Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux wow

Ahoj, mám problém a jdu proto sem vždy jsem tu svůj problém vyřešil.
Týká se to toho že jsem si konečně zprovoznil svůj linux server a nějak se učím jelikož jsem fanda wow tak jsem si chtěl pro sebe a mého kamaráda svůj wow server podle návodu na?

https://www.linuxexpres.cz/software/ponorte-se-do- sveho-azerothu-aneb-vas-vlastni-world-of

vše probíhalo dobře až do kompilace konkrétně po zadání příkazu ""cmake ../ -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=~/wow_server -DCONF_DIR=/home/$(whoami)/wow_server/etc -DTOOLS=1""

tak server vyhodil hlášku:

CMake Error at CMakeLists.txt:12 (cmake_minimum_required):
CMake 3.0 or higher is required. You are running version 2.8.12.2

-- Configuring incomplete, errors occurred!

Jsem na linuxech ještě lama tak prosím mějte se mnou trpělivost a pište mi vše jak pro kreténa děkuji.

Předem děkuji všem i těm kteří mi budou chtít nadávat nebo mít divné poznámky protože i tito lidé si toto přečetli.
Zdenda
mám UBUNTU v14.04.05 lts

Si sice mozno lama, ale citat snad vies nie?

CMake Error at CMakeLists.txt:12 (cmake_minimum_required):
CMake 3.0 or higher is required. You are running version 2.8.12.2

Potrebujes verziu 3, ty bezis na verzii 2.8.12.
Skus sudo apt-get update, ked nepomoze tak sudo apt-get install cmake.
Ci je cmake samostatny balicek, alebo sucast niecoho si uz zisti sam...to pisem pre pripad, ze ti apt-get napsie, ze cmake napozna.

nainstaloval jsem cmake a chtěl jsem pokračovat podle návodu ale teď mi to zase píše zefram@(none):~/TrinityCore/build$ cmake ../ -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=~/wow_server -DCONF_DIR=/home/$(whoami)/wow_server/etc -DTOOLS=1
-- Detected 32-bit platform
-- UNIX: Using default library directory
-- UNIX: Configuring uninstall target
-- UNIX: Created uninstall target
-- UNIX: Detected compiler: /usr/bin/cc
CMake Error at cmake/compiler/gcc/settings.cmake:7 (message):
GCC: TrinityCore requires version 4.9.0 to build but found 4.8.4
Call Stack (most recent call first):
cmake/platform/unix/settings.cmake:29 (include)
cmake/macros/CheckPlatform.cmake:13 (include)
CMakeLists.txt:58 (include)

-- Configuring incomplete, errors occurred!
See also "/home/zefram/TrinityCore/build/CMakeFiles/CMakeOu tput.log".
zefram@(none):~/TrinityCore/build$

jeste vypis z logu:
d5w1b

jo mám to nainstaloval jsem debian a jede to bez problémů notabene mají tam i fórum kde sem se zeptal na podobnou triviálnost a poradili i nějaké triky.
Prosím jde mi dát ban aby mě nenapadlo sem lézt vždy jsem vše vyřešil ale nenapadlo by mě že admin je takový Lojzík:-D říkal jsem že jsem na to hloupí.
BTW díky za ten ban ahoj

ale jinak všem kromě admina děkuji:-)

Od tebe bych teda nečekal, že i ty budeš nadávat uživatelům, že je blbec. Měl jsem tě za jednoho z posledních rozumných lidí tady. Nojo, sláva stoupá do hlavy. Holt to bude asi nová domluvená politika, že všichni, co se ptají jsou blbci nebo mají hledat googlem a nevotravovat slovutné rádce pionýrských skupin.... Asi bude nejlépe Poradnu pro uživatele zavřít a dávejte si tady navzájem decentní a inteligentní dotazy. Mohly by se tu také řešit kvízy a rébusy. Zdarma nabízím reklamní slogan: Poradna pro masochisty. Chceš-li vynadat hned, napiš na Poradna net.

Mily Riso...ty si asi nikdy nikoho nic neucil, ze? Inak by si vedel, ze je ovela lepsie naucit cloveka chytat ryby ako mu to ryby ulovit a darovat.
Ak mu sem napisem riesenie a on to len opise nic sa nenauci. Ak mu riesenie naznacim a on to vyriesi sam nauci sa to a posunie ho to dopredu.
To, ze to nechape ten mlady nevdacny fracek este beriem, ale to, ze to nechapes ty stara choroba mi hlava moc nebere.

Sice ti tu "admin" vypsal presne kde mas problem, ale najivne netusil, ze ty pozadujes vest za rucicku a nepouzijes vlastni rozum, no hlavne zes to poresil. Mimochodem, kdybys nainstaloval aktualni Ubuntu 16.04, tak by tam ty knihovny byly pravdepodobne v zakladu uplne stejne jako na aktualnim Debianu. ;-)

Konečně někdo rozumnej jo byli by stejné pravděpodobně jen jsem si naivně myslel že když je podpora na 14 do 2018 že to bude fakt ale každopádně dnes jsem se naučil o linuxu dost je pravda první help mi pomohl i když byl jízlivý ale ju uznávám naopak zase napíši co mi to řeklo dříve než se kouknu chtěl jsem zbytečně urychlit řešení svého problému.

Tak hlavne, zes to poresil, neni duvod proc by to na Debianu melo chodit hur.

Jinak s tou podporou do 2018 je to tak, ze Ubuntu 14.04 samozrejme podporovane je a vydavaji se veskere bezpecnostni aktualizace, ale uz se nevydavaji nove verze programu, kde to nic neresi nebo by to mohlo zpusobit nejake problemy se zavislostma, proste priorita toho LTS je ve stabilite, nikoliv v novych verzich programu. Proto nove verze programu na aktualnim Ubuntu nebo alespon na aktualnim LTS Ubuntu, coz je 16.04. (Samozrejme si to muzes poresit sam na svou zodpovednost dondanim custom repozitaru s tema programama, ktere chces, vetsinou se najde nejaky ten repozitar na temer vsechno.)

No jo dalsi blbecek (to slovo som tu pouzil prvy krat, doteraz som ti nenadaval...to len tak mimochodom), ktory nepochopil, ze ked niekto problem vyriesi za neho tak sa nikdy nic nenauci. Mozno sa ucit nechces, ked bude problem on ho za teba nejaky idiotko vo svojom volnom case vyriesi, ze;o)?
Ked budes starsi mozno pochopis, ze system ked ta na riesenie navediem a problem si vyriesis sam je vyrazne ucinejsi ako system, ked vsetko vyriesim za teba ja a ty to len opises.
A na tom, ze si ani druhykrat nepochopil, ze mas ten isty problem hoci to tam bolo jasne napisane a ze sa mas kvoli tomu vykaslat na linux trvam, pretoze toto boli trivialne problemy zavislosti a ja neviem ako budes riesit tie ozajstne ked pridu.