Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranenie hesla win10

Klient, pc antitalent mi volal, ze u na jednom konte pyta zrazu heslo. Ze si chel otvorit prilohu pdf, ze to neslo a tak mu to ponuklo "nejaky upgrade", kde to od neho pytalo meno matky a pod (klasicke bezpecnostne otazky pri zabudnutom hesle).
SUma sumarum neviem, co robil a nepatram potom (je to pacient)...problem je, ze neviem zrusit prihlasenie heslo na jednom z 3 kont na pc, pretoze:
1. Klikanim sa to neda, pretoze prazdne heslo nesplna podmienky zadania hesla systemu (dlzka, velke male pismeno pod)
2. Cez prikazovy riadok a net user uzivatel /passwordchg:yes dostanem hlasku, ze heslo bolo zmenene, ale nezmeni sa
3. Chyba tam cely gpo editor, cize nevidim v compuer managment user and acoounts, nemozem spustit gpedit (nenajde ho), proste ta 10 je volaka doje...babrana.

Da sa z toho nejako vykluckovat? Konta na pc su sucastou skupiny administrators, cize tam problem nevidim.

. Cez prikazovy riadok a net user uzivatel /passwordchg:yes dostanem hlasku, ze heslo bolo zmenene, ale nezmeni sa

Nejde to ani pres sluzbu netplwiz nebo control userpasswords2 ? /* Odkrizkovat Polozku : 'Uzivatel se prihlasuje heslem', nebo heslo zcela zrusit, prepsat .

Ano vim ze je to starsi control, kdyz pisu spust CMD nebo CMD.exe, si uvedumuji ze je to to samé, to je spis otazka toho, jak clovek zadany text chape.
Jestli potrebujes spustit 'gpo', nevim jak se pripojujes na klienta, ale pres PShell na klientove strane musi jit pustit pohym zadani gpedit do PS console.
* V pripade ze pouzijes PS, jde prihlaseni pozmenit pres :

$compte = [adsi]("WinNT://localhost/Jméno_PC,user")
$compte.psbase.invoke("SetPassword","Nové_Heslo")

Dobry pokus, ale vedla.
Konto je lokalne a ja heslo zmenit mozem...pokial vyhovuje podmienkam, ktore vsak neviem zmenit, pretoze uvdeny snap-in tam vraj nie je nainstalovany.
Ked sa pokusim zmenit heslo na prazdne dostanem hlasku, ze heslo nevyhovuje poziadavkam politiky vytvarania hesiel. A politiku zmenit nemozem lebo snap-in...