Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s vysokým využití procesoru při hrách 90-100%

Zdravím mám menší problém s vysokém využití procesoru při hrách až 99% to dává při 100 už se to kouše ale to je málo kdy tak vás žádám o radu čim by to mohlo byt hardwarem si myslím že by to nemělo být takže si spíše myslím že je to softwarem jestli s tím máte někdo zkušenosti tak prosím o radu už vážně nevím čim by to mohlo být aktualizace jsou všechny nainstalované

PC: Základní deska: ASUS B85M GAMER GAMING MB Procesor:Procesor Intel Core i5-4690K Větrák na procesoru: SilentiumPC Fera 3 HE1224 Grafika:GAINWARD GeForce GTX 1060 Ramky:Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Blue Series 2x4gb Zdroj: Evga 550W + jedu to na 144Hz monitoru

Předem se omlouvám za možné gramatické chyby, či špatné umístění téma sem tu novy hledal sem to na všech českých forech a nic sem nenasel a na anglických co sem četl tak mi možnosti nepomohly

dobra tak ty chipsety postupne vsechny 3? co tam sou napsane ? Management Engine Interface V11.0.0.1146 for Windows Win10 64bit---(WHQL).

Intel Chipset Driver V9.4.0.1026 for Windows Win7 32bit & Win7 64bit & Win8 32bit & Win8 64bit & Win8.1 32bit & Win8.1 64bit---(WHQL).
Intel(R) Chipset Software Installation Utility V9.4.0.1026 for Windows 7/8/8.1 32bit & 64bit.(WHQL)
???? takto ? a nvidia ovladace nestaci ??? to musi byt i ty od gainward ?

No mam všechny aktualní

to vůbec není odpověď, jestli nevíš, jaké jsi instaloval, o pořadí nemluvě.

- jsou uživatelé, kteří znají jen ovladač grafiky a zbytek podle nich obsahuje systém.
- jsou uživatelé, kteří si myslí, že systém je povinen automaticky najít ovladače na winupdate.
(tito dva jsou nadšeni, když jim správce zařízení tvrdí, že ovladače jsou aktuální)
- a jsou uživatelé, kteří o ovladačích něco slyšeli ale neví co a kde, pro instalaci použijí některý z driver-installerů
tak to všechno jsou lamy a nedivím se, když jim jediná aplikace vytěžuje cpu na 80%.

tak psal sem ze to dela 2mesice a deska je menena pred tydnem tudiš to delalo uz predtim a to sem mel uz grafiku a ramky 6mesicu aspon takze tim to nebylo jako je i mozne ze sem neco odinstaloval omilem spiš bych potreboval vedet co tam je treba za ty drivery atd protoze fakt jako uz nevim skousel sem buhvi co hledat aji ty drivery tam dodaval co nebyly preinstalovaval prvni daval ten chipset a stejne nic takze fakt nwm

Přidavam fotku jak to u me vypada

je to čerstvě přeinstalované, s drivery ve správném pořadí už po výměně hw, má to fungovat.

ten screen ukazuje jen základní desku. místo systémových zařízení je lepší rozkliknout grafiku, řadiče sata, cvičně cpu, usb (tam je taky vidět řadič southbridge). počítač: tam bývá jen něco s acpi, nuda.

rozumný screen z vytížení procesů ve správci úloh jsem tu neviděl. ale lepší by byl obrázek z ms process explorer - kvůli lepšímu popisu procesů a taky při možném problému s hw zdroji.

dobra tak ty chipsety postupne vsechny 3? co tam sou napsane ? Management Engine Interface V11.0.0.1146 for Windows Win10 64bit

"intel me" je kravina pro centrální správu, případně to má využití u anti-theft = u stolních pc zbytečné.
název chipset driver jsem psal, istaloval jsi ho přímo od intelu.

mě to připadá v pořádku. využití procesoru je vyšší a určitě je během hry problém spustit jakoukoli další aplikaci. ale žádné hry nehraju, nevím jak to má běžně vypadat.

asi bych vypnul zbytečné doprovodné služby nvidia - capture server, telemetry container - tipuju že jsou zbytečné, i podle google lidí hledají vypnutí.
výkon cpu nezabírají, jen trochu paměti, ale zbytečnosti nemusí běžet vůbec.

nvwirelesscontroller.exe - není mi jasné, proč běží toto svinstvo. žádnou síťovku nvidia (nedejbože wifi) tam nemáš, tak k čemu tento bloatware? zakázat.

ani kdejaké intelácké hlouposti nemusí běžet - chipset má sloužit, a ne generovat další zátěž.
služby sursvc (intel usage report), intel lms, intel pro set monitor - zakázal bych to. místo windowsího services.msc je lepší na ovládání stáhnout ms autoruns.

taky vidím, že hw interrupty zabírají 2%. sice je to málo, ale mám za to, že typický stav bývá 0 (max 0.5%).
jako by s hw nebylo všechno úplně v pořádku, tak výkonný procesor přece musí vyřešit těch pár hw požadavků mžikem.
správce úloh to nazývá "systémová přerušení", je jasné že každý sw to vzorkuje v jinou dobu a údaj kolísá.
kdyby byly problémy třeba s řadičem disku, chápal bych vytížení, ale podle správce úloh se zrovna na disk nepřistupuje, hra ho většinu času asi nepotřebuje.
aby to nakonec nedělala ta parodie od nvidie.