Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní herní PC - 17000 Kč

Dobry den. Potreboval bych od vas poradit, mam tady slozenou jednu sestavu, ktera by mela byt vyuzivana na pc programy typu archicad/inventor a hry. Ale nevyznam se v tom, a tak bych chtel poradit od vas. Pokud vite o necem lepsi za stejne penize, co by tam slo vymenit, a nebo je tam neco, kvuli kteremu cela sestava nepojede, prosim, dejte mi vedet. Predem dekuju za vase rady a ohlasy.
Prikladam seznam - https://www.czc.cz/178814,167692,110330,188046,105 970,179320,196923/kody

Změna předmětu, původně: KVALITNÍ HERNÍ PC - 17K
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Zase,... práve naopak ten intel a jeho návrh je rozhodne lepší!!!!!! než ten tvuj 5 let starý procák...

za ty love bych chcel I3 6100 a jinak aby sme si to upresnily I3 6100 je výkonom porovnatelný s FX-8300 s tým že je tu možnosť upgradu do budúcna, v istých situáciách má I3 6100 narvh aj o +10 alebo +15% v istých je lepší ten tvuj AMD, no celkovo bych AMD už nebral, a problémom je práce 6 let starý socket.

PC je za 17000Kč! Tam Intel je blbost. Tazatel musí 3000Kč přidat, a potom klidně Intel.
A ukaž jeden jediný test (her konkretně) kde 2 jádro je stejně výkoné jako 8 jádro??

Třeba tady
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/procesory-a- pameti/megatest-procesory-05-2016-amd-fx-a10-athlo n-proti-intel-pentium-core-i3-i5-i7-aktualne--6.ht ml

DD napsal

AMD tedy naprosto dominuje v nižším segmentu, řekl bych, že do 5 tisíc je skoro hloupost kopit Intel procesor, protože je dražší, žere sice méně, ale ne o tolik, je o dost slabší v mnoha případech atd. je proto s podivem, že prodeje jsou, jaké jsou, a moc by mě zajímalo, proč to tak je. Navíc si myslím, že by Intel i mohl trochu zabrat, ale dost možná ani nechce – nemusí.

Intel má ale zcela volné pole v segmentu nad 5 tisíc, kdy ale také jeho nejlevnější 4jádrový procesor stojí těch 5 tisíc. AMD tu s výjimkou extrémních FX-9000, které určitě nelze doporučit pro běžný PC, nic nenabízí! Takže v segmentu nad 5 tisíc korun jednoduše neexistuje konkurence, neexistuje cenové poměřování ani nic dalšího. V současnosti tak platí, že pokud chcete výkonný CPU nad 5 tisíc, jdete si koupit prostě Intel

http://www.cpu-world.com/Compare/352/AMD_FX-Series _FX-8300_vs_Intel_Core_i3_i3-6100.html

a aby sme si to upresnily,... tvoj CPU je 4 modulové bloky po 2 jadrá so sdielanými prostriedkami teda nie plnohodnotné 8 jádro teda menej výkonné než 8 jadro, a intel je 2 jadro + 2HT nie plnohodnotné 4 jadro, ale rozhodne o neco výkonnejšie než holé dvojjadro bez HT... Jadrá jinak velmi výkon neurčujú, a možme sa už tady baviť o tom po koľký? ja už ani nepočítam, asi koľko krát sa polovica poradne s tebou hádala že furt si zastávaš AMD procesory FX. No len ja som sa s tebou o tomto bavil už sto krát, a znova to tu opakovať nebudu.

Jinak ochvílku čakám XX lidí čo tady budú psát intel > AMD a pár lidí dalších čo budú psát AMD > intel... a zase tu bude 500 príspovkov o hádke ktorý je lepší,... Ale ostatne bych to I3 uprednostnil pred FX

DD world povie slnko má zelenú barvu, 6 milionov dalších povie že je žlté, čo je pravda?

I3 6100 brať, AMD FX nebrať, a nemusíš ty psát mne :) a další týpek čo si myslí že jadro je jediný parametr procesora, a čím viac čiar tým viac adidas.

Myslím si že teraz tazaťel sa nevie rozhodnúť, mno, ať si počká na odpoveď dalších, typuju že 95% lidí bude za intel, 5% za amd

Wau jeden test ti povie je výkonnejší AMD, 10 dalších je pomalejší, a ty hovoríš že AMD je rýchlejší, phe... a prosím neurážaj, abys nedopadol tak jak pár lidí tady už dopadlo.

Ty sa toho AMD držíš jak kliešť,... už dávno sa situácia zmenila v prospech intelu, amd bude možno lepší až keď vydá ZEN.

Jinak celkom ti to jde, už 11 príspevkov o hádke "je lepší amd nebo intel"?

V prípade renderingu áno tam uznávam že tvoj FX je asi tak o 5% výkonnejší, i tak když si zvážim že je to 5-6 let stará platforma, a to že neupgradovatelná, atd tak tá kope nevýhod povie jasne že obetujem ten kúsok výkonu pri tejto snad jedinej situácii kdy je kus viac výraznejšie výkonnejší FX oproti I3 a pre dalie výhody ako upgrade a zaručené že aj po 2-3 rokoch budem môcť kúpiť pre ten procák dosku a nebo naopak. V prípade amd bys ak o tri roky by ti odešla doska a procák si môžeš strčiť, vieš do ktorej diery.

V cca 75% situáciách dominuje jednoznačne intel, v 20% situáciách je to takmer porovnatelné (rozdiel rádovo max do nekolik desatín / 0,1 procent) a snad len pri renderingu uznávam že tam dominuje amd ale i to nieje až taká sláva.

I tých 5% som možno prehnal. Už viac tady nemienim sa s tebou dohadovať, končím,... píš si čo chceš.

Pani snedli chytrou kasi zmrkly 2 youtube videa a prisli poucovat co je to CPU a jak funguje ? :-)
* Uz vidim jak si i3 poradi s rychlosti Crypting, rending, Math o proti FX, nebo rychlost na 'L Cache', i3@6xx je hlavne rychlejsi na Single (v nekterych pripadech skoro az 2x tolik), tudiz v 75% her muze a bude lepsi jako AMD rada FX/Vishera, navic DX12 je pro FX CPUs docela v hernim svete zachrana, kde DX12 neni jen otazka grafickych procesoru, ale jeho podstatna vlastnost je ze umi lépe explotovat (optimizovat|vyuzit) srdce/moduly CPUs .

Váš návrh je viac než v pohode, možno bych ja uprednostnil MB MSI B150 PC MATE alebo Asus B150M-A, ale to už záleží od toho či tých 500KČ priplatíte.

Ak je pre Vás problém sa teraz rozhodnúť, lebo jeden týpek tady blábolí a pevne sa drží AMD (takovej zástanca) tak si počkajte chvilku, typuju že príde sem asi tak ešte plno lidí čo budú hovoriť jasne za intel.

FX-8300 je vykonejsi ale ne o moc a kdyz pridas, ze ma 95W a nasadis proti nemu i3-6100 s 50W, tak myslim, ze kazdej soudnej clovek musi uznat, ze neni co resit. Souhlasim s tebou, ze to tazatel nezvladl, koupi v podstate kancelarskou masinu a chce to jako herni PC navic doufam, ze ten Archicad je jenom 2D, protoze jestli s tou sunkou chce delat i 3D, tak potes. Jednoduse ted setri drobaky a az koupi, tak bude litovat, ze nepridal par penez na i5-6500.

V tom pripade jde jenom o hry, starsi pujdou i na tom i3-6100, ale nekterym novejsim to stacit nebude. K tomu i3 je myslim akorat RX460, tady ta RX470 uz muze bejt tim procesorem podvyzivovana. :-)

Jenom vícevláknové a to ještě ne o tolik. Za 17 000,- toho moc vymyslet nejde a ono to chce ihned, včera bylo pozdě, blbci jedni!
Proto tolik zbytečných vláken a ještě si to vzpomnělo před Vánoci, kdy takřka vše stoupá.

Takze mily pane ,jezekhifi nebo jak, vase veta ´at si tazatel koupi co chce,mne je to fuk´, vas uplne pohrbila.. Gratuluju vam, v tom pripade ale nemate co delat na it forum, kdyz lidem, kteri nechteji souhlasit s vasim nazorem, protoze si mysli neco jineho, radite blbe nebo je s prominutim poslete do riti.. Hezky den.

Vite, PC uz nutne potrebuji k praci, takze cekat na nove procesory opravdu nemuzu.. Navic, priplacet se mi uz take nechce, pocitac by mi mel vydrzet zhruba 5 let s tim, ze posledni dva roky uz to bude tak, ze sem tam na nej zajdu, zadne high end gaming ani nic podobneho.. Takze tak. Nakonec jsem to sestavil s dopomoci takto, co vy na to? :)
https://www.czc.cz/179320,178809,167692,187660,196 190,110330,105970,174046/kody

Skoda ze u vas nepadly ceny R9 Fury kde zde Nitro os Saphire vyjde na +- 7 000, 7500Kc, ktera se HBM (nic spolecného s DDR) nema problém predbehnout i GTX 1060 a drzi se za GTX 980 okolo GTX 980TI/GTX@1070, kde by slo o podstatne lepsi nabidku jako RX 480..

Na Cr docela vysoky ..
* RX Saphire 480 je ted za 235 Euro v 8Gb verzi

• O te R9 Fury 'Nitro' ( 7.200KC ) seriozne premyslim : SAPPHIRE FURY NITRO , kde cena padla z 499 na 299, s pameti HBM 4Gb VRAM neni potreba co resit, navic jde pres VBIOS odemknout na <R9 Fury X>.
* Podle me je to zde podstatne lepsi nabidka, jako za tu samou cenu RX 480 8Gb, nebo GTX 1060 6GB vykonem nekde u GTX1070/GTX 980TI, za skoro samou cenu

Zatim u vas vychazi o 2000Kc vic no, (coz je hlavne o proti 'vyplate' poradny rozdil), ale treba to jeste klesne, ale jestli Sapphire slevnil zde, mozna snad slevni nebo nabidku udela i u vas.

No jasný kuz jenže co dělá takovej rozdíl že ve Fr je třeba nová GTX1050 ca o 1500Kč + levnější než tady? Jedna věc je jak ty žiďáci z ČNB držej oslabení koruny,jenže to není tolik jak tu někdo psal dřív tak zbytek je akorát nenažranost prodejců nic víc kurz,nekurz na kterej bych to taky neházel když lítá nahoru dolů a otázka kdy si plnili sklady zbožím....

• Navíc Tech 10W je opravdu rozdíl a duvod menit zdroj, OC neuvádí.
/* Kvuli tech 10W bys Mel dostat minimale BAN, i kdyz ta tabula má prapodivné výsledky, kde Nitro|OC si vezme něco málo přes 180/200W (měřeno nazásuvce)..

• Celkový součet (+20% z celku) jsme na 400W|80+ Gold .

Já to dohledám co a kolik naměřil u tý Sapphire (teda snad,už to je nějaká doba co to tam postoval)jako rozdíl 75W mezi ní a MSI která uvádí 150W mě příde i tak jako blbost bez měření,obzvlášť když nikdo jinej u nich TDP neuvádí....

PS:Takže stručně běžně bere MAX 130W-150W (naměřeno),225w je max co te grafika pusti po pretaktovani,limit nastavenej BIOSem.Takže pokud nebude taktovat tak Seasonic S12II-430 stačí s přehledem......

• 430W postačí určitě, nevím proč by NITRO měla Nic-Moc bych neřekl, rozdíl RX480 a Nitro je jen pár W, jestli bych zvolil Nitro, tak kvůli jeho chlazení, 'Bonne' i když by bylo na mě, zvolil bych GTX@1060.

Drahy pane ms, na vase názory nejsem zvědavý.. Asi nechápete, ze tomu prd rozumím a kdyz mi do toto jeste kazdy klade na srdce, jak je to a tamto v tamtom lepsi, mam z toho proste hlavu v pejru.. Nechci, ani nepotřebuji koupit zajíce v pytli.. Jsem rad, ze mi zde ostatni moderátoři pomáhají, vážím si toho..