Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook pro nenáročného člověka do 7 tisíc

Zdravím
Jaký typ notebooku obyčejného člověka který na tom nebude hrát hry.Pro mou informaci jsem si prohlédl na alza.cz nějaké typy do 7 tisíc a k mému překvapení tam není DVD mechanika má malou velikost HD 32GB to je "trochu pod čáru ne? ::)" já vím že za málo peněz málo muziky.Můžete mi někdo dát typy na nějaký dobrý notebook? díky

Ne a pokud ti tu nekdo tip da, tak mu never!

Nic jako dobry notebook do 7 tisic neexistuje.

Vsechno co se prodava, jsou silene smejdy na kterych stezi rozjedes internet, to rozhodne neni o hrach.

Pokud si opravdu nemuzes dovolit aspon nejakych 12-13 tisic, tak bych ti doporucil se porozhlednout po repasu. Vetsinou tyhle repasovane stare notasy byvaji ve skutecnosti lepsi a vykonejsi nez ty nove cca do 10 tisic.

Tak jsem koukal na Alzu a uplne nejlevnejsi jak to jde s radou nevyhod ale stale pouzitelne:

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-110-15ibr-black -d4534866.htm?catid=18842920

https://www.alza.cz/lenovo-b71-80?dq=4194937&catid =18842920

Osobne bych radeji doporucil ten drazsi kvuli displeji, ale pokud jsi opravdu nenarocny ..., no rozhodne by si mel do te Alzy zajit a omrknout to, jestli opravdu bude stacit i tak nizke rozliseni displeje jako ma ten levnejsi.

Dobrý den, doporučuji si koupit notebook od HP. Jsou finančně dostupné a pro obyčejnou práci na PC výkonné. Já sama mám HP notebook, a nemůžu si ho vynachválit. Naopak nedoporučuji Apple a Acer. Apple je na svůj výkon velmi drahý a Acer malý a slabší. Dále mohu doporučit Lenovo, jsou na podobné úrovni, jako notebooky od HP ;)

má malou velikost HD 32GB to je "trochu pod čáru ne? ::)"

HD? to je kvalita rozlíšenia, myslíte asi HDD, a v skutočnosti ani to tam nieje, najmenšie HDD čo sa teraz predávajú sú 250GB, ktoré sú ešte dražšie ako 1TB.
Pokiaľ tam vidíte "úložisko: 32GB" tak sa jedná o eMMC, čož je prťavá, pomalá pamäť s nízkou životnosťou ale rozmermy malá, a lacná. Jinak za 7K jako kancl odporúčam:

Lenovo IdeaPad 110-15IBR Black

samozrejme "dobrý", je dosť divný pojem v tomto prípade, za takú cenu dostanete len "prostý kancl notebook" (vlastne šmejd).

Pak alternativa kupiť repas, teda už použitý notebook.

dostanete len "prostý kancl notebook" (vlastne šmejd)

Zkusim upresnit, protoze mam zkusenost od zname s pouzitim takoveho notebooku jako kancl zarizeni. Ne neni to kancl, je to jen ten smejd. Ono je to vazne nevykonne tak moc, ze spustit word, firefox o nekolika zalozkach a email je proste moc a to je obycejna kancelarska prace.

neviem proč tak súrne potrebujete DVD mechaniku, když je to už "zastaralé" a takmer sa to bežne nepoužíva, už existujú USB ale myslí mže ani tak to nieje problém, za 150KČ je možné kúpiť externú USB mechaniku z nejakého bazoše,... dokonca poznám ludí čo majú mechaniky zo starých 10 ročných PC, funkčné a predávajú je za cenu jedného piva, alebo dávajú zadarmo k iným produktom. Samozrejme ak plánujete mechaniku používať každý deň, je to iné, ale myslím že 99.9% "users" dnes už mechaniku používa asi tak 2-3 krát za rok (ak vôbec).

má malou velikost HD 32GB

nejspíš prohlížíš shity od aceru s "flashkovým" diskem připájeným na základní desce.

dvd nepotřebuješ. jestli bez mechaniky nemůžeš být, kup si externí, ale nemá smysl to tahat v notebuku.

vem taky na vědomí, že tyto krámy používají atomové cpu. je to lehké kvůli minimálnímu chlazení a malé baterce, ale výkon je taky úplně dole.

Před pár měsíci jsem taky dostal za úkol najít notebook do 7 tisíc. Základní požadavky jsem shrnul na - HDD alespoň 500GB, RAM 4GB, displej 15,6" minimálně, Windows v ceně. DVD mechanika je nepodstatná, ta se dá koupit externí, nebo se bez ní úplně obejít.
Nakonec jsem našel nějaký Lenovo, dokonce s 1TB diskem, něco takovýho:
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-30-black-ba zar-d2358139.htm?catid=18842920
Ale i tak bylo nutno cenový limit zvednout o litr.

vidim, zes dostal rozum a uz se pohybujes v jine cene

Intel Core i5 5200U Broadwell, 15.6" LED 1366x768

Procesor je OK, ale rozliseni displeje je furt slabe, dneska jsou weby optimalizovane na vyssi rozliseni, radeji zajdi nekam, kde ti ten notas predvedou respektive jakykoli notas s displejem 1366x768, bude se ti to pozdavat dobre, tak neni duvod do tohotle notasu nejit.