Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC RAM

Zdravím, mám problém s RAM.
RAMKA je přezížená na cca 70% a to mám zapnutý jenom Google Chrome. Mám Intel Core i5 a RAM 8GB . Nevíte, jak to vyčistit, nebo co s tím je ? Klidně můžu přidat fotku. Předem Děkuji

Jsem rád, že už se přátelsky oslovujeme. Nicméně 70% obsazení paměti nijak počítač nezpomaluje. To se totiž děje až v případě, kdy je paměť plná celá a systém je pak nucen používat stránkovací soubor. Pokud se ti počítač zdá zpomalený, rozhodně to není množstvím obsazené paměti.

Ano, může být klidně i na 80%-90%. Ten systém načítá dopředu nejpoužívanější programy a soubory.
Ničemu to nevadí a v případě potřeby větší RAM, nepoužívanou zahodí.

Tzn. Wikan má pravdu. Vůbec obsazenou ramku neřeš.

A jestli chceš, tak se podívej do správce úloh, který proces ji tak zabírá.

"Ano,a jsem taky idiot" ja sa hlasim dobrovolne, pretoze mam nazor, ze len blby OS nepouziva pamet RAM.

Pamet RAM je druha najrychlejsia pamet v systeme (rychlejsia je Cache v CPU).
Ked chces aby system nevyuzival 8GB (predpokladam,ze mas 2x4GB), tak jedem modul vyber.
Samozrejme blba odpoved, ale aku inu chces?

Si schopny si naprogramovat iny "Managment Memory", ked nie, co riesis?
Neuvedol si ani jedinu hlasku programu, ktory by pisal, ze nema dostatok pamati.

Ked to tak sledujem, tak su rozne typy uzivatelov:

1. uzivatelia, ktori si svoj PC uzivaju a nespekuluju (vcetne hracov)
2. hraci, ktorych ani tak nezaujuma dana hra, ale nejake FPS (na chvalenie pred kamaratmi)
3. dalsia kategoria uzivatelov, ktori potrebuju bednu s "oknom" a blikajuce hovadiny a nekupia vhodne pameti, pretoze su neni cervene, ani spravny chladic procesoru, ked nama farbu a neblika... a asi ani nemaju monitor, len cumia do bedne.

No mě to nepiš,spíš tazateli,on má problém.:-)
Ovšem problém typu-mám sud na dešťovou vodu a už je do půlky plný?Co mám dělat,co když se naplní víc?
Ovšem s vyndáním modulu si nepomůže,naopak zvýšením RAM třeba na 64GB by dosáhl vytíženosti jen okolo 5% a to už se vyplatí!