Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s certifikatem – Vase pripojeni neni soukrome

Ahoj, možná se to do této poradny úplně nehodí, ale přesto to zkusím, protože už Vážně nevím.

Každý den se přihlašuji na email na hotmailu a vždy bez problémů, ale dnes mi to vyhodilo hlášku (Vaše připojení není soukromé

Útočníci se mohou pokusit ukrást vaše údaje na webu snt148.mail.live.com (například hesla, zprávy nebo informace o platebních kartách). NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID), že moje připojení není soukromé a nepustí mě to do mailu...

Čas v PC mám nastavený správně, v PC mám placený antivirus a kontroloval jsem ho dnes, nic, ani jiný malware program nic neukazal, dns flush taky nic, nic jsem ani v poslední době neinstaloval...

Přes PC se nepřihlásím, přes mobil ano, tak nevím.

Nevíte někdo co s tím?

Btw poskytovatel internetu je UPC.

Budu rád, pokud mi někdo poradí, ještě jsem se s tím nikdy nesetkal.

Díky za Váš čas :).

Do této poradny se to naopak hodí velmi.

základní problém dle hlášky tkví v tom, že CN certifikátu, kterým je šifrována komunikace se serverem, NESEDÍ na DNS jméno serveru, se kterým se snažíš komunikovat.

Takže problém není na 80% ve tvém PC, ale buď:

- hacknutém DNS serveru
- hacknutém routeru
- špatné konfiguraci vzdáleného serveru.

Vše podstatné se dozvíš v detailech onoho certifikátu.

EDIT: nedalo mi to a kouknul jsem se na certifikát sám.

Při spojení s snt148.mail.live.com nastala chyba, protože je používán neplatný bezpečnostní certifikát. Certifikát je platný pouze pro následující domény: contacts.live.com, dub109.afx.ms, dub109.mail.live.com, dub110.afx.ms, dub110.mail.live.com, dub111.afx.ms, dub111.mail.live.com, dub112.afx.ms, dub112.mail.live.com, dub113.afx.ms, dub113.mail.live.com, dub114.afx.ms, dub114.mail.live.com, dub115.afx.ms, dub115.mail.live.com, dub116.afx.ms, dub116.mail.live.com, dub117.afx.ms, dub117.mail.live.com, dub118.afx.ms, dub118.mail.live.com, dub119.afx.ms, dub119.mail.live.com, dub120.afx.ms, dub120.mail.live.com, dub121.afx.ms, dub121.mail.live.com, dub122.afx.ms, dub122.mail.live.com, dub123.afx.ms, dub123.mail.live.com, dub124.afx.ms, dub124.mail.live.com, dub125.afx.ms, dub125.mail.live.com, dub126.afx.ms, dub126.mail.live.com, dub127.afx.ms, dub127.mail.live.com, dub128.afx.ms, dub128.mail.live.com, dub129.afx.ms, dub129.mail.live.com, dub130.afx.ms, dub130.mail.live.com, dub131.afx.ms, dub131.mail.live.com, dub132.afx.ms, dub132.mail.live.com, dub133.afx.ms, dub133.mail.live.com, dub134.afx.ms, dub134.mail.live.com, dub135.afx.ms, dub135.mail.live.com, dvt.mail.live.com, home.live.com, hotmail.co.jp, hotmail.co.uk, hotmail.com, hotmail.live.com, hotmail.msn.com, m.mail.live.com, mail.live.com, origin.dub109.mail.live.com, origin.dub110.mail.live.com, origin.dub111.mail.live.com, origin.dub112.mail.live.com, origin.dub113.mail.live.com, origin.dub114.mail.live.com, origin.dub115.mail.live.com, origin.dub116.mail.live.com, origin.dub117.mail.live.com, origin.dub118.mail.live.com, origin.dub119.mail.live.com, origin.dub120.mail.live.com, origin.dub121.mail.live.com, origin.dub122.mail.live.com, origin.dub123.mail.live.com, origin.dub124.mail.live.com, origin.dub125.mail.live.com, origin.dub126.mail.live.com, origin.dub127.mail.live.com, origin.dub128.mail.live.com, origin.dub129.mail.live.com, origin.dub130.mail.live.com, origin.dub131.mail.live.com, origin.dub132.mail.live.com, origin.dub133.mail.live.com, origin.dub134.mail.live.com, origin.dub135.mail.live.com, people.live.com, www.hotmail.com, www.hotmail.msn.com, www.live.com, www.mail.live.com Kód chyby: SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN

Takže chyba u MS.

touchwood to píše správně - zresetovat router, může být napadnutý, ale bude nutno v něm pravděpodovně nastavit znovu wifi síť včetně zaheslování - to záleží od výrobce a dále bych to rožšířil i na parametry síťového adapteru přímo v PC, neboť i přímo na adaperu je možno přenastavit DNS servery na podvržené, tam je nutno mít u všechno při předpokladu DHCP na routeru na automatiku včetně upřesňujících nastavení. Dále nebude od věci projet PC na malware - https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwc leaner/

Router zresetován, nové připojení nastaveno, heslo také a nic. Viry a malware jsem zkoušel několikrát a nic to nenašlo. Také jsem zkoušel otestovat router na malware přes nějakou webovou aplikaci, ale i tam mi to řeklo, že je vše ok. Připojuji se přes UPC krabičku a vedu to do wifi routeru, mohla by snad být chyba v jejich přijímači? Nemyslím si, že chyba bude u mně, ale vždy mohu zkusit přeinstalovat PC, to se mi ale v současné době moc nehodí.

není to jen u tebe. Ten konkrétní server má objektivně potíže. Tvá smůla je, že na něm "cosi" máš. Jediná cesta je podpora té služby, která ti na ní běží. Tj. např. když tam máš live/outlook účet, kontaktuj jejich podporu.

[http://pc.poradna.net/file/view/28025-msnoobs-png]

edit:
a workaround je použít prohlížeč, který není tak striktní v kontrole certifikátů, tj. starší verzi (to jsem to už psal). NENÍ to ale konečné řešení, to spočívá v tom, že to u MS nahlásíš jako závadu a někdo to tam u nich opraví tím, že buď vymění certifikát (se všemi platnými CNs), nebo ten server zmigruje na jiného hostitele.