Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor

Zdravím. Plánuju v budoucnu koupit nový počítač. Je zde otázka, na čem ho stavět. Na PC budu asi hrát hry. Samozřejmě ty novější (CS:GO, GTA 5, Far Cry 4 apod). Vyplatí se třeba počkat na nové procesory od AMD ? Nyní mám FX 6300, ale někde jsem četl, že nové grafiky, třeba RX 480 mají s tímhle procesorem problém (bottle neck?). Nebo prostě koupit intel. Ale zase jaký ? Stačí 2 jádro i3-6300 nebo radši 4 jádro i5 6500. Nebo bude stačit jen upgrade mého FX 6300 s grafikou RX 480 ? Děkuji

Záleží na tom, jak daleko sahá tvoje budoucnost. Můžeš počkat na ZEN od AMD, jakej to bude mít výkon a jaká bude cena. Do té doby si kup jen grafiku, zbytek můžeš upgradovat později. Mezitím zjistíš, jestli tvůj současný procesor na tu grafiku stačí, nebo ne.