Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem práce s registry

Zdravím vytvořil jsem reg soubor který přepisuje hodnotu z A na B to je ok. Avšak aplikace při spuštění zi hodnotu zpět vrátí na A . Přišel jsem na to že když v kliknu pravým na složku a dám oprávění- upřesnit a v záložce zakázu dědičnost tak ta hodnota zůstane přepsaná. Avšak nevím jak docílit abych spustil reg soubor, ten změnil hodnotu a rovnou zakázal dědičnost. V této fázi nemá smysl dělat jakýkoli reg soubor když stějně musím jít do registru. Ví někdo jak na to ? děkuji

edit: zkooušel jsem nastavil to přímo v tom reg souboru ale při śpuštění stejně to neprovede.

Reg soubor ti oprávnění v registru měnit nebude.
K tomu potřebuješ něco jiného:
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/264584/ho w-to-change-registry-values-or-permissions-from-a- command-line-or-a-script
Stejně tak můžeš i pomocí příkazu REG.exe zapisovat a měnit hodnoty v registrech.
http://stackoverflow.com/questions/130193/is-it-po ssible-to-modify-a-registry-entry-via-a-bat-cmd-sc ript
Takže teď už jen nastudovat a místo REG souboru si vytvořit dávkový soubor, který to udělá za tebe.

ber v úvahu, že program má tvoje práva.
když máš právo zapisovat do registrů, může to i tebou spuštěný program.
můžeš si práva jak k adresáři na disku, tak ke klíči v registru odebrat - a program s tvým oprávněním bude mít taky smůlu - ale pak se tam třeba sám nedostaneš.