Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spuštění PC

Dobrý den, prosil bych Vás o radu.

Vlastní blbostí jsem si posral PC. Nainstaloval jsem čistou instalaci win 10. Ta proběhla v pořádku. Po naisntalování jsem šel na stránky výrobce mojí základní desky Gigabyte GA-H61MA-D3V (rev. 2.1) kde jsem doinstalovával ovladače. Nejprve chipset, pak zvukový a následně lan. Vše se nainstalovalo bez problémů a fungovalo. Problém nastal u jakéhosi ovladače SATA RAID/AHCI, konkrétně s názvem MARVELL SATA CONTROLLER DRIVER. Nevěděl jsem co je to za ovladač, ale bylo to k mojí základní desce a tak jsem ho také nainstaloval. Po instalaci to chtělo nějaký reobot restart nebo co. Tak jsem restartoval. Od té doby se mi nezpane PC. Jen se začnou točit větráčky a pc pípne jako když se zapíná, ale hne po 5 vteřinách se vypne a znovu zapne. Takhle je to dokola dokud nevypnu pc z elektriky. občas tam naskočí jen logo biosu, ale nedostanu se do něj a ani nikam jinam. Prosím Vás o radu co s tím.

Do nouzáku mě to vůbec nepustí. Ať mačkám cokoliv na klávese, nic nereaguje. Ani se mi vlastně monitor nerozsvítí, jen občas když se vypne třeba 3krát po sobě, tak naběne nápis biosu UEFI DUAL BIOS. Ale stejně se hned se zase vypne. Ani myš neblikne a klávesa vypadá že také nefunguje.

BIOS jsem určitě neinstaloval. Na to bych si netroufnul. Ja jsem již psal, instaloval jsem pouze chipset, LAN, audio, a nakonec ten SATA RAID/AHCI nebo co to je. U toho posledního to chtělo restart, ale pak už se PC nezapnul.

Zkusil jsem snad už všechno, i nechat to běžět několikrát, ale PC se stejně nezapne. Jen mi je divné že jakmile zmáčknu tlačítko zapnutí, tak se větráčky rozjedou, pípne to jako když se normálně spouští, ale v různých intervalech se hned vypne a zase dokola. Jednou se vypne do 3 vteřin, pak zase do 10 vteřin. A takhle dokola.

Nema sa to vypinat. Bud je nieco vadne v hardware, alebo je posahany BIOS alebo/a ME alebo obe veci.
Instalacia ovladacov s tym nema nic spolocne, jedine ak si flashoval BIOS tak si to mohol takto posahat. Alebo sa to posahalo samo lebo intel ME je skvele kurvitko. Skus clear cmos.
Ja som u seba raz davno mal posratu takto ME som aj po zapnuti skratovaval tusim datovy pin SPI flashky nech zacne nacitavat tu nahradnu flash a potom raz nabehol nahradny :) Monitor si daj VGA do dosky.
Odpoj vsetok nepotrebny HW, aj powerbutton, vsetko, nechaj si len dosku na stole, CPU, zdroj, jednu ram, zapni to spojenim PWR pinov. Nejaka zmena?