Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem openvpn na routeru

čau, máte někdo zkušenosti s openvpn serverem na routeru? Mám ho tam, ale jediný co můžu udělat je vytvořit uživatele, který se může připojit, problém je, že když se připojí tak má adresu 172.19.x s tím že jenom tu třetí číslici (x) můžu měnit. Nevíte jak to udělat abych se normálně mohl připojit do té sítě, kam se připojuji, takhle je mi to k ničemu.

už potřetí ti píšu, že to je třeba odroutovat!

Pokud nevíš jak, tak se (pro tebe bohužel) musíš smířit s tím, že se to budeš muset naučit.

Routovací tabulky musí být OK na:

1. VPN klientovi (už pohled na ipconfig ukazuje, že tam to máš úplně blbě)
2. VPN routeru
3. klientech v LAN, pokud je VPN server přidán "násilně" a není součástí routingu výchozí brány.

Točíme se v kruhu. Adresu z LAN nedostaneš (a už vůbec ne adresu jeho LAN rozhraní).

Jak je patrno, o routování vůbec nic nevíš, takže ti vřele doporučuju začít se samostudiem.

Začít můžeš zde: http://pc.poradna.net/a/view/308346-jak-diagnostik ujeme-a-resime-problemy-se-sitovymi-pripojenimi-di l-ii-routing-smerovani