Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neviditeľný wifi signál

Dobrý deň,
pred dvoma dňami mi zapojili optický internet. PC mám zapojený cez kábel a ide normálne, ale na notebooku sa mi stráca wifi signál. Ide to v pohode niekoľko hodín a potom zrazu z ničoho nič vypadne. Pripojiť sa spätne nedá, wifi signál už nevidím (notebook je od routeru asi dva metre). Je potrebné router reštartovať, aby som sa mohol znovu pripojiť. Neviem či je problém v mojom notebooku alebo routery lebo cez mobil sa mi dá vždy v pohode pripojiť (aj keď práve notebook wifi nevidí). Neviete, kde by mohol byť problém?
Za odpoveď ďakujem.

Kedze mas ONT GPON zariadenie neriesil by som vobec jeho kvalitu a sprav si z neho len opticko metalicky prevodnik.
V prvom rade si kup kvalitny router (napriklad RB941, ci nieco vyssie) a poziadaj o ISP o DMZ na toto zariadenie, alebo o presmerovanie celeho trafficu nan.
Cize, nech tvoj ISP vypne na tom GPONe wifi, spravi z neho bridge a nech pripadnu verejnu ip adresu ma az tvoj router, cize ten RB941.
Budes mat potom svoju siet pod kontrolou a nebudes zavisly na nejakom bazmeku od ISP.
Ten bazmek totizto nie je ziaden zazrak, takze bolo by dobre, keby toho robil minimum, v podstate len ten optickometalicky prevodnik.