Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neviditeľný wifi signál

Dobrý deň,
pred dvoma dňami mi zapojili optický internet. PC mám zapojený cez kábel a ide normálne, ale na notebooku sa mi stráca wifi signál. Ide to v pohode niekoľko hodín a potom zrazu z ničoho nič vypadne. Pripojiť sa spätne nedá, wifi signál už nevidím (notebook je od routeru asi dva metre). Je potrebné router reštartovať, aby som sa mohol znovu pripojiť. Neviem či je problém v mojom notebooku alebo routery lebo cez mobil sa mi dá vždy v pohode pripojiť (aj keď práve notebook wifi nevidí). Neviete, kde by mohol byť problém?
Za odpoveď ďakujem.

kvůli mizerným čínským ovladačům v mobilu nastav na routeru napevno zabezpečení wifi: wpa2+aes.
a pro jistotu i wireless channel width: 20mhz.

je možné, že v paneláku zarušeném wifi sítěmi máš router, který má automatickou volbu vysílacího kanálu. měl by to kontrolovat jen po startu, ne za provozu - pokud není vadný napájecí adaptér. pak by se mohl sám přelaďovat třeba na kanály 12-13, které špatně nastavené zařízení nevidí.
při nefunkčnosti bys vysílací kanál viděl v administraci routeru přes kabel.

Do väčšiny routerou sa do administrácie dostaneš - stačí zadať (najčastejšie) v adresnom riadku prehliadača 192.168.0.1; 192.168.1.1 - a si na prihlásení do vstupu administrácie.
Pokiaľ poskytovateľ nič so zabezpečením administrácie routeru nerobil - prihlasovacie údaje sú buď v návode, nájdeš podľa značky a typu routeru na nete, alebo sú nalepené na štítku na spodnej strane routeru. Čašto je admin, admin (default).
Ak však poskytovateľ zabezpečil prístup do administrácie - tak buď ho máš prenajatý. Ak si ho kúpil a je tvojim majetkom - poskytovateľ nemá právo ti blokovať tvoj majetok (router).
Vyskúšat tie IP adresy a skús tie default prihlasovacie údaje, alebo si ich vyhľadaj, prípadne sa obráť na poskytovateľa. Ty máš výsostné právo si svoju súkromnú domácu sieť zabezpečiť, nastavovať podľa svojich potrieb - do toho ti poskytovateľ NEMÁ právo zasahovať.

Neviem teda či mi do toho môže zasahovať alebo nie, ale nedarí sa mi dostať do administrácie routera. V mojom prípade by to mala byť adresa 192.168.1.1 ale vždy keď to zadám, dostanem správu "Web 192.168.1.1 zamietol pripojenie." S toho usudzujem, že poskytovateľ zabezpečil prístup do administrácie.

ipconfig -all

gateway/brána je ip routeru.
pokud nevíš kdo ten router kupoval, kdo ho poprvé nastavil, jaké mu dal heslo, pak asi není tvůj.
typový štítek se ti doteď nepovedlo přečíst.

pak je otázka co v tom bytě dělá, když si nemůžeš ani po svém zabezpečit wifi: jak se na ni připojíš, když neznáš wpa-key?

Cez ipconfig som to zisťoval a bola tam adresa 192.168.1.1.
Router mi nastavoval ten technik, ktorý mi prišiel zapojiť optiku.
Na spodku routera je len typ modelu, nejaké Part-No, Rating, a meno výrobcu.
Jediné, čo som od nich dostal boli tri papiere, na ktorých dokopy nič nie je, len heslo od wifi. A to je aj jediná vec, ktorá sa na tom routery dá zmeniť.

heslo od wifi. A to je aj jediná vec, ktorá sa na tom routery dá zmeniť.

nedává mi smysl jak se dá heslo změnit, když se nemůžeš dostat do administrace wifi?

wpa-key se mění zhruba tady:
http://screenshots.portforward.com/routers/Dasan/H 640DW_-_Viettel/Wireless_SSID_Setting.htm
tím pádem můžeš zároveň ověřit, že je v routeru nastaveno pouze wpa2 + aes.

wireless bandwidth (20mhz):
http://screenshots.portforward.com/routers/Dasan/H 640DW_-_Viettel/Wireless_Common_Settings.htm
dá se tam taky nastavit channel: manual - na nějaký méně zarušený kanál.

a nastavení připojení k providerovi je v Internet Connection - mode:
http://screenshots.portforward.com/routers/Dasan/H 640DW_-_Viettel/Internet_Connection.htm

pokud ale není administrace přístupná, je tento router k ničemu.
některé wifikrámy s ním problém mít nebudou, některé jo, pak je budeš muset vyhodit.

Nerád písem ale predsa- tak najskôr sa nevies dostat do routeru a teraz : -"A to je aj jediná vec, ktorá sa na tom routery dá zmeniť. Nezavádzaj. Ked chcem menit hesla wi-fi routera musím byť v ňom a neverím že je tam iba táto možnosť. Až ti krivdím prepáč. Najdi reset tlačítko na svojom routre a stlač ho na min. pol minuty aj viac.-pokial ta ruka bolet nebude, potom ti pôjde na defaul prístup ku ktorému asi nájdeš info na "štítku tej krabice".

To není klasický routřík, ale ONT (Optical Network Terminal), která se dá nastavit i jako router s NATováním a wifi.
Tato zařízení jsou dost specifická. Dají se plně konfigurovat ze strany poskytovatele a je možné, že vás opravdu do konfigurace nepustí.
Rozhodně kontaktujte poskytovatele.

Kedze mas ONT GPON zariadenie neriesil by som vobec jeho kvalitu a sprav si z neho len opticko metalicky prevodnik.
V prvom rade si kup kvalitny router (napriklad RB941, ci nieco vyssie) a poziadaj o ISP o DMZ na toto zariadenie, alebo o presmerovanie celeho trafficu nan.
Cize, nech tvoj ISP vypne na tom GPONe wifi, spravi z neho bridge a nech pripadnu verejnu ip adresu ma az tvoj router, cize ten RB941.
Budes mat potom svoju siet pod kontrolou a nebudes zavisly na nejakom bazmeku od ISP.
Ten bazmek totizto nie je ziaden zazrak, takze bolo by dobre, keby toho robil minimum, v podstate len ten optickometalicky prevodnik.