Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i7-5820k názor na výsledky taktování

Zdravím,

tak jsem si pořídil i7-5820k. Nechal jsem mu dva dny na zahřátí a trochu seznámení s ním. Chladí mi ho vzduchový Ninja 4. V originále byly idle teploty cca. 27-30 Celsia. Což se mi teda jako hrozně líbilo a při zátěži se to nedostalo nad 55 Celsia. To je opravdu krásné si myslím.

Říkal jsem si, že ho ani nebudu taktovat při těchto teplotách. Ale prostě v hlavě mi kolovalo, že jsem si nekoupil K procesor abych ho nenataktoval, takže mi to prostě nedalo a zvýšil jsem CPU ratio na 40 a voltáž na 1,1V.

Zkoušel jsem AIDA64 sice jen asi hodinu, ale myslím si, že to bude stable, každopádně (samozřejmě) idle teploty se zvedly na cca. 40 Celsia a při zátěži cca. 60 - 65 (max. 68) Celsia.

Myslíte si, že když to takhle nechám, tak nesnížím životnost procesoru? A nebo ho úplně neodrovnám?

Ještě co bych se moc chtěl zeptat na pár otázek:
1/ CPU ratio mode. Je tam možnost nechat fixnutý na 4GHz a nebo auto že by to asi běhalo jako 3,3 - 4GHz. To nevím jak to mám dát, ale na internetu jsem se dočetl, že v případě OC to prostě fixnou stejně jako napětí. Páč v základu v idle CPU jel klidně i na 1,2GHz, takže nevím jestli by to nebylo lepší než aby stále běžel na plnej výkon 4GHz co myslíte?

2/ Dále bych se chtěl zeptat jak funguje turbo boost při přetaktování? Samozřejmě jsem ho vypnul aby náhodou frekvence nelítala nahoru a nestačilo napětí, ale jak se zachovat k turbo boostu při OC podle vás?

Předem díky za odpovědi.

Opravdu na Google chrome potrebujes aby se CPU drzelo plné frekvence i s VCORE ?
* Na jan herní tai bezné uziti PC u OC vzdy pouzívám CState, dle frekvence procesoru je taková jaká je zrovna potreba.
TiP ~ Udelej alespon 2 základní testy stability v Prime95.
PS : Precti si co je a jak funguje Turbo Core a nakolik se vztahuje srdcí ..