Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pokladnička EET a omezený účet

Testuji šikovný a levný prográmek pro EET - Pokladnička EET, který jsem nainstaloval přes účet Správce s plnými právy, kde všechno funguje, jak má. Když jej chci použít z účtu Zaměstnanec s omezenými právy, tak se program sice spustí, ale při pokusu o novou položku zahlásí chybu přístupu, něco na způsob "TableEET: Cannot ... read-only" (momentálně jsem v jiném režimu, tak ji nemohu vyvolat). Program je nainstalován v na Windows XP Home, ve složce Program Files, data jsou na disku C:\CSHData\PokladnickaEET\DATA. Pokud Zaměstnanci povolím správcovský přístup, všechno funguje jak má, takže předpokládám, že se jedná o nějaké omezení přístupu na disk C v režimu omezeného přístupu. Jak nejjednodušeji povolit přístup i uživateli s omezeným přístupem?

Tak nevím, přijde mi, že jsem oprávnění nezměnil, ale kompletně přepsal:

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>cacls
Zobrazí nebo změní seznamy řízení přístupu (ACL) k souborům

CACLS názvu [/T] [/E] [/C] [/G uživatel:oprávnění] [/R uživatel [...]]
[/P uživatel:oprávnění [...]] [/D uživatel [...]]
název_souboru Zobrazí ACL.
/T Změní ACL určených souborů
v aktuálním adresáři a všech podadresářích.
/E Místo nahrazení ACL jej upraví.
/C Při chybách odmítnutí přístupu pokračuje.
/G uživatel:oprávnění Udělí určenému uživateli přístupová oprávnění.
Oprávnění může být: R Číst
W Zapisovat
C Měnit (zapisovat)
F Úplné řízení
/R uživatel Odvolá přístupová oprávnění určeného uživatele
(platné pouze s parametrem /E).
/P uživatel:oprávnění Nahradí přístupová oprávnění určeného uživatele.
Oprávnění může být: N Žádné
R Číst
W Zapisovat
C Měnit (zapisovat)
F Úlné řízení
/D uživatel Odepře přístup určenému uživateli.
Pro určení více než jednoho souboru mohou být v příkazu použity zástupné znaky.
V příkazu můžete určit více než jednoho uživatele.
Zkratky:
CI - Dědit kontejner.
ACE bude děděno adresáři.
OI - Dědit objekt.
ACE bude děděno soubory.
IO - Pouze dědit.
ACE se nepoužije na uktuální adresář či soubor.

C:\>cacls CSHdata\PokladnickaEET\DATA
C:\CSHdata\PokladnickaEET\DATA BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)F
NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)F
PC\SPRAVCE:F
CREATOR OWNER:(OI)(CI)(IO)F
BUILTIN\Users:(OI)(CI)R
BUILTIN\Users:(CI)(Zvláštní přístup:)
FILE_APPEND_DATA

BUILTIN\Users:(CI)(Zvláštní přístup:)
FILE_WRITE_DATA

C:\>cacls CSHdata\PokladnickaEET\DATA /g PC\ZAMESTNANEC:f
Opravdu to chcete (A/N)?a
Zpracovávaná složka: C:\CSHdata\PokladnickaEET\DATA

C:\>cacls CSHdata\PokladnickaEET\DATA
C:\CSHdata\PokladnickaEET\DATA PC\ZAMESTNANEC:(OI)(CI)F

C:\>