Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení sítě s novým routerem

Ahoj, dneska se mi dostal domů trochu starší router, tedy Alfa aip w411 a mám problém s jeho nastavením. V jiné síti mi to fungovalo bez problémů, ale doma ne. Mohli byste mi poradit celkový postup, jak ho nastavit? Mám Windows 10. Předem děkuji.
PS: Při normálním připojení mi to píše, že přístup k internetu není k dispozici a na mobile a tabletě to píše, že jsem připojen, ale nemám k dispozici internet.

Tady je ten výpis.
Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-B6ECB37
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 00-E0-B8-53-5B-CC
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 0A-3E-8E-EF-0B-7D
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 12:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Hosted Network Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 08-3E-8E-EF-0B-7D
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11n – síťový adaptér
Physical Address. . . . . . . . . : 08-3E-8E-EF-0B-7D
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::bcd0:842:c8c3:51b1%12(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.14.102(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : pondělí 27. února 2017 17:57:02
Lease Expires . . . . . . . . . . : pondělí 27. února 2017 19:57:01
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.14.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.14.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 201866894
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-20-46-12-B4-00-E0-B8-53-5B-CC
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.14.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Síťové připojení Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Physical Address. . . . . . . . . : 08-3E-8E-EF-0B-7E
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{BB9C5E47-B75C-4576-960A-2CA79391945A}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #5
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

ok. na router priojeny si spravne, skus si este preistotu ping 192.168.14.1 ale myslim ze to bude ok.

Kam je ten router strceny, a co si nastavil do WAN strany?
V nastaveniach routra stav (status) na WAN strane je jaky?
Mozes si trebars skusit prikaz tracert poradna.net, ze co vypise

Nastavit to spravne, alebo zavolat poskytovatelovi ked ani status si nevies pozret v routri.
Overit si kam si zapojil WAN kabel, ak ide spravne do steny tak zavolat poskytovatelovi ze nemas pripojenie, trebras ti zhnil kabel kdesi v baraku. To sa vsetko da diagnostikovat, ale ked nenapises ani slovo o WAN stave a presnych nastaveniach, tak ja jasnovidecky ti nevidim na to.

Po resetu sa tam dostanes tak ze si nastavis na PC spravnu IP a masku, ked router po resete nema aktivne HDCP.
Je to vidiet vo vypise ipconfig -all
V tom poslednom vypise router resetnuty nebol, a bol na 192.168.14.1
Je ale mozne ze mas router nastaveny len ako bridge a vsetko ma vypnute, a IP dostavas od routera poskytovatela, to by ti ale potom siel internet.