Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kancleářské pc do 15 000

Dobrý den sháním kancelářské pc do 15 000 cca a nevím jaké vybrat jestli se tam vůbec použije graf. karta nebo je lepší to dát do procesoru a RAM atd. (prosím o hotové sestavy origo z firem děkuji)

skrin dle vlastniho uvazeni SilentiumPC Gladius M20 je treba levna a slusna

zdroj Seasonic S12 430W

deska Asus B150M Gaming

procesor i3-6100 (integrovana grafika)

(volitelne kvuli dlouhodobemu tichu chladic SilentiumPC Spartan)

RAM 2x4GB DDR4 Kingstone nebo Crucial

SSD 250GB na OS a programy treba Crucial BX100 nebo MX300

disk WD RED nebo BLUE na uzivatelska data a zalohy z SSD dle potreby 1TB nebo 2TB

slozeni zdarma u CZC

---

idealni do kanclu

• Na uvedenou činnost mi dostačuje Surface 3 s Intel Atom x7 + 2Gb RAM kde oproti mé druhé Surface s i3 + 4Gb necítím nějaký podstatný rozdíl.
* Celeron + 4Gb na DDR4 +SSD to zvládne několikrát lépe.

• Poměr cena výkon by oproti 6100 také stála za řeč, co chci rict je ze za 2x drassi 6100 ten realny vysledek, ze ma spustenou plochu a otevre si prohlizec, nebo nejaky program rozdil oproti levnejšímu Celeron od kterého nemá moc daleko : Intel i3@6100 vs Celeron@G4500 rozdil nepozna. /*Navic po strance iGP oba maji Intel HD@530 chipovou sadu.
* POZOR : Nikde neuvadim, ze je i3@6100 nevhodna volba, ale vetsinou 15 000 je cena nekoho, kdo by "Spise za 10 000 by bylo lepsi", ale treba se mylim :-).

TiP ~ Navic pro neco i mensi hry, AMD A10-7850K Black Edition zustava velmi dobrou alternativou s lepsim APU [Radeon@R7)vykonem.

Zvaz ale i moznost, ze uzivatel muze mit urcity zamer mit to jedno PC dalsich 10 let, aspon ja bych takovy zamer mel. Vidim to doma, kdy jsem se rozhodoval, jestli nasim poridit Core2Duo nebo Core2Quad, samozrejme v te dobe a na cinnosti co na tom delali stacilo Core2Duo za podstatne nizsi peniz, ale dnes po 9 letech se ukazalo, jak dobra volba bylo Core2Quad, protoze ten PC stale maji a vzhledem k prehravani fullHD HEVC uz by Core2Duo nestacilo a uz by se museli dat penize zase za novy PC.

Takze za me je lepsi si udelat s core i3-6100 peknou vykonovou rezervu do budoucna, pokud tazatel ty penize na to ma. Nebo jit na to za levno s Celeronem, ale pocitat pravdepodobnou nutnost drivejsi obmeny.

Ehm: "...(prosím o hotové sestavy origo z firem děkuji)..."! Ani bych se nedivil, kdyby už mu to bylo zcela jedno.
I do kanclu je lepší i3 už třeba kvůli tabulkovému procesoru, nebo databázím. Naivně předpokládám, že i by i úředníci by měli v pracovní době pracovat. Pomineme pochopitelně konstrukci, grafiku, DTP, apod, stejně jako protipól v podobě tenkých klientů.

hotové sestavy origo z firem

Ano, zaznamenal jsem a dal jsi vycerpavajici odpoved. Osobne bych si zadnou jinou hotovku nez od Dellu nekoupil. Mam jednoznacnou zkusenost, ze na jakoukoli hotovku vyjma Dellu nakonec zakaznik doplatil at uz v podobe nejakeho srotu nebo v dalsich neplanovanych vydajich treba za medium apod.

Dal jsem teda alternativu. (Bud Dell nebo nechat slozit u firem jako CZC apod.)

Zvaz ale i moznost

• To zde delam jiz odzacatku. ( navic Core Duo nepodporuje nekteré instrukce SSE, jako SSE4.2, AES, abstence iGP).
* Celé to ted zalezi jen na samotném tazateli, moznosti ci alternativ, informaci dostal dostatecne.