Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC nebo vylepšení starého

Dobrej, vůbec si nevim rady, jestli kupovat nový pc, konkrétně nějakou alza sestavu okolo 40k, nebo narvat do mého starého pc nadupanou grafickou kartu (evga geforce gtx 1080 sc gaming acx 3.0) a k tomu ssd disk (samsung 850 evo 1tb), jelikož mi dochází úložiště. Ušetřil bych nějakej ten peníz, ale mám obavy, že něco nebude fungovat, nebo že to tam třeba nebude pasovat.

Moje aktuální sestava:
MB: Asus MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3
GPU: MSI 560GTX-Ti Twin Frozr II/OC 1GB
CPU: Intel Core i7-2600K
HDD: Samsung Spinpoint F1 750GB + WD WD6000HLHX-01JJPV0 600GB
RAM: Corsair Vengeance DDR3 1866 C9 4x4GB
windows 7
.
Dík moc
Upravena velikost písmen.
Změna předmětu, původně: NOVÝ PC NEBO VYLEPŠENÍ STARÉHO PC (Kurt)

Ja mam nazor opacny nez taky kolega, podle me potrebujes komplet novy pocitac s aspon core i7-6700K nebo jeste lepe i7-6800K a k tomu tu GTX1080, ale trochu pochybuju, ze se vlezes do 40K. Jinak podle me ta GTX1080 nedava moc smysl.

Jinak tvuj pocitac neni vubec spatny a kdybys netrval na 4K monitoru a vrazil tam pouze to 1TB SSD (osobne bych se nebal vzit i levnejsi Crucial MX300) a k nemu nejakou GTX1060 6G nebo pripadne GTX1070, tak verim ze mas jeste na dalsi 3 roky vystarano. Jenze na 4K je dneska potreba ultimatni masina, rekl bych urcite pres 50K.

Edit: Samozrejme k novemu pocitaci potrebujes Windows 10, protoze DirectX12 nikde jinde nebeha, na druhou stranu snad zadna hra dneska neni vylozene jen a pouze DX12, takze s upgradem stavajiciho PC o SSD a GTX1060 bys jeste menit system nemusel, ale casem se tomu stejne kvuli hram nevyhnes.