Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové komponenty do PC za 5000kc

Zdravím všechny experty.
Rád bych vás poprosil o radu je to takový oříšek poskládat PC do 5000 tisíc kč takže co máme
Zdroj 400w byl v zakoupeném PC
Monitor
Hdd Seagate 160Gb
CD rom LG a Philips
Skříň a OS toto vše máme CHybí zakl. deska procesor ram a g.karta
Vím že to není moc peněz ale hodně si tady čtu takže vím že umíte někdy i zázraky PC slouží jen převážně na internet jakékoliv další dotazy zoodpovím

No původně jsem taky myslel na AMD protože za 5tisíc jsem říkal že intel nepujde tak jsem mu to říkal a odpověděl že je to jedno ale aby to jelo do teď měl takový PC že ho zapl uvařil si kafe a když dopil kafe měl teprve načtený win. XP zapl operu a čekal dalších 5minut než najela no katastrofa a dkyž jsem od něj odcházel přiběhl za mnou jeho syn a zeptal se jestli tam pojedou nějaké hry alespoň Minecraft a tady všude čtu že Intel je na hry nej. takže kdyby koupil komponenty podle návrhu MS a později by mohly i lepší procesor nebylo by to lepší ale samozdřejmě děkuji za návrh velice si vážím všech připomínek a komentářú

ja jsem presvedcenej ze delas velkou chybu, klidne bych vzal treba i tuhle desku:

https://www.czc.cz/msi-b150m-pro-vh-intel-b150/178 814/produkt

Vzal bych jeden 4GB modul pameti:

https://www.czc.cz/crucial-4gb-ddr4-2133-single-ra nked/157884/produkt

Ale urcite bych sel do i3-6100:

https://www.czc.cz/intel-core-i3-6100/179320/produ kt

Jiste do limitu se nevejdes, ale prejdou dva roky a zjistis, ze ten Celeron nestaci uz ani na internet a budes zase shanet dalsich 5.000,- na dalsi zaplatovani. Kdezto s i3-6100 mas jistotu, ze ten pocitac udela minimalne 5 let a bude vsechno plynule fungovat.

Pamet dokoupis vzdycky a se 4GB RAM se da zit, ale vykon procesoru nenahradis to uz je o vymene procesoru nekdy i s deskou.