Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji poradit s výběrem reproduktorů nebo celé sestavy. Cenový strop - 10.000,-Kč

Zdravím všechny,

jsem dvaadvacetiletý student, který opravdu miluje hudbu a celkově kvalitní zvuk. Popsal bych se jako audiofil. Hledám ideální sestavu do pokoje, ať už 2.0, 2.1 nebo 5.1, která by mě něčím opravdu ohromila. Mám rád poslouchání hudby nahlas a co osobně miluji je, když má sestava skvělý subwoofer. Bez basů to prostě nejde. Reproduktory bych chtěl především na poslech hudby, ale chtěl bych, aby se hodily i na hraní her a sledování filmů. Prostě aby to byly všestranné reproduktory, které by měly výtečně basy, skvělý a hlasitý zvuk a aby jejich cena nepřesáhla 10.000,- Kč.

Děkuji všem, co si dají čas, aby mi pomohli s výběrem.

No u mě jde i o to třeba, abych byl schopný tu sestavu vzít a když jedu třeba na víkend na chalupu s přáteli, tak aby se ta sestava dala v pohodě přesouvat. Ty 5.1 sestavy, co jste mi doporučil, tak ty jsou dobré na to je do místnosti rozmístit, ale už je tam nechat. Já bych chtěl i něco multifunkčního, co by se dalo do 3-4 minut složit, naložit do auta a odjet.

Dobrá, tak se zeptám takhle, dejme tomu, že bych měl rozpočet trochu vyšší, než jsem napsal a chtěl bych pouze sestavu 2.1. Když říkáte, že za 10K nic nekoupím, tak co byste mi doporučil za nejrozumnější cenu?

Pětikanálová reprosoustava a reciver za 12 litrů? To bude "kvalita". To raději nějakej reciver a k tomu jen stereo sloupovky. Na hudbu jsou zadní repro zbytečný a většina lidí stejně zjistí, že ty zadní stejně nemá ani kam dát.

Za dvanáct nekoupíš taky kvalitnější repro,receiver ca 6000 a stereo sloupáky za ty dáš tak od 8 hore.Jinak mám x let starou Yamahu s nějakýma bedýnkama podobnýma těm v prvním odkazu (sestava za 10),tenkrát to stálo 16 i s DVD zlevněný z 23 a zvuk paráda nemám nic proti i když na muziku stereo jsem si dokoupil sloupáky za 8.

jsem dvaadvacetiletý student (vysokoškoláček, nebo ještě střední?), který opravdu miluje hudbu a celkově kvalitní zvuk. Popsal bych se jako audiofil.

Asi se spletl.

Hledám ideální sestavu do pokoje, ať už 2.0, 2.1 nebo 5.1, která by mě něčím opravdu ohromila.

To ho mohlo varovat.
Odpovědi jsou podle informací, které poskytujete. Pokud používáte slova, jejichž význam neznáte a nechápete, pak se ovšem nedivte. Předpokládám, že gramofonovou desku jste v životě ani neviděl a odkazované zařízení se jmenuje: "gramofon" a na tom přístroji se ty divné věci přehrávají. V elektroakustickém řetězci je to zdrojem elektrického signálu. Budete se divit, ale předposledním v řetězci může být dokonce i elektronkový výkonový zesilovač.

Studuji vysokou školu, ale nechápu, co to sem taháte. Chtěl jsem jen dát stručný popis mé osoby, aby ten, co mi tu bude radit věděl, co mi doporučit. Je celkem rozdíl, když se bude ptát člověk, kterému je třeba 50+ na doporučení sestavy na poslech hudby, než-li třeba student, kterému je lehce přes 20. Už jen co se týče žánru hudby, co my mladí oproti starším generacím posloucháme. Ale chápu, že na diskuzních fórech / poradnách se občas najdou rejpalové.

Studuji vysokou školu, ale nechápu, co to sem taháte.

U vysokoškoláčka se předpokládalo dříve i samostatné myšlení. Elektromechanické měniče se braly nedávno zde, nízké kmitočty mechanického vlnění (to zvuk, kupodivu je) mají spojitost s velikostí elektromechanického měniče a té škatule okolo. Je to látka ze ZDŠ - velká škatule == schopnost zpracovat nižší kmitočty.
Jednoduchý test. Mimochodem, elektronkové výkonové nízkofrekvenční zesilovače se vyrábí dosud.

O čem to proboha mluvíte? Jak tak koukám, vy nejste žádný rádce, ale spíše pouhý troll. Co jsem četl jiné diskuzní vlákna, tak odpověď od Vás je vždy totální perla, která nikomu nepomůže. Je vidět, že Vás to však baví. Nechápu, proč pletete samostatné myšlení vysokoškoláka a co to má co společného s tím, že chci poradit nějaké reproduktory? Co se týče toho vlákna, na které jste mi poslal odkaz, tak to vlákno je pro mě nevyhovující. Nehledám sestavu do 3.000,- Hledám sestavu do 10.000,- a hledám především kvalitní na poslech hudby. A nevím, k čemu mi sem píšete nějaké elektronkové zesilovače?... Já se v těchhle věcech nevyznám, proto jsem chtěl radu od někoho, kdo se v tom vyzná...

"sambilionk" poradil dostatečně, "kozakl" stejně jako slovo: "audiofil" byl nepochopen. Pokud zdrojem elektrického signálu bude zvuková karta, pak jsou dvě možnosti:
- nf výkonový zesilovač s předzesilovačem s linkovým vstupem + reproduktory.
- aktivní reproduktorová soustava.
Audiofilové a ti, co rádi poslouchají hudbu, obvykle využívají různé zdroje signálu, ale obvykle používají stereo reproduktorové soustavy. Když se někdo prohlašuje za "audiofila", pak obvykle má základní vědomosti a má představu, co chce. A nejde, kupodivu, jen o peníze.

Ano a jestli jste si nevšiml, také jsem mu za jeho rady poděkoval, protože on mi na rozdíl od Vás poradil. Jenže Vy tu píšete nějaké odborné řeči, které mi vůbec nic neříkají. Já jsem chtěl radu, co bych si měl koupit a nejlépe rovnou s odkazem, abych si o tom mohl něco přečíst, vidět recenze a cenu.

A proč by měl mít audiofil nějaké vědomosti nebo představy o zvuku nebo o tom, co si chce pořídit? Já za audiofila považuji i člověka, který jen miluje hudbu a rád jí poslouchá tak, aby reproduktory ani subwoofer nehučely, nešuměly atd. A ano, nejde jen o peníze, proto jsem si stanovil strop do 10.000,- Kč.

Neřekl bych rejpalové,ale ani ti pedofilové,pardon audiofilové. Popis tvé osoby je zajímavý,tak jako popis toho že jako "mladý" máš vytříbený hudební vkus.Neuraž se,ale ten 50+ by ti mohl radit až moc dobře. No co posloucháte vy mladí,ani moc nevím,ale my 50+ Metallicu,AC/DC,Uriah Heep,Deep Purple,Black Sabbath - no to stačí. Stejně nevíš co to je za slova.Jestli máš fotříka,tak se ho na ty slova zeptej,co to je. Jsi přece po někom ten fil.

Já se v tom moc nevyznám. Já mám hodně citlivý sluch, takže dokáži poznat, když reproduktory šumí, když to neladí, dokáži si pak sám vyladit v ekvalizéru výšky, středy, basy atd., ale nevyznám se v technice, která se mi na to, co potřebuji hodí. Proto to sem napíši jako totální laik a zeptám se, protože nedokáži v popisku některých reproduktorů vyčíst z těch odborných slov, o co se jedná... Chtěl bych tedy vědět, jestli studiové reproduktory, které jsou vlastně jen dvě bedny, jestli mají v sobě i subwoofer nebo něco, co by dokázalo vyluzovat skvělé a dunivé basy nebo na tyto potřeby je lepší si koupit sestavu 2.1, kde mám samostatně subwoofer?

Pokud máte citlivá ouška, pak si zkuste někde sehnat kvalitní nahrávku Bolera od Ravena, nebo něco od Bacha pro varhany. Mám na mysli Johanna Sebastiana, nikoliv Alexandera. A teď se ptejte proč Bolero a proč zrovna varhany.
Mimochodem, dal jsem odkaz na opravdu velmi velmi jednoduchý testík.

Citlivé uši jsem bral tak, že dokáži slyšet hodně zvuků, které třeba ostatní lidé neslyší. Dokáži slyšet zvuky na velké vzdálenosti a dokáži poznat, když je se zvukem něco v nepořádku. Nemyslel jsem to tak, že mé uši nic nesnesou. A ten Váš test jsem si stáhl a pustil, ale stejně nevím, k čemu mi ten test je. Poradí mi snad ten test, co si mám koupit za reproduktory? NE! Poradí mi ten Váš test vůbec v něčem? NE! Takže opět zdůrazňuji, že tu komentujete úplně zbytečně, protože se mi nesnažíte vůbec, ale vůbec poradit.

Chceš radu? Studuj!
Audiofil s počítačem – kam až zajít?
Zesilovače a repro: tři cesty ke kvalitnímu ozvučení
Jak dostat HiFi zvuk z PC?

Ovšem pokud jsi mínil vážně poslech z Youtube (= většinou MP3 zkreslené nízkým datovým tokem) na integrované zvukovce k tomu, stačí Ti naprosto obyčejné bedýnky do tisícovky.

A ještě poznámka: pravý audofil nikdy nechce subwoofer k tomu, "aby to dunělo"....

Nemám čas na to studovat a číst si články, které jsou pro mě úplně k ničemu. A já si veškerou hudbu kupuji. Mám účet jak na beatport tak i na itunes a stahuji veškerou hudbu z těchto zdrojů, protože vím, že na youtube to není kvalitní a už vůbec ne, když to člověk stáhne přes nějaký program a překonvertuje to do .mp3 formátu.

A já jsem snad pravý audiofil? Nebo Vy víte, kdo je pravý audiofil? Ona je nějaká tabulka, podle které se dá poznat, kdo je pravý audiofil?... Subwoofer chci z toho důvodu, že mám rád pocit zvuku, jak kdybych byl někde na koncertě nebo když se dívám na film, tak abych cítil, že mě ten zvuk pohlcuje a myslel si, že jsem přímo ve filmu.

1) předpokládám poslech hudby z pc a spol, to znamená aktivní bedny s vlastním zesilovačem.
některé sestavy z muzikeru jdou doplnit subwooferem (mívá podobný název a bývá vyjmenován), nebo jít do větších rozměrů = cen = basů.
objem bedny a průměr repráku můžem považovat za první parametr.

2) vstupem biamp u beden se netřeba zatěžovat, stačí ty co mají jack nebo rca konektory.

3) kvalita vyjmenovaných hudebních zdrojů: průměrné mp3, žádný audiofilský zázrak v tom nevidím. přesto člověk může mít lepší vkus, než co se válí v pc krámech, to ten muziker i cenou splňuje.

vyluzovat skvělé a dunivé basy

takže o kvalitu vlastně celou dobu nejde. potom bych škrtnul i minimální 5" basy a šel výš - nebo tvůj subwoofer.
takže částečná odpověď viz 1), samozřejmě cenovka směrem nahoru lépe splní vyšší nároky.

dosáhnout původní zvuk není sranda, ani finanční a rozměrová, řešením můžou být kvalitní sluchátka.

Pokud to máš k PC, tak dnes jsem narazil na tento článek:
http://technet.idnes.cz/recenze-acoustique-quality -aq-m23bt-duq-/tec_audio.aspx?c=A161205_114357_tec _audio_nyv

http://www.aq.cz/obchod/aktivni-reprosoustavy-144/

Za zbytek peněz si pořiď aktivní subwoofer a budeš mít zhruba to, co hledáš.

Já mám doma též bedny AQ (AQ720), ale s AV reciverem. Zvuk velmi slušný, nemusíš se bát, že by AQ byly nějaký šunty.

Ty moje bedny stály před nějakými patnácti lety asi desítku, já je dostal od kolegy za čtvrtinu. Jak jsem psal výše, repráky nemusí být za každou cenu nový, na inzerát/z bazaru se dají sehnat pěkný bedýnky za slušný peníz.