Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi sítě vidí ale nikam se nepřipojí.

Dobrý večer, už asi týden se snažím rozchodit internet (přes wifi) na druhém pc, ale pořád se nějak nemužu dopátrat zrady.
Windows vždy vyhodí hlášku ,,K této síti se nelze připojit" nebo jak je to přesně.. zkoušel jsem i vytvořit v mobilu hotspot ale na ten se to taky nepřipojí se stejnou hláškou.
Zkoušel jsem všechno možné co sem našel na internetu ale nic nepomohlo , restart routeru - nic, aktualizace ovladačů wifi karty - nic, reinstaloval jsem dokonce celý pc z win 7 na win 10 ale pořád stejná hláška. ip config nic nevyhodí jen hlášku u všech připojení že je odpojeno.
Zkusil jsem i v nastavení routeru zrušit heslo, nebo změnit na wep , ale také nic, mame doma 2 pc muj osobní herní pc funguje bez problemu po kabelu, notebook se taky připojí uplně v pohodě, 2 mobilní telefony taky v pořádku ale druhej počítač bez šance.
Zkoušel jsem ještě tu wifi kartu na jiné sestavě a funguje v pořádku jak pod win 7 tak pod win 10 , napadá mě jedině myšlenka že je chyba někde na základní desce (možná BIOS).
Sestava :
MB: Gigabyte ga-eg41mft-us2h
CPU: Pentium dual core 3.2GHz
Ram :2Gb kit
HDD : 260gb seagate
GPU : Gigabyte HD5570

Předem děkuji za pomoc.

Ram: 2Gb kit

to tam máš xp? ty fungují na wifi pořádně až s sp3.

jinak se máš připojit kabelem pro ověření, že síť v těch windows normálně funguje. tím bys taky vyloučil výmluvy na bios.
ve správci zařízení síťovek jsou ovladače bez otazníků/vykřičníků?

router může vysílat na kanálech 12-13: pokud máš špatně nastavenou tvou neznámou wifikartu na usa region, pak tyto kanály neuvidí. aktuální nastavení vidíš ve statusu tajného routeru.

nakonec klasika: když musí router vyřizovat připojení dnešních mobilů s ovladači čínské kvality, je nutné na routeru nastavit napevno:
- wireless security: wpa2 + aes
- wireless channel width: 20mhz

nené, čistě nainstalovaný win 7 pro, mobily máme oba sony xperie :D .. , právě mi je divný že v jiný sestavě ta sítová karta na stejnym systemu jen s jinejma komponentama funguje normálně. Mě intel nikdy pořádně nefungoval abych pravdu řekl, na jiný sestavě se starym Athlonem x64 dualcore taky s windowsama 7 pro funguje bez problemu, sam si nainstaluje ovladače a funguje , ale na ty sestavě s intelem core2duo nejde ..

sam si nainstaluje ovladače

tak to nefunguje. windows tam nacpe svoje ovladače se základní kompatibilitou, ale pak se nediv, že ti nefunguje síťovka a periferie kolem chipsetu.
čili na ovladač chipsetu ses vykašlal:
http://web.archive.org/web/20090515134914/http://p c.poradna.net/a/view/366229-ovladac-zakladni-desky

nejdřív potřebuješ Intel INF installation: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-eg41mft -us2hrev_14/download/

Tak jsem se dnes vrátil k tomuto problemu a zkusil jsem vyhodit grafickou kartu a místo ní dát wifi kartu , no a co se nestalo, wifi funguje bez problemu.
Shrnutí
Wifi karta nefunguje v pciex1, ale funguje v pciex16 a v BIOSu sem nic k pcie nenašel, kromě nastavení taktu ten je danej na auto ..
V pcie x1 nefunguje ani bez GPU . Bohužel více slotů pciex16 nemá.
Napadá někoho něco ? Předem díky za pomoc :-);-)

Takze si to zhrnme, mas nejaku pofidernu pci wifi kartu, kde mas problem s instalovanim ovladacov na svojom pc.
Otazka je preco sa s tym trapis? Zahod pci, kup najlacnejsi usb bazmek, strc ho do pc a dostanes rovnaku funkcnost za 150-200 CZk.

PCI wifi karty sa pouzivali pred 10-15 rokmi, ked ziadne usb kramy este neexistovali, dnes uz naozaj nie je dovod (ani cenovy) siahat po takychto rieseniach.

řeším to proto že na jiný základní desce funguje bez problemu, jak psal lední brtník chyba bude v ovladačích MB ... hledal jsem ale nic jsem nenašel, u aceru na ofiko stránkách jsem něco našel ale nic moc z toho už nefunguje. budu laborovat dál, díky za odpovědi.