Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co zlepšit v PC ? Děkuji ☺

Zdravím a předem přeji krásný den ! Potřeboval bych poradit - již nějaký čas hraji MMORPG hru Metin2 (starší hra ale je to hra mého mládí a asi jedna z mála her co mě naplňuje a vážně baví).

Potýkám se ale s problémem že hra není úplně plynulá nevím jak to vysvětlit tak zkusím aspoň po Šaškovsku.

Příjde mi že se mi pomalu objevují objekty lehce se mi seká pohled - komp děsně hučí :D když se otočím někam kde je moc objektů ! a teď nemám na mysli Lagy že by se hra nenačítala ale jakoby vykreslování těch textur hry a toho všeho vážně se v tomhle moc neorientuji a tak mi dělá strašný problém vysvětlit to.

Nevím co přesně má v pc tohle na starosti rozhoduji se totiž že bych něco koupil po sto letech do PC a jde mi o to co by to mělo být jestli Ramka, Novej hardisk, procesor grafarna nebo něco jiného.
Vím že to zní hloupě a omlouvám se za své neznalosti :)

ASi bude nejlepší když vám sem vypíšu co mám v pc třeba nějaký dobrák z vás mi řekne co koupit, co zlepšit aby mi hry běžely o něco plynulejš. Co je hlavní slabina mého pc ?

financí bohužel taky nemám uplně moc takže nic extra.
A co to hučení ? je to známka něčeho že mi běží na plno ? mám jistotu že se pc nepřehřejvá větráky mám fakt obrovský a jejich dost v tom to opravdu neni.

Co zlepšit co je hlavní slabinou mého pc ?

[MUJPC.png]

Moc děkuji za vaše názory otázky a prosím berte to s rezervou opravdu se v tomhle moc neorintuji.
Na otázky odepisuju ihned.

Děkuji a krásný den přeji :)

• Zkus ve hre spustit V-Sync + pokud mozno Triple Buffering v ovladacím panelu AMD (tusím pod nastavením 3D).
Jestli PC hucí je proto ze se zahrívá, V-Sync alespon zobrazí maximalní pocet obrazku které dokaze monitor zobrazit, coz Grafické karte alespon uleví.
• Ty teploty más jaké ? Nemyslím teploty které 'myslís' ze más, ale realné hodnoty.

Moc děkuju za rychlou odpověď ! a nápad jen mohl bys mi to trochu víc rozepsat krok po kroku ? :D jsem pomalejší a nějak vtom mám chaosík :/ byl bys hodný děkuji.

Tu je nastavení hry

[http://www.imgup.cz/images/2016/11/16/METINPCCC.pn g]

a minimalni pozdavky hry

Systémové požadavky
Minimální systémové požadavky OS - Win 98, Win XP, Win 2000
CPU - Pentium 3 1GHz
Paměť - 512M
Grafická karta - Grafická karty s více než 32MB RAM
Zvuková karta - Support DirectX 9.0
Myš - S Windows kompatibilní myš

Doporučené systémové požadavky

OS - Win 98, Win XP, Win 2000
CPU - Pentium 4 1.8GHz
Paměť - 1G
Grafická karta - Grafická karta s více než 64MB RAM
Zvuková karta - Support DirectX 9.0
Myš - S Windows kompatibilní myš

• Más moznost tu hru preinstalovat ?
• Vidim ze más Windows 7, typuji ze delsí debu, pouzíval jsi poslední dobou Software typu CCleaner nebo podobné BOOStery k nicemu ?
Ono, hra by ti mela jit jako pomasle, V-Sync = Obnovovací frekvence, tu más nastavenou na 60/Fps to je v porádku, jen typ zobrazení zkusit "Celé okno".
• Na teploty se dá najít na nete dostatecne programu, z veteiny jsou zdrama, jako Core Temp etc (kompatibilni s procesory AMD).
CORE TEMP na stahnutí : CoreTemp

• Jestli jde o teploty bez hraní (v klidném stavu, prohlizec etc), tak teploty CPU (procesor) jsou opravdu vysoké.
Co se deje je to, ze pri vysokych teplotách muze dojít k podtaktovaní urcitého komponentu, coz se silne odrazí na vykonu.
/* Vysí teploty znamenajírychlejsí rezim (Rpm) otacek chladice, coz zpisobuje ten tvuj hluk v PC :-)

• Do PC se dostanes ? Nehybal jsi s tím PC ? /* Mohlo dojít k uvolnení jeho chladice.
V soukromé zprave jsi psal, ze jsi se ten Windows pokousels instalovat znovu, instaloval jsi i "ovladace" na zakladní desku atd ?

TiP ~ Zda-li nevís, kde "ovladace" stahnout, tak klikni na nasledující odkaz : http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=3475#ov

Tohle byly zrovna teploty bez hrani jde oto že ten pc se divně chová celkově jednu chvíly je fakt ticho a teploty sou
[http://www.imgup.cz/images/2016/11/17/PCvklidu.png  ]

ALe někdy se děje to že vyloženě slyším jak větrák zesiluje a zase zeslabuje slyšim takovito ''fsss fsssssss fssss fsssssssss''
A teploty skákaj třeba od 70 do 96 nebo v jinejch hodnotach.

•Ovladače mám všechny.
•DO pc lezu často nepřijde mi že by něco bylo pohnutý větráky jedou všechny i chladič. mám case bednu s 3-4 větráky Jeden je na bočni straně aje přez celou casu takže to by neměl bejt problem je velkej a miři přimo na celou zakladovku.

Ani jednou sem neměnil pastu myslíš že tohle může za úplně vše ? to snad ne

• Pred dalsí krokem radeji projed PC Anti Malware programem (treba s programem MalwareBytes), jelikoz muzes mít v PC skodnou, ktera ti muze bez tvého vedomí PC vytezovat.
Vytízení (komponentu) PC ve 'správci uloh', tak jaká sluzba ci program co vytezuje.
*Prozatím jsi vedes dobre, zvladnes i toto ;-)

A teploty skákaj třeba od 70 do 96 nebo v jinejch hodnotach.

Což je podivné. Chladič CPU je chladný nebo horký?

a také mi přišel vysoký nedoplatek elektriky neni možné že je něco se zdrojem

A to ho máte puštěný furt? Nejnáročnějším spotřebičem v domácnosti je obvyklá kombinovaná lednice. A vyúčtování obvykle snad chodí v únoru.

A jaký je třeba zdroj? Jaká je skříň a jak je vyřešeno proudění tekutiny ve skříni? Jaký je na CPU chladič a je řádně upevněn a v jakém stavu je třeba teplovodivá pasta? Odpovědi budou lepší než snímky jedné aplikace a nová vlákna.
Pozn: Zdroj tedy je a je to pěkný krám. Což ale nemá se zjevným přehříváním nic spoleČného.

Tohle jsem ted našel za vykřičníky když sem projížděl AIDOU pc prosím ať je to ta hlavní příčina dokážete mi to někdo vysvětlit nebo co je to ?

[vseopc.png]

Přidávám info.

•HDD• mám v pc tedy 2

• Western Digital Blue 320GB, 3,5", SATAIII, 16MB, 7200rpm, WD3200AAKX

Provedení jednotky: interní
Provedení disku ("): 3,5
Kapacita pevného disku (GB): 320
Otáčky pevného disku (ot/min): 7200
Typ pevného disku: HDD
Vyrovnávací paměť (MB): 16
Přístupová rychlost: 8,9 ms
Rozhraní: SATA III

• Druhý •HDD• Výrobce Samsung

Provedení interní
Formát disku 3.5 palce
Rozhraní SATA II
Kapacita 250 GB
Otáčky 7200
Přístupová rychlost 8.9 ms
Vyrovnávací paměť 16 MB

A •ZDROJ• : CoolerMaster Thermal Master 500W
Kvalitní a tichý 500W zdroj, podpora ATX12V v 2.2, pasivní PFC, 120mm tichý větráček, účinnost >65%,
dostatek ochranných funkcí UVP / OPP / OVP / OCP, 3x SATA, 2x Molex, 1x Floppy, 1x 20+4pin a 1x 4+4pin.
https://www.czc.cz/coolermaster-thermal-master-500 w/133855/produkt

Mám ve skrini jeste asi 4 zdroje byl by nějaký lepší ? pro můj pc ? Vím že nevíte jaký to sou můžu je dodat ale kdybyste mi daly info jakej by byl lepši třeba ho mám.

Tady je •ZÁKLADOVKA•: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=3475#ov
( 3X USB power delivery for greater compatibility and extra power for USB devices
Unique On/Off Charge delivers the best recharging capability to iPad, iPhone and iPod Touch
Supports new generation of AMD Phenom™ II X6 processors
Ultra Durable 3 Classic Technology with copper cooled quality for lower working temperature
Revolution energy saving design with Easy Energy Saver technology
Supports AMD AM3 Phenom™ II/ Athlon™ II processors
Dual Channel DDR3 1800+ for remarkable system performance
Integrated ATI Radeon HD 4250 graphics (DirectX10.1)
Innovative Turbo 3D technology to unleash extra levels of 2D/3D graphics performance
PCI-E 2.0 x16 interface with ATI Hybrid CrossFireX support for ultimate graphics performance
Blu-ray playback supported by high quality ALC892 HD audio
Supports Dolby Home Theater audio to enjoy a rich surround sound experience
Integrated HDMI/ DVI interface for Full HD 1080 Blu-ray playback with HDCP
Compatible with Window 7 to deliver the best operation experience
Meet European Union ErP(Energy-related-Products) requirement )