Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oplatí sa pretaktovať FX 8300?

Ahoj, pretaktoval som FX 8300 na 3,5GHz síce o pár bodov viac, ale neviem či aj v hrách má vyznám pretaktovať na 3,8, až 4,0GHz. Myslíte že budem mať viac FPS v hrách, ako napríklad GTA V, Witćher 3? Díky. Pýtam sa preto, ak má niekto skúsenosť s FX 8300.

Nerozumim co tam delas.
FX83.. se taktuje bez TURBA, kde FX8xx rada na 95W, je zpravidla takové minimum na 4.4GHz, x22 (je tusim 4.4) a VCORE 1.3xx>1.4xxV.
* Bez sahani na frekvenci RAM nebo ostatni prvky, které jen provokuji nestabilitu, urcite bych nechal zaplé i CState6 na ON + C&Quiet na AUTO, k lepsi sprave profilu napajeni, teploty.

Na CPU mas napajeci 4 nebo 8PIN ?
* Na 4.2GHz zkus VCore na 1.36V.
Jestli ti bude padat PC nez se spusti PC, je zpravidla malé VCORE, nema stavu, hlavne to zdvyhej jen po 0.01V (1.35, 1.36, 1.37V etc), ono, kazdé CPU se chova o chlup jinak.

Napíšeš na kolik V s jakým taktem jedeš? ja mam fx 8300, ve stocku mi to jelo 3,3Ghz až 3,6 turbo, víc mi to nikdy nejelo ani na jedno jádro (ví někdo důvod) desku mam Asrock 970m pro3 (nic extra ale je to nej deska v mATX (týpek co ví a testoval ji:https://cxzoid.blogspot.cz/2015/06/asrock-970m-pro 3-review.html?showComment=1483475853310#c439565512 4232548712)

Díky vysokejm teplotám co sem měl ve skříni sem začal na 4Ghz s 1.3250V (Prime 95 do 10min selhali testy) následovalo 1.3375V (test 8h, tam selhalo jen jedno jádro cca po 4hodinách) tak sem dal 1.35V, sice běželo super bez chyby, ale jelo mi to 61 stupňů, docela dlouho (posléze sem se dočet že už je ta teplota zahranou)

Vrátil se s nastavením do stocku(3,3-turbo3,6 Ghz), a světe div se, při kontrole vidim že takty se snížili u celkově tzn, před tim to jelo 3300 a teď 3292Mhz, to samý u turbo taktu. Leknul sem se jestli mu těch cca 10h na 61, něco neudělalo.

Proto sem to hodil na 3600 s 1.275 napevno ( jeho původní turbo) a nechal otestovat zase v prime95, celkově 25h hodin bez chybky, procesor se chová v pořádku a původních 4Ghz na 1.35 dá taky opět bez chybky.

Takže, jak si mám vykládat to snížení taktů a je 1.35 pro 4Ghz ok, nebo mam sem koupil slabýho čurifuka. A mám zvedat V a frekvence HT a NB ? (sem začátečník)

Dík moc za všechny reakce, hlavně za ty uvědomělí.

původních 4Ghz na 1.35 dá taky opět bez chybky.

• Jestli mas spustené TURBO které ma mensi 'HODNOTA'Ghz jak tak 'HODNOTA'OC/CPU je jasné, ze ti budou vyskakovat chyby.
TiP ~ Zacal bych krok po kroku a prvnim krokem bych provedl 'Defaut' obnoveni hodnot v BIOSe.

Sem se nevyjádřil nejlíp. C o se týče taktování, kde sem popisoval vývoj a stabilitu(na ty 4Ghz), šlo o nastavování bez turba a dalších úsporných funkcí (osobně se mi ta myšlenka turba nezamlouvá) tam pak cpu naskočilo při stresstestech delší dobu na61 stupňů.

Když sem se pak vrátil zpět na základní nastavení v biosu, které se předtím projevovalo přesně (3300 až turbo 3600 Mhz), tak sem si ve windows všimnul že reálně to jede (3292 až turbo 3592) a jde mi o to jesli to nemá něco společnýho s tim že mi to při tom taktování jelo 8h na 61 stupňů. Flashnul sem bios, na novější verzi, pak na starší a potom zase na novější, žádná změna, takty v defaultu biosu jsou prostě o těch pár Mgz nižší, a proto sem se bál jestli sem to nějak nepoškodil. nevim jak si to snížení mám vysvětlit když předtím mi to jelo na Mhz přesně.

Následně sem hodil overclock (jako vždy bez turba a bez zbytečných funkcí) na 3600Mhz a 1.275 (což je vlastně přednastavení, takt a volty turbo v defaultním nastavení) a to se ukázalo jako maximálně stabilní.

Následovalo opět 4Ghz na 1.35, šlo bez problému, stabilně, tak proč ten procák jede o 8Mhz míň v defaultu než předtim.

o to mi jdem.

Pak mě zajímá jestli mám mám nějak šahat na volty a frekvence NB a HT ?????

NB a HT

• Na to vubec nesahej, zadny realny vykon nedostanes, navic 970chipset nedovoli (Hyper Threading) tusim prejit pres 2400, kde az u 990x a 990FX maji zakladni desky HT na 2600, to samé plati pro Severni mustek .
*K nestabilite také vede spatne nastavena RAM.

(jako vždy bez turba a bez zbytečných

Zadna sluszba neni zbytecna, u OC vzdy pouzivam QaQuitet ON + Cstate6, v této kombinaci, CPU nejde zbytecne na 100% zvé mozné frekvence, kde pouzije grekvenci jakou potrebuje, Cstate6, se zase stara o to, aby VCORE bylo optimalni na vykon CPU pri zatezi nebo v IDLE, coz napomaha jak mensi spotrebe, tak mensim teplotam.

• To ze ti CPU jede o 8hz jinak, vubec nevim proc resis.
*Navic urcite v kazdém SW dostanes jnnou hodnotu, viz % odchylek.

Díky moc za odpověď!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(jj,na RAM nesahám, jen sem dal EX,memprofile, a přetaktoval je na jejich 1600 pač na tý freq jedou, ale deska to defaultně hází na 1333) BTW, pro ježíšky jim podobné, pasta coolermaster gel marker mi to z původních v max zátěži 61c stáhla na 51c.(takže doporučuju)

No řešim pač ty hodnoty slezly paušálně všude stejně a z ničeho nic, prostě mě to zaskočilo. používám pořát ty stejný aplikace, to že freq skáčou o ty Khz, to je normální, sem si všim, ale tohle bylo instantní.

Co řikáš na teploty přes 60c, často se dočítám že to tam začne bejt nestabilní a může to ohrozit cpu. ale teď mi jeden zkušenej OCčkař a FXák napsal že uplně v klidu (to je asi největší zmatek, žer se ty názory dost lišej)

Ještě jednou dík moc za konstruktivní reakce !!!!!!!!!