Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem asi chyba v zabezpečení

zdravim,

tentokrát žádám o pomoc nepřihlášenej, protože právě s přihlašovánim mám problém. na webu mám spoustu profilů na který se přihlašuju pomocí uživatelskýho jména a hesla. ode dneška se mi na některých stránkách (zpovednice.cz, csfd.cz, dokonce i tady na této poradně) začala objevoval hláška (a následuje doslovnej přepis) "toto připojení není zabezpečené. zadané přihlašovací údaje mohou být vyzrazeny. zjistit více."

když kliknu na zjistit více, hodí mě to na https://support.mozilla.org/t5/Mozilla-Support-Eng lish/ct-p/Mozilla-EN

u adresy webu se mi zobrazuje červeně přeškrtnutej symbol vysacího zámku. stránky jako seznam, google, facebook, youtube zabezpečený jsou.. tam je ikonka zelenýho zamčenýho zámku, ale takový ty menší servery to nemaj. zkoušim to nějak zapnout, ale furt to nejde.. ty stránky jsou nechráněný i na druhym prohlížeči google chrome.

aktualizoval jsem firewall, proskenoval notebook malwarebytesem...a stav počítače je ve windows defender pořád "potenciálně nechráněn."

nijak jsem si s tim nehrál. nic jsem nedělal. prostě se ze dne na den začalo tohleto objevovat. je to windows 8.1 ....někdo nějakej nápad? kdyžtak dík.

datum v systému je nastaven asi správně... v pravym dolnim rohu na liště mam 8.3.2017 ....a firewall jsem aktualizoval otevřenim centra akcí a manuálnim zadánim instalce aktualizací.. něco se aktualizovalo... moc se v tom nevyznám. mohl to bejt i windows defender. ten mi teď po rychlym scanu tvrdí, že počítač je chráněn.

ano i ne.
muj případ je trochu jinej.

pod odkazem se radí s problémem, kdy se stránka vůbec neobjeví.... mně se webová stránka objeví normálně a všechno funguje.. tu hlášku "připojení neni zabezpečno" vidim v kolonce, kam bych psal uživatelský jméno. vždycky když jsem psal uživatelský jméno, stačilo napsat první písmeno a už se mi tam ukázalo přednastavený, určitě každej zná, ale ode dneška tam svoje uživatelský jméno přednastavený nemam a místo toho se mi zobrazuje, že "připojení neni zabezopečeno..." viz. nahoře.

je to divný.

To že si tě neukazuje předepsáni při přihlašovaní je podlé mně špatně nastaveni v prohlížeči takže klikni na 3čarky možnosti pak na zabezpečeni a dole máš přihlašováni a mněl bys myt tu první kolonku za škrknutou až se budeš někde přihlašovat tak ještě za škrkni kolonku tuto Pamatovat si mě je to u přihlašovaní.

proti spyware mam malwarebytes, kterej mi odpoledne po skenu detekovat 8 hrozeb. všechny byly přesunuty do karantény, což ale situaci s varovnánim před přihlašovánim nezměnilo.

jako antivirák mam nejnovější verzi windows defenderu. ten uvadí ve stavu počítače: "chráněn".

proxy nemam.

To si si to zaviril aj napriek tomu ze mas 2 beziace antiviry? Daj si nobelovu cenu, nainstaluj Win nacisto, do nich len spravne ovladace a aktualizacie, a potom do nich neinstaluj NIC. Ziadne anti nezmysly ani ine nezmysly proste NIC. Hlavne ziadne cracky ani podobne veci. A potom ti bude vsetko fungovat az do konca vesmiru.

https://support.mozilla.org/t5/Ochrana-soukrom%C3% AD/Jak-pozn%C3%A1m-zdali-je-spojen%C3%AD-se-server em-zabezpe%C4%8Den%C3%A9/ta-p/20708

tady píšou, že červeně přeškrtný šedý vysací zámek se objeví jen když manuálně deaktivituju blokování smíšeného obsahu, což jsem neudělal.

-------

pod timhle odkazem je rada, která by mi mohla pomoct https://support.mozilla.org/t5/Ochrana-soukrom%C3% AD/Blokov%C3%A1n%C3%AD-sm%C3%AD%C5%A1en%C3%A9ho-ob sahu-ve-Firefoxu/ta-p/8314

uplně dole je popsáno, jak "smíšený obsah" blokovat a odblokovat, ale já tam ten řádek s "vypnout ochranu nyní" NEMAM.. takže nemůžu vypnout ani zapnout ochranu na žádnym webu. co se děje?? ověřim si jestli mam notebook spuštěnej jako správce... sakra, žádnej jinej správce tady bejt nemůže.

Zrovna jsem stáhl aktualizaci na 52, ale po přečtení daného článku uvažuji, jestli má vůbec smysl ji na Vistách spustit. :-/

Takže Chrome tady každý kritizuje, IE je na XP/Vistach beznadějně zastaralý, FF už taky blbne ... Jaký prohlížeč na XP/Vistach je tedy aktuálně použitelný?