Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel HD 44OO hrozně malé FPS

Čau lidi, mám takový problém s notebookem.
Mám Sony vaio Duo 13 SVD1321L2E s CPU I5 4200U 4GB ram.
Počítač prošel čistou reinstalací Windows 10. Všechny aktualizace, drivery, vše aktuální.
Nicméně si všímám, že notebook nepodává takový výkon jako před tím.
Občas si zahraju starší hru ROME total war nebo starý gothic 2 atd. a hry se mi velmi sekají, fps kolem 10, na nejvyšší i nejnizsi datily. Dříve se také větrák notebooku při zvýšení výkonu dost rozjel ale nyní je na stálé rychlosti při hrách i kancelářské práci. Nevíte někdo v čem by mohla být chyba? Všechny drivery staženy ze stránek Sony a také s pomocí Windows update.

TiP ~ 'Pro hrani', zvol v Nastaveni => Napajeci profily => zvolit "VYKON".
*Exlusivne pouzivat jen pripojeny na napajeci adapter a jen pro hrani.

dám příklad. před reinstalací / také win 10, všechno aktuální, ccleaner použit/ jsem zapnul hru Risen, při fhd max nastavení tak 30 FPS , po reinstalaci to samé ale i při nejnižších detailech max 10 FPS a při vysokých také 10 FPS

ccleaner použit/

• Je mi lito, bohuzel, tazatelum pouzivajici CCleaner nedokazu poradit, tento SW dokaze udelat hodne velkou paseku a nemam cas ani silu hledat kde a co.
* Nainstaluj znovu 'rucne' Chipset/IntegraGraphicsP' pro tvuj NTB, UP najde novejsi verzi ? http://www.intel.com/content/www/us/en/support/det ect.html?iid=dc_iduu

HD ti musi jet normalne, HD driver pouzivam na dvou tabletech Surface, obe jsou na Intel HD pod Windws 10, zadny problém s vykonem nemam, tezko rict, co jsi 'TY SAM' instaloval, co jsi delal s tim CCleanerem etc..
*A ver,ze kazdy druhy tazatel, uzitecnou informaco poskytne vetinou bud HNE; nebo az v polovine vlakna, jak z chlupaté deky, nebo jak se pise.

• Jakou verzi Windows 10 vubec pouzivas ? /*BUILD
*DRIVER mam : 20.19.15.4331 , rok vydani [2015] (Surface 3 PRO) /*A to ho nemam aktualizovany, dulezité a zaklad je hlavne 'Chipset', ktery komunikuje, mezi CPU/IGP/OBRAZOVKOU, dle mustku s HDD, RAM etc).
(neboj se pouzit i predeslou verzi Intel HD, aktualizuj DirectX, knihovny .Net Framework)