Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení cpu (jak natočit chladič) ?

Dobrý den,
Mám postavené pc ve skříni zalman z1 neo. Má 2x120mm fan v předu a 1x 120mm fan v zadu. Zdroj je umístěn dole. Mám chladič procesoru freezer arctic xtreme. Moje otázka zní. Je lepší mí chladič cpu posazený tak aby nasával z prava do leva a vyfoukával horky vzduch ze zadní strany skříně, nebo ho umístit tak že by nasával ze spod (od grafické karty) a foukal na horní stranu skříně (u toho to případu bych přidal ventilátor i na horu). Co je lepší ??
PS: Počítač je kompletně přepastován čištěn od prachu, ale stále je mu docela teplo !. atím se nevypíná, ale to horko ze zadu skříně se mi nelíbí...
Díky za odpovědi.

Info o pc.
CPU: Amd a10 5800K 4x jádro 3.80GHZ
Ram: 2x4 Gb 1600Mhz hyperx fury.
Grafická karta: Gigabyte gtx 560 1Gb.
Zdroj: Lc power 600W
Hdd: 1x250Gb 1x 500Gb.
Základní deska: Gigabyte ga-f2a55m-s1

ale to horko ze zadu skříně se mi nelíbí...

Však to je v pořádku, to znamená, že teplej luft jde z bedny ven a nedrží se uvnitř.

Zapřemýšlej nad perforací bedny a přebytečný díry přelep izolepou. Zabráníš tak tomu, aby do bedny pronikal vzduch na nežádoucích místech, což může být právě ta díra nahoře bez ventilátoru - zadní větrák nasává vzduch shora a nezbyde mu dost tahu na odsávání teplýho vzduchu od procesoru.
Stejně tak bývají zbytečný perforace na bočnicích.
Když to upravíš, pak zjistíš, že ani nepotřebuješ dva větráky vpředu, protože to bude stačit chladit jen větrák vzadu.