Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Notebook ASUS X556UV-XO066T - jak odstranit Windows 10?

Dobrý den,
koupil jsem notebook ASUS X556UV-XO066T, s notebookem jsem celkem spokojen, jediná opravdu velká vada na kráse je odporný zlý mor rakovina šmejd šmírácký Windows 10, který parazituje na většině nových notebooků. Samozřejmě bych notebook koupil bez této rakoviny a moru, ale bez toho nebyl k prodeji. Microsoft neeticky monopolně a snad i nelegálně mafiánsky tyranizuje trh, protože notebooky bez OS koupit skoro nejdou, a většinou nemají vyhovující parametry a rozhodně nemíří na eůzné uživatele ale jen velmi úzce. Před koupí i při převzetí mi prodejci řekli, že do notebooku si můžu nainstalovat OS jaký chci a že to provedu klasicky jednoduše naprosto bez problémů klasickými obvyklými standardními postupy kterým rozumím = po startu bezproblémově vstoupím do BIOSu > tam nastavím že se má první bootovat z CD/DVD mechaniky > nastavení uložím a restartuji notebook > vložím instalační CD > to se bez problémů načte a potom už se jen řídím pokyny systému na CD.
Praxe je ale úplně jiná!!! Po startu se jen zobrazí logo Asusu a ihned potom se začne načítat ten mor rakovina Windows 10! V žádné fázi načítání se nikde nezobrazí žádné informace o tom, kterými klávesami se dá vstoupit do BIOSu, otevřít bootovací menu, zobrazit celý průběh POST procesu, ani jiné funkce! DOkonce ani v žádné fázi nikde nefunkgují žádné klávesy, které se standardně používají pro vstup do BIOSu, otevření bootmenu, zobrazení celého POST, prostě nic nefunguje!!!

Prosím vás, potřebuji návod jak:
1.) vstoupit do BIOSu tohoto modelu notebooku
2.) jak tam nastavit že se má úplně první bootovat z CD/DVD a až potom z HDD a nastavení uložit
3.) případně ale není nutné - jak Windows 10 dostanu z notebooku třeba na DVD či jiné médium (když už ten W10 legálně vlastním) a potom případně do jiného PC
Spěchá to. Děkuji.

Změna předmětu, původně: Notebook ASUS X556UV-XO066T koupený s odpornou rakovinou=Windows 10 - jak se toho svinstva zbavit??? (host) (Prasak)

Tohle nemá cenu. (Prasak)

loading...

Logika je jednoduchá: kdo nebo co se přiživuje na někom nebo něčem jiném, nepřináší žádný užitek a jenom škodí, ten je přece logicky parazit.

No jo, pravda, tak jsem se vyjádřil trochu nepřesně, měl jsem použít slovo zamořuje a infikuje, které je přesnější, Windows 10 a Microsoft zamořují a nekale infikují notebooky a parazitují na uživatelích, jejich peněženkách, jejich času a jejich nervech. A čas jsou taky peníze, takže na penězích hned dvojnásob.

Chápeš? Spokojen?

Standardní postupy nefungovaly, nebyl obsažen ani standardní BIOS, tak co jsem měl dělat co "chytráku"? To máš ve zvyku se blbě navážet do každého kdo má nějaký problém se kterým se dříve nesetkal (BIOS jsem nastavoval už hodněkrát včetně bootováíní, instaloval jsem Linux už hodněkrát a nikdy žádné takové ani jiné problémy nebyly, vždycky vše bez problémů, akorát teď jsou problémy.)? Soucit vzbuzuješ spíš ty. Bootování už mám nastaveno správně.

Dobrý den,
super, do BIOSu jsem se dostal a změnil pořadí bootování:-). Moc děkuji Miroslavovi.
Nabootoval jsem Linux Ubuntu Live CD, ale po nabootování mi nefungují některé věci: mám podporované jen jedno rozlišení obrazovky, nejede mi zvuk, síťová karta, wifi, bluetooth, touchpad, ... . Kde najdu ovladače na tento model pro Linux?

Ano, je to přesně ten notebook. Dokonce příno od CZCčka. Myslel jsem že stačí uvést jen přesné označení modelu, což většinou stačí. Nebo ne?

Rád bych upřesnil současný stav:
Zatím jsem se dostal do BIOSu, změnil jsem pořadí bootování že bootovat se má úplně první z CD a až potom z HDD, vypálil linuxové bootovací Live CD, nabootoval Live CD a zvolil jsem volbu "Vyzkoušet Ubutnu bez jakýchkoliv změn v počítači". Na harddisku v notebooku se SWiňdouz 10 jsem zatím nic neměnil, nic jsem neinstaloval, nemanipuloval s oddíly, prostě nic jsem neměnil -> recovery oddíl stejně jako všechny ostatní oddíly mám tedy naprosto v původním stavu (ne v pořádku - v pořádku bude totiž až bude pryč).

Takže teď, moc prosím, potřebuji vyřešit:
-dostat Windows 10 z notebooku na DVD, na což mám podle zákona právo - když už jsem za ten odporný shit Windows 10 zaplatil takové ohromné nekřesťanské peníze proti své vůli, tak podle zákona když jsem koupil jeden kus OS Windows 10 tak podle zákona mám právo mít nainstalovanou, provozovat a používat v jeden čas právě jednu instalaci na právě jednom kterémkoliv stroji (Znáte to, že jo: "Na jakém hardwaru běží Windows 10 nejlépe? Na diaprojektoru." :-D:-D:-D Ale teď už zase vážně, myslím tím jakýkoliv počítač nebo notebook.), podle zákona mám stejně tak právo případně právě ten zakoupený jeden kus OS Windows 10 jako svůj majetek komukoliv prodat nebo darovat s tím, že si samozřejmě neponechám žádnou kopii (proč bych si ten odpad nechával taky, že jo:-) ).

-aby v Linuxu správně fungoval veškerý hardware - touchpad, zvuk, sítě, bluetooth, jiná rozlišení obrazovky, funkční tačítka pro ovládání HW funkcí notebooku (hlasitost, jas, ...) - Zatím jsem to Ubuntu zkoušel spustit jen z CD bez jakékoliv instalace na HDD - je to proto že jsem Ubuntu zatím pouštěl jen z CD a problém po instalaci zmizí nebo půjde snadno vyřešit, nebo problém zůstane i po instalaci?
Ptám se proto, že doposud nikdy jsem takové ani podobné ani žádné jiné problémy s Linuxem nikdy neměl, instaloval jsem Linux na více počítačů i notebooků a vždy vše bezchybně fungovalo včetně veškerého hardwaru i softwaru).

Prosím poraďte.

Poznámka pro některé zdejší "experty": Prosím, neřešte takové kolosální blbosti jako třeba proč to potřebuji udělat, všechny moje zamýšlené postupy, plány, myšlenky, zamýšlené činy i cíle jsou plně legální, plně v souladu s českými i evropskými zákony, plně v souladu s obchodním i majetkovým právem, plně v souladu s etikou, etiketou, odbornými vědeckými postupy, veškerým dobrem, dobrými mravy, Boží vůlí, právy jednotlivců i skupin, právy většin i menšin, dobrými mezilidskými vztahy, lidskou níboženskou i rasovou snášenlivostí, právy žen, dětí, zvířat, národnostních menšin:-D, ... prostě se vším dobrým. Ale pokud by někoho z vás tak strašně moc zajímalo, proč to potřebuji udělat, tak se mi ozvěte, klidně vám na toto téma vypracuji slohovou práci:-D, ale až budu mít více času, teď je moje práce a moje potřeba nainstalovat slušný OS aby vše fungovalo a abych mohl pracovat velmi naléhavá!

Všechno špatně. Tvoje přesvědčení je proti Alláhovi,na to jsi pozapoměl ho oslovit. To je a bude navždy jediný vládce na nebesích. Jo.. a úlohy na zítra máš ? Bavíš všechny zejména tvrzením,že jsi šťastným majitelem Windows 10,nejsi Bobe. Jsi jen majitelem licence k používání toho programu. Že jsi v tomto oboru naprostá lama dokazuješ snahou dostat na DVD instalačku W10 z notebooku,když tam žádná není.

Říkáš že licenci vlastním, tak ji taky snad můžu prodat, ne?

Mimochodem - CO JE TO SAKRA ZA ZLÝ SNAD AŽ FAŠISTICKÝ VELMI NEETICKÝ TOTALITNÍ PŘÍSTUP MICROSOFTU, že:
1.) chci koupit smaotný počítač a platit jen za počítač a ne si připlácet za odporný balast který je skoro k niščemu a ještě mě šmíruje, ale že prostě nemůžu koupit samotný PC který se mi líbí!
2.) Když už něco koupím, tak si to nemůžu nikam přenést ani s tím manipulovat ani to zase prodat někomu jinému (obchodí a majetkové právo) = úplně stejně jako kdybych se za peníze třeba nechal nakazit rakovinou!!! Tu taky nikam nepřenesu ani neprodám, navíc pro člověka funguje stejně jako Windows pro počítač.

Vysvětlí mi někdo, co je to sak.a za bor.el a kdo je za to zodpovědný? Doposud jsem dodržoval všechny zákony i všechna Boží přikázání včetně nezabiješ, ale teď mám chuť jedno z těch přikázání porušit, nebo aspoň hnát některou svini k zodpovědnosti, protože situace na českém trhu je opravdu vrchol všeho zlého!!!!!!

Říkáš že licenci vlastním, tak ji taky snad můžu prodat, ne?

Jasne, že ju môžeš predať.

Namiesto kŕkania si tam už mohol nahrať nejaký normálny systém. Kúpiš notebook a chceš do neho ovládače na výrobcom nepodporovaný systém. Si lenivý aspoň napísať aké. Namiesto toho tu len drístaš. Prečo sa sťažuješ tu na to o čom ťa ubezpečil predajca. Jemu si o fašistoch určite nevykladal. Ak máš tú potrebu, choď sa vyziapať do lesa.

Říkáš že licenci vlastním, tak ji taky snad můžu prodat, ne?

Licence je svázána s notebookem, prodat samostatně ji nemůžeš. Nákupem tohoto souhlasíš s podmínkami. Máš právo to nekoupit, tedy celou sestavu notebook + operační systém.

Ten přístup, kterej tak nenávidíš, není přístup Microsoftu, ale výrobců notebooků. Většina lidí chce koupit notebook a používat, tudíž tam předinstalovávají Windows. Jelikož ta většina je na trhu drtivá, přizpůsobují se výrobci té většině, což je prostě byznis. Ty máš právo tyto výrobky nekoupit. Jelikož tvůj požadavek (book bez OS) je minorita, bude i nabídka pro tebe minoritní. Vítej v tržní ekonomice.

Aha, prostě jako vždycky - idiocii většiny odnesou hlavně ti chytří protože blbcům je to jedno jestli to taky odnesou. Většina chce Windows, ale většina je tak blbá že si Windows neumí nainstalovat ani nemá kamarády, příbuzné, kolegy ani známé kteří to umí, tak to kromě té většiny musejí odesr.t i ti chytří kteří to umí! To je v tom světě pěkný pořádek!

I kdyby to nebyla chyba Microsoftu ale výrobců, tak či tak v obou případech to nakonec neods.re nikdo jiné než zákazník! Kde je sak.a problém nabízet každý notebook nabízený s Windowsem 10 nabízet i ve verzi bez Windows 10???!!!

EU která je zatím stejně jen ke škodě, by mohla a měla být už konečně poprvé za celou dobu své existence k něčemu užitečná a zakročit proti takovýmto neetickým totalitním šmejdům, ať už výrobcům i Microsoftu. Správně by měl každý výrobce i každý prodejce každý notebook který nabízí s Windowsem 10 nabízet i ve variantě bez OS samozřejmě levnější o cenu Windowsu 10 (navíc jsou tu i uživatelé, kteří chtějí Windows 7 nebo 8 a nikoliv 10 a sami si to nainstalovat neumí, já mezi ně nepatřím), pak bych já nic nenamítal a myslím že ani chytří lidi ani blbci by nic nenamítali, nikdo by nic nenamítal a všichni by byli naprosto spokojení a trh by byl etický, legální a bez obchodnígho fašismu.

Chytří lidi nebo lidi co už legálně jakýkoliv OS vlastní (ale piráti mezi které se neřadím ti taky) by si koupili notebook bez OS a OS by si nainstalovali sami neboi by jim to nainstaloval kamarád/známý/příbuzný... , blbci co to neumí a hloupí lidi co nemají legální ani nelegální Windows 10 a chtějí Windows 10 a mají peníze na vyhazování za šmejd by si koupili notebook s Windowsem 10.

Nikdo by nic nenamítal a spokojení by byli všichni. Kromě takových sviní co rády na někom parazitují!!!

Děkuji, tuto stránku jsem už dříve našel, ale co s tím mám dělat, když to očividněnení ani moje chyba, ani chyba Linuxu, ani chyba komunity, ale chyba výrobce = Asusu?
A šmírácký pomalý neefekticná líný zablešený Windows 10 opravdu nechci.

Linux jsem instaloval vícekrát, pracoval jsem s ním a orientuji se v něm a líbí se mi. Doposud jsem s Linuxem žádné podobné ani žádné jiné problémy neměl, tak jsem je nepotřeboval řešit, doposud vše fungovalo skvěle, ale tento problém je poprvé.
Ke šmíráckému pomalému SWiňdousu 10 se vracet nechci.

Rada pro tebe: nesuď když neznáš, mohl bys být za blbce:-).

Takže za 1.) (čívlování odpovídá tvým odkazům) příspěvek o jiné ikonce u *.exe souborů v průzkumníku Windows není vůbec můj, ani jsem do něj ani jednou nepřispíval. :-)
2.) To byste mi napřed museli smysluplně užitečně poradit.
3.) Proč bych měl být zrovna vysokoškolák a proč zrovna na VŠB? a podle čeho tak soudíš?

snad i nelegálně mafiánsky tyranizuje trh,

• Co to placas za hovna ? To tady pisou mistni deti a neznalci, tak proc jsi ten NTB koupil ?
*Tyto dotazy bez pokladat zpet na Zive...
• Jestli neumis ovladat tak jednoduchy OS jako Win 10, tak LINUX nema cenu ani instalovat..
* Navic MS svou politiku jiz davno pozmenil...

To skonci poznamkou v zakovské knizce.
* Nebo podle veku tazatele, mozna jeste dostava misto poznamek, 'RAZITKA', -- 'Mochomurka' kdyz zlobil, 'Slunicko' byl hodny ..dnes to vidim na mochomurku
Navic jak se do Microsoftu pustil CNIL, museli hodne zmenit svou politiku osobnich informaci, i cloud, WIN 10 je bonzak, nenapise nekdo, kdo o IT vi alespon minimum.
[img=/file/view/27959-pionyr-png]http://pc.poradna.net/file/view/27959-pionyr-png[/img]

1.) Ty asi vůbec nevíš, jaká je situace na českém trhu s počítači, že jo! :-/
2.) Na živě.cz jsem ještě nebyl.
3.) Nesuď když neznáš. Windows 10 je tak primitivní a stupidní že ho ovládat umím, dokonce ho umí ovládat každý debil, každá svičená opice i každý necvičený vepř a necvičený tchoř, pro které je takový shit Windows 10 jako dělaný. Což je důvod proč mi Windows 10 nepostačuje a chci od svého počítače plný výkon. Linux jsem už hodněkrát instaloval, pracoval jsem v něm a orientuji se v něm a líbí se mi systém i jeho filozofie. Doposud jsem s Linuxem žádné podobné ani jiné problémy neměl, tak jsem je ani neřešil když nebyly. A teď se poprvé vyskytly. Tak je to. Nesuď když neznáš.
4.) MS svoji nekalou politiku již dávno pozměnil za ještě nekalejší. Nebo se mýlím? Vidíš snad v současné situaci ohledně MS nějaké zlepšení? To že notebooky bez OS nejsou skoro dostupné a jejich nabídka je čím dál menší a navíc ještě nerovnoměnrě úzce specifická: drahé herní za 30 000,-Kč, levné pomalé s CPU intel Atom, ale skoro žádné kusy v kategorii základních a pokročilých notebooků na práci, to že nemůžeš kopuit notebook který se ti líbí bez OS za cenu notebooku + zisky výrobce a prodejců jak by to správně mělo být, ale je k němu přilepena rakovina spyware Windows 10 který jen navyšuje cenu a přidává práci s odstraněním pro uživatele kteří ho nechtějí, takže si buď musíš vybrat z velice omezené množiny nevyhovujících zařízení, nebo si nuceně připlatit za odporný vetřelecký zlý šmírácký pomalý blotware shitware spyware Windows 10 který nechci ti jako připadá v pořádku??? Jak se orientuješ na českém trhu s notebooky??? Asi moc ne. Už je ti to jasné?

Snaha prosadit UEFI a znevýhodnit veškerou konkurenci

• To jsi spatne pochopil co UEFI je, jde predevsim o otazku bezpecnosti/firmwarové rozhraní), podpora Secure boot .
* Linux pouziva EFI uz odzacatku roku 2000, to jako osoba, ktera LINUX umi ovladat, musis prece jiz znat, tak jako GRUB.

připlatit za odporný vetřelecký zlý šmírácký pomalý blotware shitware spyware Windows 10 který nechci ti jako připadá v pořádku???

• Ale Google pouzivas vid ?
*Uzivatelé Android, nebo DNS samotného Googlu, co maji navic vyhradky k bezpecnosti ci osobnim informacim, je jen k pousmani, navic politika 10 je zcela jina, nez na jejich zacatcich, v Creator Update Windows 10, jde odesilani ci nastaveni in/out nastavit na 2 kliknuti..

[quote]Vidíš snad v současné situaci ohledně MS nějaké zlepšení?

]
• Ano, hlavne od Build : 1607/14986
* U Creator Update 15007 jsou verskeré elementy z predchozi verze opraveny, alespon v mém pripade, jsem opradu spokojen, tak jako novy (jsem stale v 15007) Defender ktery jako samotny AV, nastaveni Firewal, ci zcela novy a vykony (testovano na Web bench) Microsoft EDGE; ktery prinasi spustu novych a vytanych zmen.

Až si mezi PC s Windows 10 a internet dáš tu námahu zapojit nějaké zařízení které bude umět odchytávat, ukládat, zobrazovat a analyzovat veškerou síťovou komunikaci která přes něho proteče, nebo až si přečteš nějaký článek od někoho kdo toto dělal, tak teprve mluv o tom, jak je možné a jednoduché ve Windows 10 veškeré šmírování jednoduše zakázat na 2 kliknutí.

Situace je taková: V GUI (grafické uživatelské rozhraní) sice vidíš "zakázáno" nebo "vypnuto", ale pakety s obrovskými našmírovanými daty vesele dál proudí od nicnetušícího hloupého naivního uživatele s falešným placeboúpocitem bezpečí k šmíráckému neetickému Microsoftu.

:-):-):-)

nebo až si přečteš nějaký článek od někoho kdo toto dělal, tak teprve mluv o tom

Proboha toto poucovani si zkousej na nikoho jiného..
• Narozdil od lidi, co se drzi clanku vim jaké informace koluji ve Windows 10 (tzv telemetrie, kterou uziva i TESLA motors), informace, které jsou pro tebe SMIROVANI, jsou informace o OS, Crash , LOGs které slouzi k opravnym balickum. nevim co do toho tahas GUI prostredi.
• Jestli tomu tak rozumis tak 'Uved' O JAKE INFORMACE JDE , které ti Microsoft krade ? Nic vic jak nesmysle z internetu. Kdybys Vedel jaké informace se odesilaji a za jakym umyslem, bys takovou hloupost nenaapsal.
* To ze kazda treti aplikace v tvém OS odesila 2x tolik dat uz neuvedes vid ? To co Stock GOOGLE uz taky neuvedes co ? Android, databaze otisku prstu ..

Ked tam uz vyrobca dal W10 tak si ho tam mal nechat, ked si kupis nove auto tak tiez tam necpes palubovku zo stareho auta, na starom bola dobra ta stara, a zas by bolo nahovno cpat do stareho auta novu, co vela ludi dodnes nechape.

Linux je urob si sam, musel by si sa viac snazit a googlit a chapata veci a mozno by si viac veci rozchodil.
Mas moznost dat tam este napr. nejaky W8.1, ale nemyslim si ze najdes na vsetko ovladace pre W8.1, aj ked existuju. Teoreticky sa tam da pouzit aj W7 ale budes mat potom problemy s nepodporovanym HW podobne jak u stareho linuxu tak aj u starych Win.
Idealne je nachat tam to co tam je a nastavit si to tak ako clovek potrebuje, kludne aj silnejsimi zasahmi (zmena registry, vypinanie sluzieb, apod)

Vidím že toho moc nevíš. Proč se spokojit s každou sr.čkou??? Jen lenost a pohodlnost - není můj případ, chci výkon.

Svrovnávat auto+palubovku = HW+HW mi nepřijde moc vhodné přirovnání k notebook+OS = HW+SW, ale dejme tomu.

Windows 10 by mi po tom mém úvodním okoukání a osahání ani tak nepřišel jako špatný systém - no dobře je hodně pomalý a neschopný, sice víc než jiné Windowsy, ale co je naprosto neodpustitelné je to odporné šmírování které prostě nevypneš i když se tváří že je vypnuté tak pořád šmíruje!!! Prostě žádný spyware v mém počítači nemá místo a nesmí tam být!

Opravdu vypnout šmírování by znamenalo pochopit co přesně která jednička a nula ve Windows 10 dělá, to nebude zrovna lehké, navíc ten otesánek je několik GB velký a splácaný co nejblběji to jen šlo, to už bude jednodušší si napsat vlastní OS. Nebo tam spíš hodit ten Linux, Hackintosh, nebo cokoliv jiného než donutit Windows 10 opravdu nešmírovat.

Mal by si sa venovať krompáču a lopate, na hranie používaj ščot(abakus) lebo PC mašiny predstavujú pre tvoje IQ podbíjača podvalov u železnice zdedené po rodičoch, neúnosné bremeno.

W10 1607 po záplatách zaberá na systémovom oddiele presne 10.5GiB, samozrejme bez swap a hiberfile. Je nutné zbaviť sa bloatware, OneDrive, vyčistiť WinSxS ladiacim nástrojom PowerShell alebo skriptom prostredníctvom príkazov z dielne vývojárov MS určených pre W10/8.x.

W10 odosiela do ústredia MS výhradne šifrované 64kB súbory (cookies) určené k bezplatnému servisovaniu tohoto produktu cestou telemetrie.

Telemetria sa dá súborom hosts, integrovaným Firewallom a v Plánovači úloh eliminovať.

W10 tvorí na trhu prelomový, rýchly, bezpečný, stabilný, úsporný OS HW kompatibilný s celosvetovými šuntami polepenými kdesi na kolene v čínskych garážach čím tvorí unikát podobne, ako distrá Linuxu.