Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který z těchto programů můžu dát zakázat po spuštění, aniž bych něco pokazil?

Prosím o radu, který z těchto programů mohu dát zakázat, aniž bych něc pokazil, mám W8.1

GrooveMonitor Utility

hkcmd Module

igfx Tray Module

persistence Module

Spravce zvuku Realtec HD

Ještě mě zajímá, které Acer programy můžu dát odstranit na notebooku Acer, aniž bych něco zkazil (např.Acer manager atd.)

Už tu otázku sem někdo dával asi před rokem i s obrázkem a lidé odpovídali, ale já to prostě nemůžu najít. Jestli tady někdo (to asi každý ) umíte zde vyhledávat lépe, dejte mi sem odkaz. Asi zadávám špatná slova, nebo nevím...

Předem děkuji

Díky. K tomu Aceru, byl to dotaz, které programy v nově zakoupeném notebooku se dají odstranit, pokud je člověk nechce.

Hodně jich tam má slovo manager, tak aby člověk něco nepokopal. Acer Launch manager atd.

liBi

a ještě mě zajímá

- Spotify
a
- Synaptics Pointing Device Driver

v sw od aceru se vyzná uživatel, kterému to běží na pc před sebou a může si rovnou přečíst popis.

co určitě nechceš a beztak je nefunkční: acer portal, acer remote files
recovery manager teoreticky může sloužit pro obnovu systému. jestli k tomu nedali žádný popis, klidně to odinstaluj, protože pak je to k ničemu.
launch manager se bude týkat ovládání hlasitostí a spouštění aplikací přes speciální klávesy, nechat.

adobe flash player je nainstalovaný škodlivý a věčně děravý flash player v chrome nebo firefoxu. některé weby místo něj podporují html5. ty které ne, zase nepoužívám já.

spotify - musíš vědět, jestli to používáš k poslechu hudby. nevím jestli je to placené, nepoužívám.
Synaptics Pointing Device Driver - ovladač touchpadu, nechat.

ten ms autoruns sis nepustil, že ne? ne všechny programy mají korektní instalátor a jsou vidět v přehledu programů.

Na hudbu používám jen VLC player, nic jiného.

Ten Adobe flash player, rád bych ho dal pryč teda, ale myslel jsem, že mi nepůjdou pak videa, třeba přehrát nějaký pořad na webu ČT apod.? Nebo videa na stream.cz

Taky je tam někde Acer cloud a nevím, zda ten notebook automaticky neodesílá všechny mé dokumenty a další věci na ten cloud do firmy Acer? Jestli se to da taky nějak odinstalovat, když v programech to vidět není na odinstalaci?

Ten ms autoruns je anglicky, ale teda mám to, ale vůbec nevím, co s tím?

WsSr

acercloud sice bezvědomí neodesílá nic, ale pravděpodobně u nás zadarmo taky nefunguje. nejdřív zakázat jeho start v naplánovaných úlohách, po spuštění, v services, když ti nebude chybět, odinstalovat.

youtube flashplayer neyžaduje, ale třeba zaostalá čt1 nebo vimeo jo.
protože flash je nekonečné bezpečnostní riziko, já ho nakonec vykopal z pc a kašlu na weby, které ho používají.

avg je úplně zbytečný šmejd, odinstalovat bez náhrady. jestli ti fungují aktualizace, stačí win defender.

ms autoruns:
místo celkového pohledu se dá zvlášť zobrazit záložka: logon, scheduled tasks, a pro odvážné i services.

Máš tam hodne spusteného balastu (vypni aj Windows Mail), a, ak vidím nacpatý antivir v OS, zbohom.

Vylaď si systém, zbav sa antivirov a ostatného bloatware, forenzne ho vyčisti live z externého média nejakým vhodným antivirom typu SysRescue (Dr.Web live cd/usb), skontroluj IE prehliadače napr. JRT.exe, Adwcleaner.exe a vzápätí si sprav image zálohu funkčného systémového oddielu niekam bokom.

Bitová záloha predstavuje jediný a dôkladný systém ochrany, pritom obnova oddielu z čistej zálohy vyladeného OS, je otázkou niekoľkých minút než sa prácne celé hodiny hrabať cestou nejakých antivirov v dátach.

Ak si vybavený zálohou, môžeš smelo inštalovať cracky, wareziť, likvidovať kľúče Registrov, hrabať sa v systéme ako v pokusnom králikovi alebo žabe na pitevni. Bitová záloha tvoje zbesnené počínanie spoľahlivo istí.