Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučíte Zotac?

Rodiče by potřebovali obnovit 10 roků starý PC s Vistami. Počítač slouží hlavně: k emailové korespondenci, čtení zpráv/článků,
hraní Solitaire. V provozu denně od rána do noci. Úspora místa by se hodila. Schválili byste pro tyto účely Zotac Mini ID41 PLUS z Gigacomputeru https://www.gigacomputer.cz/zbozi/937855-zotac-min i-id41-plus.html ? Děkuji za každou radu.

Já bych do toho nešel...

Procesor Intel Atom je u mě synonymum slabého výkonu, 250 GB harddisk na dnešní poměry taky nic moc, téměř nulová možnost nějakého rozšíření, změny konfigurace nebo opravy (výměny komponent).

Raději vem nějaký klasický stolní PC - mini desktop.

k emailové korespondenci, čtení zpráv/článků,

V provozu denně od rána do noci

• Prave nizkoprofilové ATOM x5|x7 bych nerekl ze jde o spatnou volbu, ony zas nejsou tak nevykoné (chlazené pasivne).
* Jejich iGP postaci ina FHD@60FPS.

TiP ~ Nejlevnejsi LINUX varianta by sla i na Raspbery, ale s vykonem odpovidajici cene.

Intel Atom D525 1.8 GHz, 4096 MB, 250 GB, Bez mechaniky, nVidia ION ION, Windows 7 Professional

Souhlas, tohle staci na korespondenci a cteni clanku, takze asi to predpokladany ucel muze splnit, ale pozor, aby rodice nemeli ten blbej napad si na netu pustit video. :-/

aby rodice nemeli ten blbej napad si na netu pustit video

• Neprehanej, s Intel Atom nemam problém spustit kuprikladu klasika Youtube => Prohlizec na : 2K@30FPS pres 'DP' port (externi monitor), nebo 1080p@60FPS (display).
* Vyzkouseno na Surface 3 s Intel Atom x7 Z7800 /* 4x 1.6Ghz + 2Gb RAM DDR3 (60FPS mi v QHD zvladne i telefon a to i pres HDMI, co by to nezvladl Itel@ATOM) :-)

• To ano, tazatelovo siditko zajisté ne, minimum zacina nekde u GB BRIX 4.500KC,- i s WiFi, BT, GLAN portem.
* I pres povest GiGabytu, nekteré vyrobky jsou jeste akceptovatelné.

Intel Celeron 3955U
Intel HD Graphics 510 2x SO-DIMM DDR3 1600Mhz
SATA III 4x USB 3.0
mini DisplayPort

* Vse co je Atom D procesor do kalkulacky nebrat, tak jako 5Y, Z jen posledni x5|x7 verzi.

tento ne, původní atomy stojí za vyliž.
když už repas, tak minimálně dvoujádrový celeron.
ale nemá cenu dávat 2.900 za shit, který vyhodíš oknem, to nejsou ušetřené peníze.

pro nadšené obhájce atomů: tento kriplkrám provozujeme v průmyslovém minipc, tuším co umí.
a uvádět jako argument novější 4-jádrovou verzi není totéž.

Něco podobnýho jsem měl s lepším CPU,úspora dejme tomu ale topilo to jak prase tak jsem se toho zase zbavil dokud to fungovalo jak mělo.Postavil jsem si MMC za levno z bazar dílů s tím CPU co má ten Zotac Intel Atom D525 a je to bída s nouzí ,(zlatej starej Athlon x2 6400+ kterej jsem nakonec použil na to MMC v normální case)