Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VeraCrypt

Zdravim,
rad bych se zeptal, jestli tady má někdo zkušenosti s VeraCryptem. Šifroval jsem si včera externí pevný disk a potřeboval bych vědět, jestli je možnost udělat na harddisku třeba 930 GB oddíl šifrovaný a oddíl 1 GB nešifrovaný, kam bych mohl dát portable verzi VC, pro případ, že bych ho zapojoval do zařízení, které běžně nepoužívám (notebook přítelkyně, pc kamaráda). Nemám na mysli vytvoření zašifrovaného souboru požadované velikosti na uložišti, který pak mountuju jako další harddisk.

Mám na notebooku málo místa a tak si všechny multimédia ukládám na externí disk. Mám tam svoje fotky, videa, dokumenty. Kdyby se stalo, že mi ho někdo ukradne, tak nechci aby měl okamžitý bezproblémový přístup ke všem mým věcem.

On má snad tazatel 1 TiB uživatelských dat? Nebo jste jen nepochopil, co jsou uživatelská data?
To by musel fotografovat velmi intenzivně na středoformát, ale tam cena archivačního média je irelevantní.
Navrhněte jiné archivační médium pro SOHO oblast! Jsem velmi zvědav.