Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo ThinkPady - výkon na úkor vzhledu?

Ahoj ahoj, hledám výkonný notebook na kterém bych mohl fungovat během výšky, produkovat hudbu a hrát ji živě.

Velikost displeje, grafika a design jsou mi ukradený, chtěl bych něco zaměřenýho čistě na výkon, abych na ostatních parametrech případně ušetřil. Většina lidí hudebníkům doporučuje Macbook Pro, ale tam už mi přijde vysoká cena a nemám rád Mac OS - navíc pracuju v FL Studiu, který jede jen na Windows. Tak mě napadl ThinkPad, který se prezentuje jako univerzální workstation.

Má s ním někdo zkušenosti? Po jakém bych měl sáhnout modelu (moc se v nich nevyznám, ideálně kolem dvacky, protože kdyby to mělo být výš tak už možná kupuju macbook a přeučím se na jiný software)? Případně ocením i jiné návrhy na výkonný notebook co mi vydrží pár let a nespadne na stagi.

Děkuji pěkně za každou reakci.

ThinkPady jsou charakteristické slušným zpracováním, stabilitou, podporou výrobce a jejich design je naopak vysoce ceněná věc, protože si nehrají na výstřelky typu leštěné tenké plasty kde to jen jde, protože vypadají v obchodě na výstavce lákavě.
S tím souvisí, že to rozhodně nejsou vody, ve kterých bys hledal, pokud chceš co nejvíc výkonu za málo peněz.

Děkuji, zaměřím se na CPU.
Produkuju elektronickou hudbu. Chci hrát na nějaký MIDI kontroler napojený na notebook, pravděpodobně MIDI klávesy a launchpad. V FL Studiu pak budu mít několik stop hrajících jako backing track a několik zvuků a synťáků hraných v reálném čase.