Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení dvou routeru

zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda je možné zapojit za sebe paralelně dva routery, kdy jeden by byl veřejný (pro více uživatelů) a jeden soukromý s heslem pouze pro mnou omezený počet uživatelů. Mám totiž k dispozici jen jednu "síťovou zdířku". Připadně zda existuje něco jako síťová rozdvojka. Děkuji.

zda je možné zapojit za sebe paralelně dva routery,

Myslim, ze "paralelně" znamena skor vedla seba.

Dalo by sa aj to, ale musel by si pred routre zaradit SWITCH (něco jako síťová rozdvojka),
a hlavne, musel by si mat od providera zakupene dve IP-adresy.

Myslím, že ví a právě proto píše paralelně, že chce, aby sítě byly zvlášť a na sobě nezávislé. Moc se v síťařině nevyznám, ale řekl bych, že jediné košér řešení jsou 2 WAN IP adresy a routery zapojené do switche. U sériového zapojení bude jedna síť podmnožinou té druhé.

Udělal bych to tak, že ten soukromý bude první a na něj se budeš připojovat.
Pro veřejnost bude druhý, jehož WAN bude zapojen do LAN portu. Tím oddělíš obě sítě.
Na prvním routeru mu necháš přidělovat statickou adresu - kvůli správě a kvůli možnosti omezit rychlost.
Pokud to druhý router umí, tak na WiFi rozhraní zapnout izolaci klientů.

Pánové díky za názory. V prvé řadě bych rád opravil formulaci - myslel jsem samozřejmě seriové zapojení. Ale pravděpodobně se přikloním k použití switche. A každopádně se poradím s dodavatelem internetu, protože pro moje potřeby bude nejvíce vyhovovat zakoupení druhé IP.

Je to tak. A možností je několik.

Od plně customizovatelné (samostatná síť, vlastní IP adresy, DHCP server) typu Mikrotik, přes podobné (ale pracnější) totéž na alternativním firwmare nějakého stávajícího SOHO řešení (DD-WRT, Open-WRT) až po proprietální záležitosti některých výrobců (druhé SSID pro hosty a jejich "interní", vnitroroutrové izolace od klientů interní sítě s přístupem pouze k internetu).