Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB2 alebo USB3

Dobrý večer chcel by som sa opýtať,kúpil som novú skriňu na pc.aj z usb3 vstupom lenže nejako som zabudol že moja doska ten vstup nemá. gigabyte ga p55 us3l Nedal by sa ten usb3 nejako napojiť do portu usb2 cez nejakú redukciu za odpovede dík.

Na tvoji desce mas uprostred 4 volne sloty PCI, potom mas nahore a dole po jednom modrem slotu PCIe 16x, ten je na grafiku a pak mas uplne nahore malinky bily slot a to je prave PCIe 1x, kam das ten radic na USB3, kterej je do PCIe, jak ti tu odkazali.

• Takze ted uz chces zakupovat PCI kartu, nechtel jsi pouzit ten celni <USB 3.0> Panel ? Rozumel jsem tomu tak, ze mas USB v panelu které nemas jak zapojit, tudiz jsou pro tebe nepouzitelné, co vyresis zakoupenim PCI karty s USB porty ?
* Stale ti zustava moznost pouzit adapter, na zakladni desce mas USB <PINs>, do te zapojis ten CERNY konec, do modrého zapojit ten kabel co ti de z té pC krabice "MODRY" :
[img=/file/view/27591-usb-png]http://pc.poradna.net/file/view/27591-usb-png[/img]
• Na zakladni desce se zapojuje do USB jako uvedeneny na obrazku, kazda zakladni deska to ma provedené trochu jinak, nekteré jzou "Cerné", odkryté zakrité etc :
*Ilustrancni obrazek USB serial portu na zakladni desce
[img=/file/view/27593-usb1-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/27593-usb1-jpg[/img]

Nedal by sa ten usb3 nejako napojiť do portu usb2 cez nejakú redukciu

• No, asi jo, kdyz myslis, spatne jsem to asi pochopil (tak jako polovinu prispevku).

kúpil som novú skriňu na pc.aj z usb3 vstupom lenže nejako som zabudol že moja doska ten vstup nemá

* Me slo o to, ze chtel hlavne zapojit ten PANEL ne pridat USB (kde se drzim "pridat-zapojit" PANEL, ne PRIDAT USB kdyz zakoupi PCI ten panel na SKRINI mu stejne NEPOJEDE, z toho panelu, z PC, z té SKRINE jde ten MODREJ USB 3.0), kdyby polozil otazku jak pridat USB tak urcite PCI <USB 3.0|3.1> mozna i jeden <USB-C> navic by do budoucna nebyl naskodu

ty ho chápeš dobře, ale tazatel klasicky neví co chce.
myslí si, že když usb3 na panelu známým způsobem zapojí na usb2 v desce, že využije ten usb3. tazatel si asi nechce přestavit konektor usb3 a počet jeho pinů a nechápe, že pokud ho degeneruje na usb2, že to bude zbytečně pomalé.
když řadič stojí pár fufníků, proč do něj nejít.

ano, děláme to, za co nás různí plivači slin kritizují - myslíme za tazatele. takže se může dozvědět lepší řešení, nebo proč.

Len chcem informovať kúpil som túto kartu AXAGO PCEU-232R musel som ju dať do druhého PCIe x16 na grafiku v tom malom PCIe x1 na vrchu dosky to nešlo a ešte som musel stiahnuť ovládače zo stránky výrobcu,ale majú ich tam prehľadne takže už šľape ako má.

Dobrý večer už pred časom som sa pýtal ako na usb3 dostal som túto odpoveď.https://www.alza.cz/axago-pceu-232r-d1635026.htm?c atid=18842838.Namontoval stiahol ovládač a všetko klapalo až dnes napojím HDD a nič a ani nič iné.Tak som skúsil preinštalovať ovládač,ale neúspešne vypísalo toto, prikladám foto postupne dám ok a skončí to neúspechom.