Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trvale připojené sluchátka a repro

Ahoj,

řeším takový problém. Jako hráč mám na sobě 80% času sluchátka. Nečekal jsem ale že u mě bude bydlet po čase taky někdo jiný a tak jsem si musel pořídit i bedýnky pro poslech hudby/ filmů.

Chtěl bych se zeptat, na nějaký řešení, jak mít trvale zapojené stereo bedýnky a 5.1 analog sluchátka najednou. Je pro mě absolutně nepraktické pořád líst dozadu na desku a tam to přepojovat(radši si vypnu sluchátka nebo bedny(podle potřeby)) zvlášt když maj sluchátka nějakejch 5 kabelů a bedny jen 1 :D

vím o možnosti rozdvojky, ale tam se bojím vysoké ztráty, což při poslechu Mansona a nebo countera není úplně ideální.

v PC dokážu ovlivnit jestli má zvuk jít jako stereo nebo jako 5.1

tady jsou odkazy:

deska:
https://cz.msi.com/Motherboard/Z97A-GAMING-6.html# hero-overview
Sluchátka:
http://www.roccat.org/en-CZ/Products/Gaming-Sound/ Kave-Series/Kave-XTD-5-1-Analog/
bedny:
http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/geniu s-sp-hf2_0-500a/specifikace/#section

Musel bys při každém přepnutí (což není problém - běžný dvoupólový přepínač + pár jacků, samec, samice) ještě přehazovat to stereo/5.1. Ten přepínač s jackama musíš dát do nějaké krabičky. Prostě výstup k reprákům (L, R) z jacku samce hodíš přes ten přepínač na samici jack pro repráky + samici jack pro sluchátka (L, R), zbylé jacky od sluchátek zůstanou kde jsou.

Pokud máš v PC i starší PCI (jakože asi ano), můžeš koupit něco z bazaru, třeba klasický SoundBlaster byl zvukově dobrý a bude za pár Kč.

Pořiď si externí USB zvukovku, do ní zapoj stereorepráky, tu zvukovku zapoj do USB prodlužováku a nastav ji v nastavení zvuku jako primární. Když zasuneš zvukovku do USB, Windows se přepnou na ni. Když ji vytáhneš, pojedou ti zase sluchátka.
Já mám takto na stole externího SoundBlastera a do něj sluchátka. Přece jen z toho leze lepší zvuk, než z integrované zvukovky a přes shitný zesilovač v reprákách (Genius).

vřera jsem nad tímhle hlouběji přemýšlel.. k čemu si budu kupovat něco co stejně budu zapojovat a vypojovat? to přece neřeší můj problém.. je mě jedno jestli budu zapojovat kabel zvuku nebo USBčko. Protože bych to stejně měl v zadu, takže vlastně nulovej přínos