Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou kapacitu disku

Mám 2TB Barracudu a přestává mi dostačovat. Rád bych se chtěl zeptat, jaký spolehlivý disk o jaké kapacitě koupit? Logický by pro mě bylo jit do 3TB Barracudy, ale nevyplatí se jít už do 4TB? Jak jsou na tom se spolehlivostí?

No pokud jde o kapacitu, tak nemá cenu uvažovat o přechodu ze 2 na 3 GB ... určitě 4. Otázka je, zda 5000 nebo 7000 otáček, značku bych až tak neřešil. Někdo bude vášnivě zastávat WD, jiný SG ... já mám skoro všechny HDD od SG, jeden od WD a ten je docela hlučný. Fungují všechny, zatím :-)

Otáčky tazatel neřeší, jedná se mu o spolehlivost a zde odpověď najít je problém. Každý jedinec bude prosazovat svou značku. Zde záleží na štěstí při výběru kusu. V každém případě při takové spotřebě dat bych doporučoval co největší kapacitu.

Dva menší disky = dvojnásobné riziko toho, že "něco" odejde + dvojnásobná spotřeba energie.
Buďto má člověk kritická data a zálohuje si to (a pak je úplně jedno, jak to má strukturované) a nebo tam kritická data nejsou a zálohované to být nemusí.

Upozornil bych, ze nad 2TB je trochu problem s MBR - nelze, musi se pouzit GPT a to na starsich systemech dela problemy. Osobne uz sice take mam jeden 3TB disk, ale jinak pouzivam 2TB a radeji vic disku.

Co se tyka spolehlivosti, tak znam nejspolehlivejsi disk na svete a i ti o nem reknu: Je to presne ten samej disk, kterej je zalohovanej aspon jeste na jednom dalsim. :-)

Co se tyka toho dotazu na kapacitu z nektereho komentare zde. Staci si hrat s videem a za chvili mate i doma 6-8TB dat. Pokud je zalohujete, tak mate i doma klidne 12TB dat. (Samozrejme neresim, zda jsou to data dulezita pro beh sveta nebo zda, kdyz o ne nahodou prijdete, tak se nestane vubec nic. ;-))

Jsem zacinal na krabickach, ale prave k cemu tisice krabicek. Jedna kopie online v PC a druha na disku offline. Krabicka neni potreba staci adapter SATA-USB3 s napajenim.
Nebo to potom resit NASem, taky moznost, ale NAS ma vyssi porizovaci naklady.

Takže radši necháš ten měsíc točit disk zbytečně. Taky logika. Pokud sis fšimnul, žádnou krabičku nikam nepřipojuju. Ten šuplík má na sobě vypínač, takže disk nemusím ani vyndavat, stačí ho vypnout. (I když já ho vyndavám, protože existenční zálohy mám samozřejmě na dvou různých).
[ImgW.ashx]