Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DirectX

Dobrý den přeji , mám takový jeden dotaz , když se mi s každou hrou nainstaluje pokaždé jeden DirectX ale pokaždé se instaluje jiná verze , pokud je hra starší tak logicky starší DirectX , ale ono když mám novou hru a nainstaluje se nový a pak se s starší hrou nainstaluje zase starý , nebere třeba ta nová hra "výkon" či něco podobného ze starého (starší verze DX) a nezačne se popř. sekat nebo zmenšení výkonu hry ? :)
Doufám že jsem to napsal srozumitelně a že to někdo pochopí.
Předem děkuji za odpovědi :) hezký den

Ono většinou třeba teď u AC se to instaluje už s hrou když ji chceš spustit , ale o to teď nejde , jen jsem se ptal jestli to nějak ovlivní ta starší verze , či něco podobného jinou hru při které už je novější DirectX.