Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux (ubundu)

Dobrý den. Prosím o radu pro kamarádku, děkuji.
Přešla jsem z OS Windows na Linux (ubuntu). Hledám doporučení na editor pro Linux. Jedná se mi o HTML editor - možnost přímé editace HTML kódu - editace webových stránek se zabudovaným FTP klientem pro ukládání stránek na webový server. Nějaké doporučení, kdo má Linux a vyzkoušený editor? Nečekám rady typu - vrátit se k Windows. Opravdu jen rady (doporučení) ohledně editoru na Linux

Dobré editory kódu sú Visual Studio Code, Atom a Sublime Text. Pre každý z nich určite existuje plugin pre prácu s FTP serverom. Ďalšou možnosťou je vstavaný editor v mc (Midnight Commander) alebo potom vim alebo emacs.

Ďalšia možnosť (podľa mňa lepšia) je robiť upload mimo editoru, t.j. vyvíjať lokálne a len pri nasadení spustiť skript, ktorý to nahrá na server. Pre FTP by mal fungovať lftp, prípadne ak by to nemuselo byť FTP, tak radšej by som to nahrával cez rsync, ak by to bolo možné.

Ano, pridavam se. Bluefish je multiplatformni a doporucil jsem ho segre, ktera jinak s vytvarenim webovych stranek nemela velke zkusenosti a pomerne rychle se v nem zorientovala a byla s tim spokojena. Na FTP nahravam FileZillou.

Používal jsem léta v pohodě jednoduchý Kompozer (nástupce NVU), také jej už nikdo nevyvíjí, což by mi nevadilo ale nefunguje pod novým GTK. Tak jsem přešel na SeaMonkey a nebo BlueGriffon, vyzkoušej, co ti nejvíc vyhovuje. Oboje jednoduché, wisiwig, snadná editace rovnou HTML, podporuje styly ₍BlueGriffon lépe).