Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aplikace ve vícemonitorovém zobrazení

Zdar,
situace je následující.

Monitor 1 vypnuty (HDMI 1920x1200), monitor 2 primarni a zapnuty (DP 1920x1200) a televize 3 zapnuta (HDMI 1920x1080).

Spusteny Firefox, Total Commander, ... delaji to vsechny aplikace.

Spustim si v nejakem programu film, pretahnu ho na televizi a monitor 2 take vypnu. Po skonceni filmu zase zapnu monitor 2, ale aplikace (firefox, tc, ...) jsou fuc.

Zmizely na vypnuty monitor 3 a ja musim pokazde SHIFT+WIN+sipka je prendat rucne zpatky na zapnuty monitor 2. Potreboval bych je i pri vypnuti monitoru 2 je udrzet na nem, neresil tohle nekdo?

Windows 10 + graficka karta GTX1070, jinak je asi hw podruzny.

u NVidie nic takoveho nevidim v ovladacich a jinde nevim kde to hledat.

Asi to vazne nepujde, podle toho co jsem nasel na netu, je to vlastnost HDMI a DP pripojeni, u nekterych monitoru se to da nastavit v menu monitoru, ale moje EIZO tam takove nastaveni nema.

Jedinne je na netu nejaka neoverena informace, ze se to da odstranit zaslepenim nejakeho portu na DP kabelu (HDMI kabelu), pak se do PC neposle informace o vypnuti monitoru a ten si mysli, ze je stale pripojeny a okna nezmeni. Do takovych experimentu se mi ale moc jit nechce.

Zkousel jsem si s tim hrat a HDMI to u me nedela, protoze z ostatnich monitoru to nemizi, ale pri vypnuti to tam ty okna drzi, dela to ciste monitor pripojeny na DP, ja to nakonec vzdy tvrdil, ze DP je idiotske rozhrani a potvrdilo se mi to ted stoprocentne. Jenze monitor musim mit pripojeny pres DP, takze jsem nahranej a asi budu zbytek zivota jak idiot presouvat sipkama okna mezi monitorama. :-/

Persistent Windows

Zatim jen rychla zkouska na par hodin vypnuty monitor a po te pusteny (to jsem vlastne nezminil, ze to dela ikdyz jsou vsechny tri monitory vypnute, protoze jak jsem uz pochopil, TV a monitor 2 na HDMI neposlou ten vypinaci signal do PC operacnimu systemu, ale debilni DP na monitoru 1 ho posle), takze ted se mi TC a Handbrake udrzel na monitru 1, ale Firefox zase zmizel pryc na monitor 2. Takze asi jeste jeblej Firefox, zkusim behem dne, jestli se jine prohlizece a programy budou chovat lepe.

Tak jsem si o tom dost pocetl na webu a situace je takova, ze vypinani monitoru jeho odpojenim od systemu je ficura, kterou do sebe integruje DP a HDMI. Kdo pouziva DVI nebo snad jeste analog VGA, ten nema co resit a vse funguje spravne.

Na HDMI se prodava nejaky killer respektive antivypinac, proste redukce, ktera asi jen zaslepuje urcity napajeci PIN. Na DP nic takoveho neni, asi je to tam pro jistotu slozitejsi.

Pomoci by mohla editace EDID informace tak, aby neobsahovala identifikaci vypnuti monitoru a ovladac graficke karty tak nebude vedet co s tim a monitor od systemu nevypne. Problem je, ze na NVidii bud tahle moznost zmizela s novejsima driverama nebo neni mozna ve Windows 10, co z toho plati nevim, ale srovnanim sveho NVidia Control Center a toho, kde to editovali na webu v navodu, tak ja na novem ovladaci ve Win10 proste prislusne kolonky vubec nemam. Takze ani EDID nepomuze. (Jak je to u Intel grafik a AMD netusim.)

Onehda se tu nekdo dotazoval na 8 monitorove zobrazeni, no web je plny brecicich lidi, kteri takoveto multimonitorove veci pouzivaji a vypnutim monitoru se jim okna na jednotlivych monitorech zprehazi.

Nasel jsem dve utility, ktere by mely byt schopne udrzet okno na spravnem monitoru a to PersistentWindows a RestoreWindows-master. Zatim jsem zkousel tu prvni a docela to funguje, ale musi byt spustena jako administrator.

HDMI a DVI je uplne stejne. Nemoze tam byt ziaden rozdiel.
Zavisi to od toho jaku uroven ma hotplug signal ked je ten monitor vypnuty, a aj od toho ci je napajane edid (DP ma AUX namiesto edid ale tiez ide o to ci protistrana odpoveda)
Ked budes ten monitor vypinat z 230V, tak to moze byt lepsie, ale nemusi, zavisi od schemy monitora.

Normalnejsie je nastavit si vo Win ze na jake monitory ide vystup, a ne vypinat ich fyzicky. Potom ti to bude fungovat spravne.

HDMI a DVI je uplne stejne.

Nevim, ale veskere informace na netu k tomuhle problemu uvadeji, ze u DVI problem neni, ze tam ten port to napajeni EDID nevede.

ne vypinat ich fyzicky

Potrebuju to vypinat.

---

Zkusil jsem tu prvni aplikaci a zafunguje jen obcas, zkousim ted tu druhou.

Napajeni EDID je uz 30rokov na vsetkych rozhraniach
https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Inter face
Pin 14 +5 V Power for monitor when in standby
Pin 15 Ground Return for pin 14 and analog sync

HDMI
Pin 18 +5 V (min. 0.055 A)

HDMI a DVI je elektricky to iste. A napajanie edid s tym nema nic spolocne.
Teba asi hlavne zaujima hotplug signal. Keby si ten vedel udrzat na low, tak by si PC myslel ze tam ten monitor furt je, a nedaval by prec ikonky. Ale ovladac resp. grafika to moze riesit rozne. No a otazne je ked monitor vypnes ci je low alebo ne, moze byt rozne model od modelu a dokonca aj konektor od konektora.
EDID/AUX sa prejavi az potom ked sa aktivuje hotplug signal, tak si ovladac RAZ precita EDID/AUX. A potom uz je napajanie edid nepodstatne.

V tom pripade, kdyz vypnu monitor, tak je hotplug na nule a pocitac si mysli, ze je monitor pryc a odhodi vsechna okna mimo nej. Po zapnuti uz je nevrati. Jenze to dela jen na DP portu, na DVI portu se to nedeje a aplikace se udrzi, zkousel jsem, ale jinak je na DVI pripojen druhej PC, takze ho nelze vyuzit, musim jet pres DP.

Vyzkousel jsem i tu druhou utilitu a taky to neudrzi, situace je proste blba, nemuzu vypnout monitor aniz by aplikace nezmizely mimo plochu, na kterou se uz po znovuzapnuti nevrati. :-/

Me to tak stve, to je hrozny, ale proste na DisplayPortu bez sance, nejde to vyresit. Ach jo.

Nejakej program, kterej by zachytaval umisteni aplikace ve chvili kdy se aplikace minimalizuje a ve chvili kdy se obnovuje, tak by ji narval na misto, kde byla pred minimalizaci. Ale nic takoveho nenachazim a nic jineho me uz nenapada.

Tak jenom odezva po delsi dobe:

Pokud nepouzivam druhy monitor (HDMI), tak ho natvrdo vypinam, takze mam jen primarni monitor (DP) a pres HDMI pripojenou televizi.

Kdyz si zapnu video na televizi (fullscreen), tak vypnu primarni monitor, cimz se stane z televize primarni monitor (ja to ale pri fullscreenu nevidim, musel bych zminimalizovat video player, abych to videl). Po skonceni filmu vypnu player z fullscreenu a zapnu DP monitor. Ostatni spustene aplikace jsem predtim minimalizoval na listu a ten Persistent Windows (odkaz vyse) udela to, ze je obnovi na plochu toho DP monitoru.

Takze vlastne to co jsem pozadoval, akorat kdyz nejakou aplikaci chci mit stale na liste, tak ji musim zase minimalizovat. Funguje to tak ale jen pri dvou zapnutych monitorech, proto jsem ten treti, pokud ho nepouzivam, natvrdo vypnul.

Leze mi to furt na nervy, zopaknu a upresnim problem:

Dva pocitace, dva monitory, pripojeno pres HDMI a DP, v tom neni rozdil, zkouseny ruzne kombinace.

1. Windows 7 - monitor1 zapnut, monitor2 vypnut - stale muzu mysi vyjet jakoby na druhy monitor jako kdyby byl zapnuty a okna se drzi na obou monitorech.
2. Windows 10 - monitor1 zapnut, monitor2 vypnut - mys funguje jen na zapnutem monitoru a okna preskaci na zapnuty monitor.

Pral bych si, aby to na Windows 10 fungovalo jako na Windows 7. Ten pristup, ze ikdyz je vypnuto, tak se tam udrzi okna by mi vyhovoval vice.

Jelikoz je uz zrejme, ze to je softwarova zalezitost, na Win7 se to proste chova jinak nez na Win10, je otazka, jasna. Jak nastavit Windows 10, aby se chovaly jako Windows 7.

(A rady, at nepouzivam Win10 si strcte vite kam. :-))

Tak jsem zase po case zavital na Windows 10 a chvili si s tim hraju a Windows 10 me zase serou jako jiz pred dvema lety. Tak jsem koukal, jestli nekdo problem nevyresil a pres to, ze se na foru na webu Microsoftu od te doby dotazy namnozily, zda se, ze Microsoft na uzivatele stale kasle, proste stnadardne jako vzdycky.

Takze situace se zda byt nezmenena.

V kratkosti:

Kdyz mate k PC pripojen vic nez jeden monitor pres digitalni vstup, tak na Windows 10 kdyz jeden z monitoru vypnete, tak se skutecne vypne se vsim vsudy a zmizi ze spravce zarizeni. Kdyz vypnete jeden z monitoru na Windows 7, tak monitor zustane pripojen a akorat je neaktivni, obrazovka zcerna.

Nekomu to tak muze vyhovovat, ale ja bych silne uprednostnil, kdyby byla moznost to na Windows 10 udelat jako na Windows 7, aby se monitor pri vypnuti neodpojoval. Ono to mate tak, ze ruzne aplikace a okna se pak zobrazuji jinde a musite pouzivat jine aplikace, aby si s tim poradili, coz neni stoprocentni.

Kdyby nahodou nekdo na neco prisel, tak dejte vedet.

Co ma spolecného Microsoft s problémy s Nvidia (od toho mas nastaveni nvidia Surround) ?
* Windows 10 to dela naopak spravne ze zarizeni odpoji, kdyz ho uspis tak spi, kdyz je vyplé, tak tam nema co delat.. (navic né kazdy monitor se chova stejne, ja zase musim nekteré (spici) monitory zapinat kdyz spoustim Windows, no vidis ze me nenapadlo hned ze je prece vinikem Windows 10)

Jak nastavit Windows 10, aby se chovaly jako Windows 7.

Instalaci Windows Seven.

Ohledne tech monitoru, mam odzkouseno nekolik monitoru a vsechny se chovaly stejne, takze opravdu monitor na vine neni, je to obecna vlastnost Windows 10 pro digitalni pripojeni. Melo by to tak nakonec fungovat obecne, protoze co jsem cetl, tak je to soucast standardu pro DP a HDMI, ze pres ne umi OS vypnout monitor.

NVidia by s tim podle vsech informaci, ktere jsem nasel, nemela mit nic spolecneho. Muzes me zkusit presvedcit o opaku, pokud dodas relevantni informace.

Ano, pisu to v komentari, ze chapu situaci, ze to nekterym lidem muze vyhovovat, no me to absolutne nevyhovuje, protoze si aplikace respektive OS, ktery je nad nimi, nedokaze poradit a odhodi okno jinam nebo rozhodi ikony na plose. Uvital bych teda od Microsoftu, nebot to muze ovlivnit, aby dal lidem na vyber a treba pres registr systemu byla moznost nastaveni, zda se monitor bude odpojovat (defaultne) nebo jen skryvat. Bohuzel podle toho co jsem vygooglil, MS tuto moznost z neznamych duvodu, nebot oni vedi lepe nez uzivatel co uzivatel potrebuje, odebral.

Proboha vykasli se na Google.
* Neposlouchej co pise google, kolik ti zabere casu spustit RegEdit a podivat se ? V registrech se podivej nekde pod Services\ACPI nebo Enum\DISPLAY\. Osobne nastavuji chovani a nastaveni video portu pres "Nvidia/Surround" né "Windows"

V registrech se podivej nekde pod Services\ACPI nebo Enum\DISPLAY\.

Nikde tam nic co by konfigurovalo vypinani monitoru nevidim, podle poslechu toho co pise Google, tam taky nic byt ve Windows 10 nema. Uvitam teda presnejsi informace.

Osobne nastavuji chovani a nastaveni video portu pres "Nvidia/Surround"

To je jaksi uplne na nic, nebot ve Windows 10, pokud vypnes monitor, tak mu Windows 10 odeberou ovladac. Je tedy zrejme, ze zarizeni, ktere v tu chvili neexistuje, nemohu ridit pres ovladac graficke karty od NVidie a Surround ho proste nevidi. Nevidi ho logicky ani ten ovladac grafiky, potrebujeme se dostat pod uroven ovladace, teda rizenim pres OS.

Prosim k veci!