Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 800 Mhz Ram

Dobrý den

Chci se zeptat, mám https://www.alza.cz/kingston-16gb-kit-ddr3-2133mhz -cl11-hyperx-savage-series-d2147845.htm

Ale ve Win 10 64 mi ukazuje správce úloh jen 800 Mhz na místo 2133 ( nebo kolik by mělo ) v biosu mám nastaveno auto
Tento problém přisuzuji i tomu že sem tam jak ve Win tak i ve hře ( WoW ) se mi to na 2-3 sec sekne...

Další věc co mi to dělá, při přehrávání videii ať uť už na youtube nebo fb steam cokoliv mi sem tam problikne monitor, sestavu mám komplet novou cca týden starou, dokonce mi i ve správci vyběhne využití Ssd disku na 100% ( při tom záseku )

Doplním veškeré informace a předem mnohokrát děkuji za odpovědi...

800MHz znamená, že paměti ti běží v režimu DDR3-1600, což je zcela v souladu se specifikací výrobce:
https://www.kingston.com/dataSheets/HX321C11SRK2_1 6.pdf
Pro režim DDR3-2133 paměť nesplňuje JEDEC specifikace (potřebuje napájení 1.6V) a i tvá deska tuto frekvenci podporuje jen v režimu OC (overclock)
https://www.msi.com/Motherboard/970A-G43.html#hero -specification
Dále tvůj CPU podporuje oficiálně max. DDR3-1866
http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Ser ies%20FX-4320.html
Pokud tedy budeš trvat na tom, že chceš RAM provozovat na vyšší frekvenci, budeš muset provést odpovídající nastavení BIOSu.

• Jaké hodnoty a jaké nastaveni pro RAM mas v tvém BIOSe ? /* Posli Screen, v hodne pripadech mozny klavesou F12 v BIOSe, ulozitelny na USB klic, ci HDD.
• Jestli chces větší šířku pásma, RAM musí bt zapojena v profilu <Dual-Chanel> /*2x šířka pásma, při použití 2x RAM ve dvou DIMM slotech.
* Navíc jde o celkové pochopení hodnot a označení "DDR" (Double Data Rate /* 2x na jeden CLOCK Cyklus, kde na frekvenci 800 v podstatě pracuje na 2x800MHz tudíž 1600MHz.

• Takze na kolik mam nastavenou nebo jede ma <RAM> ? Na 1600MHz, né uvedenych 800MHz.
TiP ~ Proved také spravne nastaveni SSD pro OS, muzes zacit treba s dezaktivovanim INDEX-ovani pro SSD a hlavne DEZKTIVOVAT DEFRAGMATACI (pravy klik na "C:" => 'Vlastnosti") ..
* Jiz od tvého zakladu mam opravdu pochyb, ze jsi jiz od pocatku samotné instalace Windows, instalaci provedl spravne, nebo Instalace byla opravdu v <UEFI|EFI> na SSD ve formatu <GPT> ?

* Ukazka pro RAM : DRAM Frekvency je v zaklade 666.6 MHz, tudiz bezi na 1333Mhz.
[img=/file/view/27586-1333mhz-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/27586-1333mhz-jpg[/img]

v biosu mám vše nastavené na Auto, ikdyž jsem nastavil 2400 a i volty stále mi to ukazovalo 800 ( 1600 )

Nicméně, instalace winu byla nejprve na Win 7 a pak proběhla instalace / upgrade na Win 10, nikde jsem neměl na výběr UEFI / EFI, takže v tomto případě poprosím o radu jak to udělat a jak nainstalovat dobře winy, pokud si tedy myslíš že tam je i počtek problému se sekáním PC...

Popřípadě blbá otázka, když PC vemu, zaplatím 500 v Alze, myslíte si že mi dokáží ten PC udělat tak aby to bylo dobře, Win, ram atd?