Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 20 000,-

Zdravím!
V poslední době jsem začal uvažovat nad koupí nového PC z důvodu dosluhujícího ntb, který bude nadále sloužit pouze pro školu. Doufal jsem tedy, že by mi mohli lidé z této stránky pomoci s rozhodnutím. Počítač by měl být na internet, filmy a podobný blbůstky a také samosebou hry. Rád bych, aby rozjel na střední detaily ve FHD hry Witcher 3, GTA 5, Doom, Overwatch a AC:Unity.

Co se týče nějakých osobních preferencí, nepotřebuji OS. Mám doma Win 10, tuším v profesional edici. Dále potřebuji monitor- chtěl bych klasiku FHD rozlišení, okolo 24 palců(?). Vlhkým snem by bylo 144 Hz, jsem si však jist, že se svým rozpočtem 20 000,- na něj nedosáhnu ani omylem. Dále klasiku- 1 TB disk, SSD nepotřebuji. Skříň taky nepotřebuji nějak svítivou, prosklenou a podobný blbosti...

Doufám tedy, že mi někdo doporučí sestavu, která by toto zvládla. Je možné, že na to rozpočet nestačí? Nebudu kupovat něco, co to zvládne sotva na hraně :)

20.000 bez monitoru by se slo vejit, ale ty chces i monitor do toho rozpoctu, chapu to dobre?

Potrebujes to ted hned?

Cekaji se dve veci, za prve RyZen procesor od AMD, sice bude co nevidet, ale chtelo by to tak mesic dva pockat nez si sedne a vychytaji se problemky, s tim by mohlo souviset drobne zlevneni u Intelu. Druha vec je pak ocekavany pokles kurzu KC-EUR, ktery snad prijde pocatkem kvetna podle slibu politiku, to by mohlo zlevnit pocitacove komponenty.

Ano do rozpočtu i s monitorem. Vím, že je to docela vysoké procento z rozpočtu, zvláště pokud budu chtít nějaký lepší :) Počítám správně se 4-5 tisíci? A právě proto mě zajímá, zdali to rozpočet zvládne.

Sestavu nepotřebuji hned, plánuji ji kupovat až někdy v červenci/srpnu, takže to co jsi napsal zní zajímavě. Ovšem, kdo by věřil politikům, že :-)

A ohledně ryzenu- nevím, do AMD se mi moc nechce. Nemám k firmě tak trochu důvěru, navíc pokud vím, tak nejsou tak výkonné jako Intely. Ale překousl bych to, uvidíme co Ryzen opravdu přinese.