (ASRock...co dodat :P ) mam v PC CPU ATHLON II x4 640 (vykopávka jak poleno) s ofiko taktem na 2,8GHz a tahám z něj 3,58GHz stabilních při max zatížení teplota kolem 60°C (air cooler) víc ani rana AMDčkum nevadi jit ani nad 1.65V takže to je ok.... padá ti to proto protože jsi zadal nesprávnou frekvenci/voltáž CPU...bacha na to doporučuju aby to nepadalo zkoušet...měň jen frekvenci a voltáž něch na 1,65 potom si stáhni nějakej program kterej CPU vytahne uměle na 100% a pokud po 20ti minutách nespadne našel jsi stabilní frekvenci....pokud ano a nebude spínat ani BIOS vytáhni CMOSku a odpoj od sítě cca na minutku.... pokud sepne bios předělat.... až najdeš kompromis, gratuluji... ale zkus si přečíst nějaký základy taktování asi ti to dost pomůže ... já jsem nikdy moc vysvětlovat neuměl :)

Diky za odpoved ale presne sem to delal.. Pokaždé kdyz sem zvysil napeti o 0.025 a frekvenci o 0.100 tak sem to projizdel 10ti minutovym testem. Spatne sem se asi vyjadril byl jsem uz unavenej :-) chci zjistit proč mi bios neukazuje danou frekvenci a proc mi nejspíš bios lze o napětí je blbost aby mi to padlo pri 1.4v podle biosu jenomze programy ukázaly 1.6v coz by to uz davalo smysl. Diky :)