Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - VoIP klient

Ahoj,
byl jsem donucen stát se majitelem androidího telefonu.

aktuálně hledám stabilní a fungující aplikací pro VoIP telefonování. Vyzkoušel jsem jich mraky, většina jich stojí za houby nebo ještě hůř. Protože market je zaplevelený hovadinami (ano, opravdu "výhoda" proti windows phone a jejich marketu), internet je plný neaktuálních článků a recenzí z roku raz dva, rozhodl jsem se pohledat moudra tady. Požadavky na aplikaci:

- dva SIP účty (fayn)
- možnost běhu v trvalém modu, ideálně opravdu něco jako služba, tj. aby to pokud možno nešlo vypnout vůbec
- integrace v nativním dialeru (cosi co používá Xiaomi)
- schopnost fungovat i na velmi pomalé síti (cca 0,5-1mbit, velmi vysoké latence, časté výpadky, VoIP má garantovaný provoz QoSem)
- funkčnost na androidu 6 (Xiaomi Redmi 3s s MIUI 8)
- nevadí placené, pokud to bude stát za to

Co jsem zatím vyzkoušel, to je tragédie - takže ve zkratce:
- nativní podpora SIP v androidu - jednoduše konfigurovatelné, super integrace, super stabilita, jen hovory mají 5sec spoždění a bohužel to v praxi docela vadí (druhé straně připadá, že se baví s mentálem :-) Tohle kdyby šlo nějak odladit, bylo by ti úplně ideální
- CSipSimple a odvozeníny - nefunguje, aplikace je nějaký obstarožní kompilát a na snapdragon 830 prská. Některé odvozené alikace spustit jdou (fayn), ale nefungují v režiu SIP
- MizuDroid - možná je to nastavením, ale nepovedlo se mi spojit s ním jediný hovor, přestože registrace k účtu je OK
- ZoIPER - asi nejlepší co jsem našel, obstojná kvalita hovorů bez zpoždění. Aplikace má po náhodně dlouhé době tendence ztratit schopnost připojení k SIP serveru, je nutné ji restartovat jinak hlási podivuhodné chyby. Nemá (respektive má, ale nepočitatelnou) integraci do dialeru, její dialer nepodporuje vyhledávání v kontaktech, takže hnus, i když použitelný.

Nenavrhujte prosím různé obskurní sociálně založené sítě jako je skype, viber apod. - jsem asociální živel a družit se nebudu. Cílem je být dostupný na telefonu v místech, kde není GSM signál, ale je dostupný "trochu" stabilní velmi pomalý internet. Nehodlám si s nikým chatovat, konferenčně hovořit, provozovat videokonference atp. V případě, že aplikace jsou všechny na prd jako výše uvedené, rád investuju do některého "pevného" VoIP telefonu.

Díky za podněty a ověřená doporučení z praxe.

Nie som odborník a neviem čo znamená " CSipSimple a odvozeníny - nefunguje, aplikace je nějaký obstarožní kompilát a na snapdragon 830 prská" .. ja som túto appku používal program som mal od viptel a bol som spokojný. Dali sa tam dokonca nahravat hovory. Viptel stále používam a teraz idem na appke Grandstream Wave - zatiaľ ju moc nemám odskusanu ale vyzerá to ze tiez beží nonstop ako aj csipsimple a daju sa tam aj pisat sms (tiez som zatial neskusal).. ci bude hovor na vami zadanej rychlosti a odozve sekat to netuším, ja mám kvalitné internetové pripojenie..

Je to veľmi smutné, že v dnešnej dobe existujú obce kde nie je mobilný signál. Tiež bývam v jednej takej. Našťastie sa našla firma Lombard, ktorá k nám dotiahla aspoň výborný internet. Skúste ich kontaktovať. Myslím že v cz pokrytie nemajú ale verím tomu že sa podobná firma nájde aj u vás.
Osobne som skúšal sj rôzne gsm zosilnovace bohužiaľ neúspešne. A riešenia gsm zosilnovacou od firiem sú nesmierne drahé.

Nektere z tech mych svitily a jeden dokonce hral. Jinou funkci jsem nenasel :-) Ale to byla holt cina, mozna kdyby clovek zaplatil bambilion za promereni a instalaci nektere z firem, treba by to bylo lepsi a uzasnejsi. Ale ta cena je nehorazna...

Tak ke Grandstreamu - funguje zatim nejlip. Nepada spojeni s ustrednou, umoznuje vytacet cisla z kontaktu metodou "T9", ma takrka neznatelnou odezvu pri hovoru, kvalita zvuku dostacujici obema stranam.

Mirne negativni strankou veci je skutecnost, ze z jakehosi divneho duvodu volajiciho neidentifikuje z kontaktu, zobrazi jen cislo. Ale s tim se da zit. Integrace s natvnim dialerem neni, ale i to se da zkousnout.

Takze jeste jednou diky za tip na tuhle aplikaci.

Dlouha leta pouzivam CSipSimple, podle me jednoznacne nejlepsi SIP klient na Androidu, ale pokud na tve konfiguraci nefunguje, tak je to skoda a bohuzel dovolim si predpovedet, ze nic lepsiho nenajdes. :-/

Edit: Jeste snad poznamka, ze velka graficka prostredi jako je EMUI (Huawei), Touchwiz (Samsung) si integruji vlastni VoIP primo v ramci toho prostredi a obvykle je to dobre pouzitelne, ale to asi nebude tvuj pripad.

CSipSimple bohužel nepracuje vůbec. Poslední update opravuje kompatibilitu s androidem 5, od té doby nic - kombinace MIUI8 (android 6) a snapdragon 830 je pro něj neprůstřelná.

No, VoIP je v telefonním "stacku" pokud se nepletu nativně od v. 2.3, asi máš na mysli tuhle podporu. Bohužel nenabízí prakticky žádnou možnost konfigurace a - možná díky kodeku - způsobuje onu zmíněnou 5sec prodlevu v hovorech - je to jak mluvit do vysílačky. Stabilita je jinak výborná, připojení na ústřednu drží jak ďas - jen použitelné to příliš není.

Bohuzel uz evidentne vyvojare aplikaci ty prasarny Googlu unavuji a pro kazdej dalsi nesmysl to opravovat nebudou. :-/ Ja jsem nastesti na Androidu 5, takze asi proto CSipSimple naprosto OK.

Tak myslim, ze jak Samsung tak Huawei si tu nativni podporu evidentne dodelavaji, protoze u obou jsem zkousel a slo pres to volat dobre.

To jde i na tom nativním, pokud je solidní připojení (aspoň 3G, níž jsem to nezkoušel - ale doma se mi může o takovém luxusu jen zdát). Ale možná máš pravdu a bastlí si tam svoje řešení...

Co se googlu týče, ani mi nemluv. Není jediný den, kdy bych neuvažoval o vyhození tohodle krámu a návrat k Windows. Jedinou pozitivní věcí co jsem zatím našel je waze, jinak je všechno polovičaté, nelogické a je z toho na hony cítit ta "volnost" platformy (rozuměj bordel všude, kam se podíváš)

Na 3G zapomen, ale LTE by dneska melo bejt vsude nebo co nevidet bude (i u vas). Jestli teda mas foun, kterej podporuje "cesky" LTE frekvence. Ono na GPRS to byla tragedie vzdycky, kdysi jsem si s tim vyhral, mozna ted kecam, protoze uz si to nepamatuju, ale kodek G.729 mi taky slusne behal az od plnyho EDGE, jak se snizil signal, tak byly hned promlky.

Jinak Android sice hruza, ale ty Windows Phone az k tem Windows 10 Mobile to je taky slusne hnusny. To si nevyberes, ja touzebne ocekvam nejakej skutecnej operacni system pro ARM, ale vidim to tak za 5 let nejdriv, jestli vubec. :-/

LTE nebude. Vysilac uz osadili, dalsi neplanujou. Holt marketing :-)

WM jsem pouzival s chuti. Dlouho, od zacatku. Vyhovuji mi jako platforma, kde nemusim nic ladit, nemusim se v podstate o nic starat ani nic resit. Jenze jak to MS zazdil, to vsichni vime.

S tim LTE se mi to nezda, zvlast jestli to chapu tak, ze jsi nekde kus od Prahy maximalne jestli je to jizni nebo zapadni smer a nekde ve stinu pod kopcem, tak to asi bude slozitejsi, jinak bych se byt tebou u operatoru nebo primo na CTU dotazoval, ze neni signal na LTE a kdy bude.

Windows Mobile bylo posledni WM6.5, to uz je davna historie, ale ve sve dobe jsem to take spokojene pouzival, pak Microsoft totalne zmrvil WP7, potom to trochu opravil ve WP8, pricemz uz po druhy v kratke dobe za sebou znekompatibilnil vsechny aplikace a potom v podstate skoncil. U W10M nejen ze neudelal poradnej redesign toho neuspesnyho z WP8, ale vubec nic nenabidl ani vyvojarum ani uzivatelum, takze neni divu, ze konec.

Dotazy byly, i mistni petice byly, i obecni urad se zpaojil, LTE nebude, GSM nebude, tecka. Moc se s tim nemazou, tech 60 lidi co tu v okoli bydli nikoho nezajima. Nejblizsi cedule Praha je odtud 2km severne, ale mame proste smulu.

i s WP7 a dal jsem byl spokojeny, ackoli je fakt, ze nektere aspekty WP7 byly a zustavaji nepochopitelne (nemoznost "normalniho" importu certifikatu napriklad). Ja od telefonu chci, aby fungoval, ne se v nem hrabat - to me bavilo naposledy pred lety, ted mam uplne jine starosti. Vyhovuje mi jednoduchy a prehledny design, nepotrebuju serepeticky, widgety, gadgety ani ruzne jine gety. Nepotrebuju ani fejsbuky, fotaky, druhe fotaky, sdileni neceho nekam nebo odnekud jinam, nepotrebuju prakticky ani zadne aplikace. Potrebuju volat, prijimat maily z nekolka exchange uctu a obcas navigovat - to je vsechno. WP je pro svoji stabilitu a praktickou neznicitelnost pro me idealni platforma, jenze nabidka na trhu celkem jasne ukazuje na brzky konec platformy.
A proc ne iOS? Protoze ani nahodou. Dat za telefon vic nez 3k je pro me absolutni nesmysl, neni to muj zivotni styl. Ty penize radsi utratim jinde a jinak, ale rozhodne si je uziju lip nez kdybych za ne koupil telefon. Nehlede na to, ze moje telefony maji velmi omezenou zivotnost :-)

Ale to uz jsme hodne OT

Podle me to nedoresis. :-/

Zkus jeste SipDroid, sice diskuze dost negativnich komentaru, ale zase na netu najdes i pozitivni a je to open-source a autori se holedbaji, ze jim to dobre funguje i na Androidu 7.0.

Snad jedinne zkusit se ve vesnici domluvit na spolecne wifi, antenu natahnout na kopec a odtamtud to prijimat od nejakeho komercniho distributora nebo zkusit, co se na kopci chyti. Je to v kopcovitem terenu problem, at uz se tyka jakyhkoli bezdratovych siti.

Cim lepsi kodek tim potreba vetsi vykon procesoru pri dekodovani a enkodovani a treba na Snapdragonu 200 v uplne nejlevnejsich founech to nebude nic moc. Takze tve problemy s timto mohou byt spojene i s prilis malo kvalitnim levnym telefonem. Tim nerikam, ze mas dat 20ku, ale pocitej kvalitni smartphone na Androidu minimalne 5.000 Kc, jinak se pak nediv, ze je to blbe.

Ja treba jsem z oblasti jiznich Cech a tam u nas kdyz tam jsem tak LTE uplne vsude i uprostred lesa, ale je to rovina, siroko daleko neni zadny kopec. Treba v chalupe jsem mel problem driv chytit 3G a dneska LTE pohodicka.
V Praze samozrejme je to taky bez problemu, tady fungujou i ty cinsky mobily, ktery jinde po Cechach maji smolika.

SipDroid zklamal na cele care, uz si ani nevzpomenu v cem konkretne. Mam ho tu skrtnuty...

Snapdragon 430 by snad mel frekvencne osekane audio docela zvladnout zkomprimovat. Dalo se to i na slabsich - ikdyz ne-optimalizace je previt. Redmi S3 plati za celkem prijatelny telefon, nebyt v nem android tak jsem celkem psokojeny :-)

Co se pripojeni tyce, ver mi, ze vsechny mozne kombinace vcetne nekolikanasobneho wifi mostu uz me napadly a postupne jsem je vyloucil. V okoli neexistuje jediny viditelny bod, je to opravdu osada utopena uprostred lesa, nelhede na neprijemnou skutecnost, ze po lese neni rozvedena elektrina. Pokus s retranslackou na meteobalonu ve 40m sice vysel, ale je to trvale neudrzitelne reseni. Jestli dopadne pristi rok kanalizace uz jsem domluveny s firmou co to bude realizovat, ze si ke kanalizaci polozim optiku, bude me to stat dva kilometry optiky a chranicky :-(

Nevím, zda je problém ještě aktuální, ale ohledně toho zpoždění u RedMi3S, tak dnes jsem náhodou přišel na možný zdroj problémů. Vypnul jsem senzor přiblížení, který zhasíná displej telefonu při jeho přiblížení k uchu. A zpoždění je pryč. Po jeho opětovném zapnutí je zpoždění zpět, při minutovém hovoru to dělá klidně 5 i více sekund. Zkoušel jsem to několikrát, pokaždé se stejným výsledkem. Nativní klient se tím stává použitelným, alespoň pro mě.