Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký fotomobil do 5000 Kč?

Ahoj, chtěl bych se zeptat (jak už z názvu vypovídá) na nějaký hezký fotomobil do cca 5000 Kč. Baví mě totiž fotit, ale nosit u sebe pořád kompakt mě nebaví, navíc z kompaktu si nezavolám ani nic jiného :D... Koukal jsem se všude možně na různé recenze, ale vždycky, když se mi nějaký zalíbil, tak jsem zjistil vždy aspoň 1 zásadní nevýhodu, která mě od něj odradila (zatím jsem vybíral mezi: Lenovo A7010, Huawei P8 Lite, Xiaomi Redmi 3S a Samsung J5). Byl bych tedy rád, kdyby telefon měl slot na MicroSD kartu, RAM stačí 2 GB, úhlopříčka min. 5 palců, rozlišení displeje min. HD, nejlépe FullHD a fotoaparát aspoň tak 13Mpx. Pokud by měl telefon ve fotoaplikaci nějaké speciální funkce (např. slow motion, kreslení světlem, HDR, panorama atd. - většina z toho jsou blbosti, ale občas se hodí...) byl bych rád, ale kdyžtak si tam nějakou aplikaci stáhnu. Děkuji za jakoukoliv radu, pokud máte jakýkoliv jiný návrh, klidně ho sem dejte, protože po všem tom vybírání už jsem celkem zoufalý... Honza :)

Pět tisíc je na hezký mobil dost,třeba pěkný zelený. Ale na fotomobil,pokud si představuješ snímky kvalitní tak aby byly opravdu dobré 24 hodin denně,tak zvedni laťku a to dost. Slovo fotomobil může patřit k Huawei Mate 9. Jestli ti to "fotomobil" jen ulétlo,tak zůstaň u značky,ale alespoň P8.

Nehlede na to, ze telefony od Xiaomi jsou mirne pochybne kvality. Respektive samozrejme Xiaomi neni Prestigio nebo Lenovo, coz jsou frkuliny oblibena smecka, ale predi jen i Cinan ti rekne, ze Huawei je kvalitou vys.
Ono samozrejme ty uplne levne modely od Huawei, takove ty Y Plus apod. maji taky sve problemy, ale u Xiaomi je to malinko vyraznejsi, takze pokud se do rozpoctu vejde s nejakym Huawei, tak je to urcite lepsi.

A musi byt "novej" ? Starsi by se urcite dal sehnat i se zarukou a lepsi...

Treba takove LG G3 bylo ve sve dobe TOP co se tykalo fotaku :) Navic to delalo jedny z nejlepsich fotek za zhorsenych podminek co jsem videl ...alespon co se tyce androidu.

Asi tak. Měl jsem G3, šlapal v pohodě něco přes rok, mezi tím jsem reklamoval základní desku a popraskané rámečky. Pak začal blbnout i android a bezdrátové nabíjení. Tak šel. Pak jsem koupil G Flex 2 - po půl roce odešla baterie, záruční oprava neprošla. Takže tu mám velké těžítko. Měl jsem chvíli i G5, ale ten se dle mého vůbec nepovedl. Těším se na G6, snad se LG polepší. Zatím nezní vůbec zle.

Ja očakávam od LG návrat rozumu (kedže som verný LG už 6 rokov)... Áno, pri LGG5 urobili chybu - cena,materiál,vzhľad a pod., ale od G6 očakávam veľa.
Myslím si, že cena nebude drastická, očakávam max.500€ za základný model (64GB,1 sim)...
A čo sa týka procesora, najprv ma to odradilo ale keď som sa dozvedel že Samsung už predom "vykúpil" takmer všetky procesory Snapdragon 835 tak som si povedal reku že chyba nebude v LG ale chyba nastala pri tomto bezočivom prístupe Samsungu voči konkurencií. Apropo, QS821 je takmer zhodný s QS835, rozdiely sú minimálne (14 vs. 10nm,BT 4.2 vs. BT 5, QC 3.0 vs 4.0 a 4 vs. 8 core čo považujem za bezprecedentne :)

Tak sa nenechajte zastrašiť a kľudne si LG G6 kúpte - bude "je" to výkonný stroj, kt.sily postačia na 2-3 roky určite :)

Samsung Snapdragony nevykoupil, protoze je vubec nepouziva.

Samsung osazuje telefony vlastnima procesorama Exynos a procesory nebo spravneji receno SoC Snapdragon pouziva jen u nekolika TOP modelu, dokonce myslim, ze jen u SGS7 potazmo pristi rok SGS8 a to jen pro model prodavany v USA. (Americani totiz Exynos nechteji kupovat, Samsung ho v USA nasadil u SGS5 a byl to propadak, ja se Amikum nedivim, ja take Exynos nechci.)

Kdy melo LG nejakej opravdu kvalitni mobil?

LG G2 bez slotu na sd-kartu.

LG G3 se lidem po 2 letech sere.

LG G Flex2 - poruchovost P-OLED displeje a od te doby ho radeji uz nenasadili.

LG G4 a LG G5 faily.

LG G6 - ???

Uz jsem to cetl jinde, vsude je zdrojem te zpravy Forbes a ja tomu proste neverim, mozna se mylim, ale nezda se mi to pravdepodobne vzhledem k tomu, ze Snapdragon 835 se dle vyjadreni Samsungu objevi pouze a vyhradne v modelu SGS8 urceneho pro USA, nikde jinde, zbytek bude Exynos. Znamenalo by to, ze ma Qualcomm problem s vyteznosti vyroby a mimo jine by ten Snapdragon byl asi extremne drahy a proto si ho muze dovolit Samsung a byl by to od LG nesmysl, by LG G6 za 25.000Kc nikdo nekupoval. Samsung za takovou palku nejake blbce najde. :-)

Big true :P Sam(e)sung má svojich pomätených otrokov, ktorí si kúpia ich zariadenie. No cenová politika LG je úplne inde a inžinieri vedia čo robia (y) Mne je jedno či bude QS835 alebo 821... rozdiely sú minimálne a výkonovo sú na tom rovnako (možno o 5,10% je 835ka výkonejšia) no bežný užívateľ to nemá šancu zistiť. LG si teda týmto pádom aj pohoršilo u niekoho, mo bude mať aspoň "výmluvu" a to že ich zariadenia nebudú tak hnusne predražené ako sam(e)sungácke smartfóny.

Nema tam bejt spis vykonejsi o 51,0%?

Ja to ted uplne nesledoval, ale snad jsem cetl, ze vykon ma ji extremne nahoru, proto na tom take MS dela ty svy emulovany Windowsy, v podstate 821 = 2+2 jadra a 835 = 4+4 ty samy jadra.