Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POZOR! PayPal: Nebezpečný spam kdoví odkud

Na Gmail mi prošlo několik podobných e-mailů z adresy Team Support <Account@service.com>, do spamu:

[27782-paypal-png]

Samozřejmě, že ta IP a chromajzl nejsem já.

Odkaz kde by měl člověk cosi updatovat, vede na velmi podivnou adresu (úmyslně zkripleno!), h**ps://lc.cx/J***
Nelezl jsem tam, tak nevím, co to dělá.

Pokud dostanete něco podobného, nečiňte tak raději ani vy.

------
PayPal používám velmi zřídka (snad 3x) jen jako prostředníka, pokud někde nechci platit přímo kartou. Žádné peníze na něm nemám, svázané karty také ne, učiním tak jen pro konkrétní platbu. I kdyby to nebyla lumpárna, nic updatovat nepotřebuji.

No ono úplně stačí jednoduché pravidlo.Nikdy neklikat na nějaké odkazy přímo v mailu.Když si nejsem jistý,že to není vyložený podvod,tak se přihlásím normálně ručně v prohlížeči ze záložek jako vždycky.Většinou je to i na zabezpečené stránky,tj.https://...... Kromě toho vím,že třeba moje banka mi nebude psát mail,abych se ihned přihlásil a něco vyplňoval nebo měnil.Kdyby už mi psali,tak napíšou ať se dostavím na pobočku a v tom mailu přidali i varování před podvodníky.
Prostě stačí trochu přemýšlet a podivné maily ignorovat a mazat.

Já nevím, nedokážu to posoudit.
https://www.paypal-community.com/t5/Access-and-sec urity/phishing-scam/td-p/708365/page/2
(diskuze, dole)

Osobně necítím potřebu cokoliv u PayPalu aktualizovat/měnit. Účet (se zůstatkem) tam nemám, akorát čas od času přes ně platím drobné nákupy v dolarech/eurech u společností, kterým až tak nedůvěřuji, abych jim vyslepičil své číslo karty, CVV a expiraci.

Chodí vám někomu také každý měsíc pravidelně email z adresy "paypal@mail.paypal.com" s předmětem: "View your recent transactions now." ???
Je tam vždy následující text:

XXX YYY – Your PayPal account overview is available View Online

PayPal

emailova@adresa.cz
06 March 2017

Your monthly account update.

Hi XXX YYY,
Your monthly transactions are ready to view. Simply head over to PayPal.com and log in to check out your recent activity.

Log In Now

Ihre PayPal-Kontoübersicht

HelpContactSecurity

How do I know this is not a fake email?

An email really coming from PayPal will address you by your first and last names or your business name. It will not ask you for sensitive information like your password, bank account or credit card details. Most fake emails threaten that your account will be in jeopardy if you do not take action immediately. An email that urgently requests you to supply sensitive personal information is usually an attempt at fraud. Also, fake emails often contain misspellings and grammatical errors or are written in a language which you did not set as preferred for your PayPal account. Remember not to click any links in suspicious looking emails.

Click here to learn how to defend yourself against phishing and spoofing.

This PayPal notification has been sent to emailova@adresa.cz. Your monthly account overview currently doesn't include marketing messages. If you want to be informed about our updates and special offers, change your settings here.

Copyright © 1999–2017 PayPal. All rights reserved. PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A., Société en Commandite par Actions. Registered office: 22–24 Boulevard Royal, L-2449, Luxembourg, R.C.S. Luxembourg B 118 349.

Emailová hlavička:

Received: from mta102b.pmx1.epsl1.com (mta102b.pmx1.epsl1.com [142.54.244.102])
by email-smtpd4.ng.seznam.cz (Seznam SMTPD 1.3.60) with ESMTP;
Tue, 07 Mar 2017 00:18:08 +0100 (CET)
Return-Path: <bounce@mail.paypal.com>
DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed; d=mail.paypal.com;
s=pp-epsilon1; t=1488842289;
bh=hQ/BF7QBreKTLFHVjlZqQhtBMxKM6Brpo08cX3jJRTk=;
h=MIME-Version:Subject:From:To:Date:Content-Type;
b=lVYBekwRKeHvf0TQh85RTi0KedcTlyjSLIRH6/qk0XyAnIgf JH7ZA2RZVhcYmYakq
XgG2rW63dySKPFfV2vx7w/Hyf8TfLfxLYPjk/vfwLtSFPtAaUB ddXTkal0m7yweoBQ
F9IuANSsm74OAP/P+ZIk6zgGu9pfTqrQBKCEEEWz8oPI0SFZgj eSaI73AxL1+lYDlE
QGx8syDLTRS2V+8oKMQB+LxpUwF8TxsijwgBBoYg1A/qG7KBCE +O3QKleeFynpQcou
x8wL9UCLzZm7bCHN/1QPX6N6itnoF80s/zRlVax2sIpRjwE2ra ifVuaCvz/bCSXsTx
++cNdYDtEyQ1w==
Received: from [10.233.19.185] ([10.233.19.185:43890])
by pc1udsmtn1n14 (envelope-from <bounce@mail.paypal.com>)
(ecelerity 3.6.9.48312 r(Core:3.6.9.0)) with ECSTREAM
id 86/9D-04974-13EEDB85; Mon, 06 Mar 2017 23:18:09 +0000
List-Unsubscribe: <mailto:bounce@mail.paypal.com?subject=list-unsubs cribe>
Message-ID: <HP2v20000015aa5ea56facaa6c4f4bbcf6cc0180@mail.pay pal.com>
MIME-Version: 1.0
Reply-To: "noreply@mail.paypal.com"
<noreply-HP2v20000015aa5ea56facaa6c4f4bbcf6cc0180@ mail.paypal.com>
Subject: View your recent transactions now.
From: "PayPal" <paypal@mail.paypal.com>
To: emailova@adresa.cz
Date: Mon, 6 Mar 2017 23:18:09 +0000
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="-=Part.14f710.1636bce3c5c85bf0.15aa5ea71 2c.e8eafd11c13b9fa4=-"

---=Part.14f710.1636bce3c5c85bf0.15aa5ea712c.e8eaf d11c13b9fa4=-
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
Content-Type: text/plain; charset=UTF-8

---=Part.14f710.1636bce3c5c85bf0.15aa5ea712c.e8eaf d11c13b9fa4=-
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
Content-Type: text/html; charset=UTF-8

---=Part.14f710.1636bce3c5c85bf0.15aa5ea712c.e8eaf d11c13b9fa4=---

Je to pravý email od PayPalu nebo falešný?

Uz som to pisal niekolkokrat...PayPal vzdy oslovuje menom. Ak si bolo osloveny menom tak je to PayPal, pretoze utocnik simulujuci spravanie PayPalu nevie ako sa volas.
Takze je to PayPal podla toho, ze si svoje meno vyxkoval.
Dalsi indikator pravosti je, ze mas odpoved na domenu paypal.com a nie na inu, cize keby si na ten mail odpovedal tak to pride PayPalu. A staci sa pozriet aj na url odkazu v maily, ak ta to odkazuje na stranku PP tak je to opat indikacie praveho mailu.

Ten mesacny email je original od paypalu a kvoli tomu som kedysi davno zrusil paypal konto (ked to zacali posielat). organizacie ktore ma chcu spamovat a neda sa to vypnut nebudem podporovat, nech si trhnu 3x nohou.
P.S. a je to aj bezpecnostne riziko ptz ak si ludia na to zvyknu tak pripadny phishing email ludom nebude podozrivy a nevsimnu si ze je iny link apod. Debilizmus v korporaciach nepozna hranic.

okrem toho,neoslovujú hi dear XY,ale hi XY a nick vyznačujú hrubo a pokial oznámia niečo podozrivé na konkrétnom účte,vyzvú na kontaktovanie podpory,neposielajú nejaké klikacie linky,ktoré miesto slova instagram majú intagram a podobné skomoleniny.....rovnako postupuje tweeter a podobné služby......