Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypnutím monitoru se změní rozlišení

Zdar,

Windows 10, jak jinak.

Monitor 1920x1200 vypnu ho, pocitac samozrejme zapnuty a kdyz ten monitor zase zapnu, tak opet naskoci rozliseni 1920x1200. Ovsem take naskoci hlaska, ze rozliseni 3820x2160 neni mozne zachovat, je neplatne. Aplikace, ktera pred vypnutim monitoru byla v jeho stredu je po zapnuti v levem hornim kraji, coz je typicke prave pri zmene rozliseni obrazovky. Dost mi to leze na nervy.

Monitorem to neni, u jineho PC na kterem ale nejsou Windows 10 to nedela.

Ovladace aktualni a vsechny nainstalovane.
System cistej.
Graficka karta Intel HD530 (Skylake i7).

Rad bych to nejak poresil, protoze z tech Windows 10 asi chytim nerva. ]:(

Jeste jedna aktualizace dotazu a uz to necham, mam predpoklad, ze to delaj ty idiotsky amatersky intelovsky ovladace, tak ocekavam, ze to vyresi nova grafika nekdy v pristim roce, kdyz tak pak dam vedet, jestli opravdu jen tradicni intelovskej zmetek.

Mám stejnou intelí grafiku (jen v poněkud sociálnějším Skylaku i3) a s podobným chováním jsem se nesetkal. Používám rozšířenou plochu - primár DVI-D 1920x1200, sekundár HDMI 1360x768 /malá telka/. Ovšem W7. Napadá mě, že je to zas nějaká skvělá vlastnost W10...

edit: Hraje se ještě ve W10 na *inf monitoru? Jestli jo, zkus si ho někde sehnat /stáhnout, nainstalit z CD,.../ a použít. Nepředpokládám, že je tvůj kousek 4K, takže je jen systémem blbě detekován. *inf by mohl pomoct.

dekuju, opravdu inf monitoru pomohl, ale byl urcenej pro Win7, ve Win10 uz na to MS nehraje a koukal jsem na nejake novejsi monitory a uz k nim inf na webech vyrobcu nejsou. Nastesti teda to do Win10 jde napasovat, pokud je, ostatni se asi budou muset naucit si tvorit vlastni nebo jak si to MS s vyrobci pro Win10 predstavuji.

tak se omlouvam, ale po delsim case jsem zjistil, ze opak je pravdou nepomohlo to, dela to furt, respektive muj dojem z toho je, ze to dela mene casto, nekdy je monitor nekolik hodin vypnutej a nabehne OK, ale treba ted pres noc byl monitor vypnutej a rano jsem ho pustil a hlaska tam byla znova.

Jj, neni tam. Jinak kabel zkousen i pripojeni k jinemu PC (grafika NVidia) a tam to nedela, podle me teda ta HD530 mozna si s tim monitorem z nejakeho duvodu nerozumi. Jinak casem pocitam nekdy z jara do toho PC pujde nova grafika (asi taky NVidia), tak predpokladam, ze to problem vyresi.

Jo, pripojeno pres HDMI, mozna bych jeste mohl zkusit DVI, ale potrebuju to mit pripojene pres HDMI, takze by to stejne nemelo reseni, kdyby DVI fungovalo OK.

Tak to se mi taky - stalo.
Sice zatím pouze jednou, ale stalo...stejné konfigurace, notebooku HP Elitebook 840 G3, W10 - po zasunutí do dokovací stanice!
Musel jsem vyndat a znovu zandat a probralo se to! Sázel bych na W10 - ve firemní sféře ... no sračka, zlatý W7.
Dál jsem to neřešil, ale taky mě to překvapilo. Naposledy jsem to viděl u Win XP a starého CRT monitoru!

Puvodne byla automaticka detekce, ale po radach zde jsem prave nainstaloval driver monitoru a ani to nepomohlo, evidentne to nema vliv. Osobne podeziram ovladac grafiky Intel HD530, ty intelovsky ovladace grafiky jsou fakt priserny, mam zkusenost s nekolika konfiguracema jak Windows tak linux a pokazdy samej problem. Kazdopadne uvidime az koupim diskretni grafiku, jak to bude vypadat pak.