Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opakovaná identifikace (stejné) LAN sítě při startu Windows 7

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, jak před-definovat nastavení síťového připojení, aby systém po startu W7 už věděl, že se jedná o stejnou síť a neprováděl identifikaci sítě? Chci tak učinit, protože ve stejnou dobu se spuští AVG Antivirus a chce si stáhnout aktualizace, jenom že se nemůže připojit na server a vždy se zobrazí hláška Nelze se připojit k aktualizačnímu serveru. Ověřte, zda jste připojeni k internetu, a zkuste to znovu. Abych byl upřímný, je otravné čekat, až se identifikuje sít a pak otevírat antivirus a ručně provést aktualizaci virových definic.

Děkuji za pomoc.

nejdřív je dobré veřejnou síť (public) změnit na normální.

REGEDIT4

; To Set Unidentified Networks to Private (Work) Network Location
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Signatures\010103000F0000F0010000000F0000F0C967A3643C3AD745950DA7859209176EF5B87C875FA20DF21951640E807D7C24]
"Category"=dword:00000001

naimportovat .reg soubor, restart, nastavit dle obrázku.

Tak už jsem na to přišel, opsal jsem si IP adresu (192.168. ...) masku podsítě (255.255. ...) výchozí bránu a upřed. server DNS, potom jsem klikl na Připojení k místí síti, IPv4 vlastnosti, výhozí volba byla Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky tak jsem změnil volbu na Použít následující IP adresu, vyplnil opsané údaje, potvrdil a hotovo.

Teď už se po restartu neprovádí identifikace sítě.

Ale já Vám děkuji a mrzí mě, že jste si dal práci vytvořit reg soubor.

nastavit pevnou adresu není dobrý nápad v tom případě, kdy se člověk trefí do adres, které router běžně přiděluje = z počátku dhcp rozsahu.
pak může nastat konflikt v síti, kdy je dhcp přidělená adresa a já se tam pak přihrnu se stejnou statickou.

pokud je to notebuk, může být problém i v dalších sítích, kam ta statická ip nebude pasovat, chce na to myslet.

ten .reg soubor používám při instalaci windows, musel jsem ho jen najít.