Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Horší FPS než dříve

Dobrý den
Mám problém s FPS. Dříve když jsem hrál hru minecraft tak mi na grafice od Nvidie jel na 120 FPS a na integrovany grafice na 60 FPS. Nyní jsem rád když my na Nvidii jede na 60 FPS a na integrovaný na 5 FPS. Bohužel jsem dříve jinou hru nehrál abych to moh porovnat v jiné hře, ale kámoš hraje cs go na integrovaný grafice asi tak na stejný FPS jako já na grafice od Nvidie.
Pokud někdo víte v čem je problém budu rád za radu. Děkuji za případnou odpověď.

rozumím to mu dobře, že sám jsi žádné ovladače vůbec neinstaloval? že se tam správné ovladače měly dostat "samo"?

odspywarovat pc, zakázat start automaticky spouštěných nesmyslů, odinstalovat hovadiny, zakázat windows automatickou aktualizaci ovladačů.

odpovídal jsi, že to všechno jsi udělal. nevidím tu jediný log nebo screen, čili taky nic.
ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
na spyware je třeba adwcleaner. ano, je to tu po tisící, stejně jako s těmi nenainstalovanými ovladači.

17kb log antispywarového programu není normální. je možné, že ještě něco zůstalo, co se nepodařilo zneškodnit:

[#] Adresář nelze smazat:C:\ProgramData\Pokki
[#] Adresář nelze smazat:C:\Users\Default\AppData\Local\Pokki

nabootovat z libovolného cd se správcem souborů (hirens, live linux, boot antivir, vytáhnout disk a přidat ho do stoláku), smazat to.

zkontrolovat vytížení cpu ve správci úloh.

přeinstalovat ovladač grafiky ... ehm, to jsi ty, cos je neinstaloval vůbec? jak se tam ten systém ocitnul, to je kradený? od výrobce to bývá funkční. nebo někdo upgradoval na w10 a na ovladače se vykašlal?

číst chyby v prohlížeči událostí (protokoly windows -> system)

Moc jsem to nepochopil s těma ovladačema, notebook jsem koupil před rokem, byl v něm win 8, žádný ovladače jsem neinstaloval nejspíš tam jsou už od výrobce, po nějaké době jsem přeinstaloval na win 10 a jinak jsem s tím taky nic nedělal. Celou tu dobu za mě aktualizoval ovladače win. update.
A jinak mohl by jsi mi lépe popsat co mam teď ďelat s tím cd nebo mi poslat nějaký odkaz na to. Děkuji

Nechces to vzit do servisu?

Jinak po instalaci operacniho systemu musis jit na web vyrobce notebooku a stahnout ovladace co tam jsou primo k tvemu modelu notebooku a po te to nainstalovat. V nejhorsim pripade tam zadne ovladace pro Windows 10 nebudou, pak jsou dve moznosti, bud byly implementovany primo do Windows 10 a pak nedelas nic nebo ti system bude blbnout, pak evidentne implementovany nebyly nebo to jsou nejake genericke a spatne a potom ti nikdy nebude Windows 10 fungovat poradne - bud koupis novy notebook nebo se vratis na originalni system se kterym jsi notebook koupil.

Mas v podstate dve moznosti:

1. hardwarovy problem, to znamena, ze ti odchazi notebook. vloz do usb nebo do dvd mechaniky live CD Ubuntu (stahnout a vypalit snad zvladnes, nic neinstaluj a jen ho spust, pokud bude vse OK je pravdepodobne hardware v poradku.

2. softwarovy problem, ktery muze byt dat v souvislosti s viry kdy po odvirovani se neco pokazilo nebo je to nejak blbe nainstalovane nebo proste nejsou k dispozici ovladace pro Windows 10 a nic s tim nelze udelat krome toho, ze se vratis k originalnimu systemu se kterym byl notebook dodan. Takze pokud bude notebook OK po strance hardwaru, tak bud znovu nainstalujes Windows 10 a zkusis to jeste jednou nebo se na ne rovnou vykasles a da tam zpatky originalni OS k tomu notebooku.

Moc jsem to nepochopil s těma ovladačema, notebook jsem koupil před rokem, byl v něm win 8, žádný ovladače jsem neinstaloval nejspíš tam jsou už od výrobce, po nějaké době jsem přeinstaloval na win 10 a jinak jsem s tím taky nic nedělal. Celou tu dobu za mě aktualizoval ovladače win. update.
A jinak mohl by jsi mi lépe popsat co mam teď ďelat s tím cd nebo mi poslat nějaký odkaz na to. Děkuji

Pro bližší informace, obrazovka začla po odspyrování notebooku a vynuceném restartu, když se notebook zapínal a načítal se windows obrazovka byla v pořádku, začla blbnou až když naskočilo přihlášení, zkoušel jsem notebook restartovat ale není obrazovka blbne i při zapínání. Z leva do prava vede zelená čára přibližne v půlce obrazovky a když něco běží na dolní polovině obrazovky tak ta dolní polovina zamrzá, zároveň to co je na horní části obrazovky se objevuje i na spodní.někdy spodní část úplně zbělá. Někdy když na internetu se posouvám nahoru nebo dolu ta celá ibrazovka piřád někam skáče, dolní lišta třeba i do půlky obrazovky. A jak jsem už psal tak na screenu to vypadá normálně. Moc prosím o radu.