Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skládám Pc - potřeboval bych poradit

Ahoj,

na úvod bych chtěl pozdravit jako nově registrovaný :-).

Teď tedy k mému problému.
Chci si postavit PC. Pc bude hlavně na hry, filmy atd... Původně jsem byl rozhodnutý, že ho postavím na procesoru AMD FX 6300. Nicméně po pročítání nejrůznějších vláken jsem tedy zmoudřel a rozhodl se jednoznačně pro Intel. Avšak jsem měl načtené všechno na AMD, jakou desku atd... V Intelu jsem jako ve Španělské vesnici. Nedokážu se rozhodnout jaký procesor, jestli desku s 1150 nebo 1151... Jsem v pasti.

Asi vás zajímá můj cenový rozpočet, což je samozřejmě nejdůležitější fakt. Neříkám, že je neomezený, ale nebudu to stavět ze dne na den, beru to jako dlouhodobější záležitost a na každý komponent došetřím. Výsledná částka mě nezajímá, avšak čím méně, tím dříve to poskládám. Samozřejmě to chci poskládat co nejlevnější. Nicméně dejme tomu aby jsme se měli od čeho odpíchnout, procesor kolem 5 000 ,-.

Možná jsem to vzal moc obecně, ale už jsem nevěděl kudy kam a s kým se poradit. Věřím, že mi tady pomůžete a řádně to prodiskutujeme. Budu rád za každou reakci a připomínku. Aby bylo jasno... určitě si nechám poradit, nejsem natvrdlý a spolupracuji :-D. Mockrát děkuji :-)

Ano, i toto jsem bral v potaz.

Říkal jsem si má to cenu řešit teď, nebo našetřit a skládat. Ale rozhodl jsem se tímto směrem kvůli tomu, že postupně jsem do toho schopný nasypat víc peněz.
Můj výhled je tak poskládat to za půl roku. Nejhorší je, že nedokážu říct kolik jsem do toho schopný nasypat do půl roku. Proto jsem hodil odpich na tom procesoru.

hlavně na hry, filmy atd

TiP ~ Kup si XBOX/PS, muzes hrat jak hry, tak sledovat filmy atd..
* Procesor na pouziti za desli dobu, musis zvolit takovy, ktery nezmeni delsi dobu 'SOCKET/tam kam se ten procesor strka', tudiz AM3+ (ktery na hry neni nejvhodnejsi, navic se na neho CPU uz nevyrabi od roku 2014), nebo novy AM4+ pro nové procesory RYZEN, ktery nebude menit [SOCKET] do roku 2020, ale za 5 000, no, snad si to rozmyslis

• Problém je v tom, ze HW strasne rychle evoluje, CPU + Graficka karta etc, kde az se dostanes na ZDROJ, tak se to CPU a graficka karta budou prodavat za plovocni hodnotu.
TiP ~ Kup si PC nasplatky, nevim jak je to v CR, treba na 10x, PC budes mit uz doma, kazdy mesic za to budes platit jak jsi mel v planu jenom u toho nebudes oslik a mas to :-).

Poslechni karla,kupovat postupně to je nesmysl.Protože ten procesor v šuplíku ztrácí cenu i záruku,za půl roku koupíš za ty peníze lepší nebo tenhle bude stát míň.Když už chceš ušetřit,pořiď si všechno najednou mimo grafické karty,která tvoří značnou část ceny,tu dokoupíš později a zatím můžeš PC provozovat na integrovanou grafiku.
Ale 5 tisíc pro začátek je opravdu málo.

Bez OS Win, rozlišení/monitor FullHD:

1. herní základní nižší třída okolo 16 000.-

2. střední od 20 000,- až 30 000,-

3. vyšší třída od 30 000,- výše............

(nový stroj se neskládá na etapy, ale alespoň funkční základ, najednou)