Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook , disk 100% zatížení , a dále zaseknutí hardisku .+video

Ahoj mám takový problem koupil sem si včera nový notebook Asus x554LJ
normalne sem ho zapnul nainstaloval se windows 8.1 a pohoda , nešli vyhledat aktualiace , sral sem se s tím hodně dlouho nakonec sem usoudil že tam dám windows 10 LEGALNI! ,
aktualizace se zdařili ale bohužel pc nepracuje jak má , je pomalý disk je věčne vytížený na 100% sekájí se i nejmín naročné hry programy , disk sem kontroloval přes program CrystaldiskInfo napsalo to stav dobrý teplota 35 stupnu .

přikládám video .watch

přivezl sem notebook zapnul vše se nainstalovalo spustil se , začal se dělat windows update , ale aktualizace se dělali několik hodin (jen vyhledávali) a nakonec se stejně nic nestalo , tak sem se rozhodl že tam dam upgrade na windows 10 udělal sem upgrade , pustil se opět windows update aktualizace se udělali , a dělá to tohle . nic víc nic mín sem s tím nedělal ani neaktualival jinak .

takže předpokládám že pc mám dát do továrního nastavení ?

promin ale nechápu co myslíš , udělal se update a aktualizace se nainstalovali . takže sem je nainstaloval nebo jak to myslíš , a to že napíšeš platí to uvedené výše je hezké , ale nevím zda to co sem psal já " dát do továrního nastavení" nebo to co si psal ty , jsem Lajk takže nejsem uplně zkušený , předem děkuji za ochotu a trpělivost s méně chápavým člověkem jako jsem já :) :)

aktualizace nutně nepotřebuješ.
nejdřív máš rozchodit funkční instalaci windows, to se ti nepovedlo ani náhodou.
dokola točíš jen o (zbytečných) aktualizacích, ale na instalaci ovladačů od výrobce kašleš.
ty žiješ v lamerské představě, že ovladače se získávají automaticky aktualizacemi - výsledek této neschopnosti máš před sebou.

Od vyrobce jsem aktualizoval vše co sem mohl ze stranek které jste mi poslali . a furt tento problem pretrvává . Ano jsem lajk "lama" proto se obracím na zkušenější lidi na tomto portále . Já bych vám také pomohl opravit auto protože to umím, a vím že každy umí něco .

no bohužel sem bezradný , udělal sem instalaci komplet od znova dal ovladače ze stranek asus . a disk jede furt na 100% . nějaký další rady nebo tip co ted ? pro jistotu to mužu udělat ještě jednou .

správce úloh přece ukazuje, jakým procesem je to vytíženo.
ostatně ukazovat vytížení disku v % je nesmysl - co je podle tebe 100%? metrů? metrů za hodinu? kilogramů? a čeho vlastně?

u vytížení cpu je to jasnější: když je po nové instalaci vytěžujícím procesem svchost, je za tím klasicky služba wuauserv a mrchosoftí zase změněné čili špatně fungující automatické aktualizace.

správce úloh přece ukazuje, jakým procesem je to vytíženo.

proces obvykle vytěžuje procesor, vytížení se na záložce "procesy" ukazuje v % času cpu - pokud hledíš, kam máš. zkus ještě process explorer, třeba tě zaujme, je takový živý.

tok "mb/s" se týká disku (nebo sítě), dále zas píšeš o 100% - ale jsi líný napsat do čeho přesně hledíš, jen si tu stěžuješ.
jestli tvé windows neumí alt+prinscreen a neznáš ani žádný imagehosting, tak to máš blbý.

vůbec jsi neměl nainstalované základní ovladače, místo toho jsi dokola mlel o automatických aktualizacích. ale všichni tu jsou povinni po tisící vysvětlovat základy, asi to každého baví.

dával jsi upgrade z nefunkčních w8.1 na w10 - proč? jakou funkčnost od toho čekáš teď?
proč jsi neinstaloval w10 načisto na prázdný disk?

koupil sem si včera nový notebook

když neumíš instalovat windows - každý neumíme všechno - proč sis nekoupil ntb se systémem? když to rozdrbeš, mají tam recovery.
instalace neznamená čekání, až se ovladače nainstalují samy.

odzkoušeno to že zapnu něco a opět 100 vytižení disku ve správci uloh , počítač pomalej jak slimák .... první chipset a dále nevím jaké pořadí , nikdo mi neporadil přitom kdo to četl tak ví že jsem bez radnej a každej tu jen ponižuje což je docela smutné , vždycky mi na této stránce bylo vše vysvětleno ale tohle chování sem tu za 5 let co sem chodím nezažil .

svchost tam není vůbec

To není možné. Jestli tak nutně potřebuješ vědět pořadí instalace ovladačů, chipset driver instalovals jako první a nestačí napsat, že to je dál jedno, instaluj je třeba podle abecedy.

každý proces tam má max 0,1mb/s

Máš se dívat na procesy a sledovat procenta, jde to setřídit od největšího vytížení.