Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po výměně RAM nenaběhne PC - vypnutí po pár sekundách+následné zapnutí

Dobrý den.

Včera jsem si rozšiřoval RAM z 2x4GB na 1x4GB+1x8GB.
Po zapnutí počítače se vše rozsvítí, roztočí..zkrátka jako vždy. Bohužel se počítač po cca 5 sekundách vypne a opět sám za dvě vteřiny spustí. A v takovéto smyčce stále dokola, dokud jej sám nevypnu.

Zkoušel jsem i vrácení staré RAM a různé kombinace + vymazání CMOS, znovuzapojení veškerých kabelů ale problém stále přetrvává. Netušíte někdo, co je špatně? Máte s tímto problémem zkušenost? Budu Vám velmi vděčný za jakékoliv rady.

Nový 8GB RAM modul je od stejného výrobce, se stejným časováním i napětím jako původní 4GB moduly v PC.

CPU: i7-4790K

MB: GA-85N Phoenix (http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B85N-Phoeni x-rev-11#ov)

4GB RAM: https://www.czc.cz/crucial-ballistix-tactical-4gb- ddr3-1600-lp/119025/produkt

8GB RAM: https://www.czc.cz/crucial-ballistix-tactical-8gb- ddr3-1600-lp/119024/produkt

4GB Moduly koupeny zvlášť, ne v setu. Ovšem více jak dva roky mi počítač fungoval bez problémů.

Předem všem moc děkuji za pomoc,

Vojta

Tak vyřešeno. Já už dříve do jednoho slotu paměť zapojoval a nic. Ovšem ne do druhého. Takto PC naběhl do BISOU. Při zapojování druhé RAM jsem zkusil více přitlačit a ozvalo se cvaknutí. A voala..PC jede. Zkusil jsem i nový 8GB modul k 4GB a vše šlape jak má. Bylo to nejspíše tím, že deska je mírně prohnutá a tak RAM ve slotu u chladiče nedoléhala.

Prkotina no. Příště budu ráznější.

Děkuji Ti za pomoc a přeji pěkný den,

Vojta